Patarimai

Ką reikėtų žinoti apie Google Play Services?

2022-07-15

Google Play trikampė ikona yra akimirksniu atpažįstama praktiškai kiekvienam Android telefono savininkui. Tai platforma, be kurios naudotis telefonu tampa, jeigu ir ne neįmanoma, tai bent jau gerokai sudėtingiau. Google Play talpina visas pačios Google ir trečiųjų šalių programėles. Na žinote, tuos dalykėlius, kurie daro telefoną būtent jūsų telefonu. Skaičiuojama, kad programėlių platformoje šiuo metu esama kiek daugiau nei pustrečio milijono. Jų pasirinkimas – vienas iš tų įgūdžių, kuris būtinas kiekvienam Android vartotojui. Kuo geriau jį įvaldysite, tuo lengviau bus naudotis ir telefonu. Lygiai taip pat svarbu kuo geriau įvaldyti ir pačią Google Play kurią, regis, ir taip puikiai pažįstame. Visgi pabandykime pabūti kuklūs ir dar kartą pasiaiškinkime, ką reikėtų žinoti apie Google Play.

Kas yra Google Play Services ir kam ji skirta?

Pavadindami Google Play programėlių parduotuve atskleistume tik dalį paveikslo. Google Play Services derėtų laikyti programinės įrangos sluoksniu, sujungiančiu Android operacinę sistemą ir programėles. Tai tarsi tiltas, leidžiantis kūrėjams kurti geresnes, tiksliau optimizuotas programėles. Tai Google Play Services įgalina jus įsirašyti naujus įrankius, kiekvieną kartą neatnaujinus pačios Android. Kad geriau įsivaizduotume, kaip tai veikia, štai paprastas pavyzdys. Tarkime, kad kūrėjas turi programėlę ir nori jums per ją siųsti priminimus bei pranešimus. Google Play Services specialiai tam tikslui turi porą programinio kodo gabaliukų. Kūrėjams užtenka tiesiog juos įklijuoti į pačios programėlės programinį kodą ir funkcija jau veikia. Tokių kodo gabaliukų yra dešimtys. Šis procesas gerokai palengvina darbą kūrėjams, o vartotojams kuria sklandesnę patirtį. Prisiminkime prieš kelerius metus įvykusias Google ir Huawei skyrybas. Pastarajai labiau skaudėjo ne dėl to, kad jos telefonuose nebebus Google Play platformos. Daug daugiau žalos padarė būtent minėtų kodo gabaliukų netektis. Huawei tiesiog tapo daug sunkiau užtikrinti sklandų programėlių (ir visos operacinės sistemos) veikimą. 

Kaip atnaujinti Google Play Services?

Į Google Play paprastai einame tam, kad atsisiųstume naują arba atsinaujintume jau turimą programėlę. Tačiau ar žinojote, kad ir jai pačiai būtini reguliarūs atnaujinimai? Paprastai jie įvyksta automatiškai ir jums nereikia daryti absoliučiai nieko. Vis dėlto, labai sveika reguliariai pasitikrinti, ar viskas veikia taip, kaip ir turėtų. Tai galima padaryti dviem būdais: greituoju ir lėtesniu, bet patikimesniu. Iš pradžių greitasis: spauskite šią nuorodą. Jeigu jums iš tikrųjų reikia atsinaujinti Google Play, čia pamatysite mygtuką Atnaujinti. Visgi saugesnis ir patikimesnis būdas yra naviguoti pačiame Android telefono meniu. Atsidarykite jo nustatymus ir slinkite žemyn, kol pamatysite skyrelį Apps. Patekę į jį, pasirinkite All apps, slinkite sąrašu žemyn, kol pamatysite Google Play Services. Pasirinkite ir naujame lange suraskite App details. Tai padarius, telefonas turėtų automatiškai atidaryti atitinkamą puslapį. Jums teliks spustelėti mygtuką Update.

Kaip atnaujinti Google Play Services leidimus?

Pastaraisiais metais Google labai daug dėmesio skiria vartotojų privatumui. Kiekvienoje naujoje Android versijoje randame vis daugiau tokio pobūdžio nustatymų, leidžiančių labai personalizuotai pasirinkti, kiek kokios informacijos ir kam mes sutinkame atiduoti. Prisiminkime, kad Google Play Services veikia lyg motininė programėlė, be kurios visų likusiųjų veikimas sutrinka. Taigi, jeigu jums iš tiesų rūpi jūsų privatumas, jo nustatymus pradėkite koreguoti būtent nuo šio įrankio. Nustatymuose susiraskite programėlių stalčių ir atsidarykite jų sąrašą (tam reikia spustelėti See All apps) ir pasirinkite Google Play Services. Spauskite Permissions. Telefono ekrane pamatysite privatumo nustatymų kategorijų sąrašą. Tiesiog pasirinkite norimą ir suteikite Google Play Services visišką arba dalinį leidimą. Jį taip pat galite ir atimti. Beje, lygiai taip pat privatumo nustatymus galite koreguoti kiekvienai programėlei. 

Kaip išjungti Google Play Services?

Iš pradžių paprastas klausimas: ar jums savo telefone reikėtų išjungti Google Play paslaugas? Aiškus ir netgi kategoriškas atsakymas būtų NE. Vis dėlto, tam tikromis aplinkybėmis žmonės renkasi tai padaryti. Dažniausiai dėl to, kad sistema pati neturi ir atsisako įrašyti programėlės iš alternatyvios parduotuvės, pavyzdžiui, SlideME ar Amazon Appstore. Google Play taip pat gali būti išjungiama bandant pašalinti (ar greičiau ignoruoti) tam tikrus gedimus. Taigi, kaip tai padaryti (vėlgi, jeigu nežinote, ką darote, šių veiksmų atlikti tikrai nepatariame). Telefono nustatymuose pasirinkite Apps>All apps ir sąraše susiraskite Google Play Services. Teliks paspausti mygtuką Disable. Sistema jus akimirksniu informuos, kad ketinate padaryti gana pavojingą veiksmą. Kai vis dėlto patvirtinsite savo ketinimus, gausite ir pluoštą pranešimų apie sutrikusią programėlių veiklą. Jeigu panorėsite sugrįžti atgal ir atšaukti savo veiksmus, jums tereikės atlikti lygiai tokius pačius veiksmus, bet pačioje pabaigoje spustelėti mygtuką Turn On. 

Ką daryti, jeigu Google Play Services užstringa?

Apie Google Play Services geriausia galvoti kaip apie motininę programėlę. Suprask, vaikai jau kaip ir palikę namus, gyvena savarankiškai, bet visgi dar yra šiek tiek priklausomi nuo savo mamos. Su šiuo įrankiu reikėtų elgtis panašiai, kaip ir su visais kitais, bet tuo pačiu būti ir atsargesniems, mat neteisingas veiksmas joje greičiausiai atsilieps ir kitų programėlių veikimui. Tikrai pastebėsite, kad Google Play Services yra sunki programėlė, sverianti bent kokį gigabaitą, o dažniausiai ir daugiau. Palengvinti ją galima tradiciniu būdu – ištrinant cache duomenis. Viskas čia veikia taip pat, kaip ir įprastose programėlėse. Instrukciją rasite čia. Šiuos veiksmus tiesiog būtina atlikti, jeigu telefone pasirodo pranešimas, kad Google Play Services nustojo veikti. Tai reiškia, kad įrankis prikaupė daug skaitmeninių šiukšlių ir bug‘ų, o cache duomenų ištrynimas tokiu atveju yra geriausia išeitis.