Patarimai

Ką per Kalėdas padovanoti savo namams?

2021-12-15

Peržiūrėkite savo dovanų sąrašą. Čia, ko gero, rasite įprastus įtariamuosius: šeimos narius, giminaičius, draugus, kolegas, gal dar kaimynus, augintinius ir save pačius (apsidovanoti juk irgi reikia). Tačiau kodėl dovanų sąrašo nepapildžius dar viena eilute? Skirtumas tik tas, kad tai būtų visai ne žmogus, o jūsų namai. Mintis iš pradžių gali pasirodyti keista. Kaip galima kažką imti ir padovanoti namams? Idėjų prisirankioti labai lengva, jeigu siekiame susikurti ne bet kokius, o išmanius namus. Tokius, kuriuose protingi sprendimai pamažu susijungia į vientisą visumą, nejučia perimančią iš jūsų didelę dalį pačių nuobodžiausių darbų ir tiesiog lengvinančią jums gyvenimą. Taigi, ką per šias Kalėdas būtų galima padovanoti tokiems namams?

Kalėdoms – namai su stipresniu ryšiu

Išmaniuosius namus reikėtų pradėti kurti nuo – teisingai, atspėjote – kokybiško interneto ryšio užtikrinimo. Atrodytų, kas čia tokio sudėtingo. Tiesiog įsigyji Laisvą internetą ir jokių problemų. Tačiau ne visi jį turi. Be to, net ir pati galingiausia interneto stotelė turi ribas – kuo didesnis plotas, kuo daugiau prietaisų prie jos jungiasi, tuo sunkiau darosi užtikrinti, kad visus pasiektų aukščiausios kokybės ryšys. Šią problemą ir sprendžia ryšio stiprinimo įranga. Tokie prietaisai paprastai skirstomi į dvi kategorijas. Pirmoji – Wi-Fi (vidaus) ryšiui stiprinti skirta įranga. Tai visų pirma yra ryšio maršrutizatoriai. Žinoma, jų yra įvairiausių. Nuo pačių paprasčiausių ir lengviausiai naudojamų iki gerokai galingesnių.  Antroji tokių prietaisų kategorija – įeinančio ryšio stiprintuvai. Jų prireikia, kai signalas būna per silpnas, nepakankamas (dažna problema, kai namai yra didelio ploto). Čia rinktis galima iš modemų (galimas tiek paprastesnis, tiek įmantresnis sprendimas) ir kryptinių antenų. Pastarosios dažniausiai būna skirtos arba naudoti viduje, arba netgi lauko teritorijai (ypač naudinga turintiems sodybas). 

Kalėdoms – saugesni namai 

Dar viena puiki kalėdinė dovana namams – jų saugumas. Išmaniosios technologijos įgalina mus juo pasirūpinti kaip niekada gerai ir lengvai. Dar daugiau, į vientisą tinklą susijungusios saugumo sistemos pastebimai sumažins su jų priežiūra susijusius galvos skausmus.

Išmanūs prietaisai namams stebėti

Pradėkime nuo pačios paprasčiausios priemonės – durų skambučio. Atrodo, šis elementarus prietaisas nė negali turėti stebuklingų funkcijų – jis tiesiog praneša, kad kažkas atėjo į svečius ir tiek. Visgi modernus durų skambutis su kamera leidžia jums labai patogiai patikrinti, kas čia atėjo, taip pat trumpai šnektelti. Beje, prietaisas vaizdą gali ir įrašyti – labai patogu tais atvejais, kai – nuo tokių dalykų šimtu procentų apsidrausti, deja, neįmanoma – prie namų nutinka koks nors nemalonus incidentas. Norite dar patogiau ir efektyviau stebėti, kas darosi namuose ir aplink juos? Tam idealiai tinka vaizdo kameros. Senasis mūsų supratimas, kad tai yra brangus ir sunkiai įrengiamas prietaisas, jau nebeatitinka realybės. Šiandien tai belaidės technologijos, kurių užfiksuotą medžiagą stebėti galite tiesiog telefone. Modelių čia esama pačių įvairiausių. Vieni labiau skirti pastato vidui stebėti. Kiti paprastai montuojami lauke. Galų gale, kamera gali būti tiek pavienė, tiek ir priklausyti visam komplektui, kuriame yra pačios kameros ir speciali stotelė, skirta vaizdo medžiagai kaupti bei apdoroti. 

Išmanūs sprendimai namų saugumui

Vien stebėjimo kamerų jums nepakanka? Norisi šiek tiek daugiau saugumo garantijų? Pasinaudokite šiuolaikinių išmaniųjų technologijų intuityvumu. Šiandien jos pasižymi išskirtiniu jautrumu bei gebėjimu itin greitai identifikuoti potencialią grėsmę. Labai paprasta, bet tuo pačiu ir stebėtinai efektyviai veikianti saugumo priemonė – judesio davikliai. Jų veikimo principas labai aiškus – davikliai fiksuoja net pačius menkiausius judesius ir akimirksniu siunčia pranešimą į telefoną. Be to, prietaisas yra minimalistinio dizaino, todėl tikrai nesudarkys jūsų interjero dizaino. Ieškote kažko įmantresnio? Jums puikiai tiks namų saugumo sistema. Ji dar atidžiau stebi įtartinus judesius, mat aprėpia ne vieną kambarį, o visus jūsų namus. Galų gale, kodėl per Kalėdas savo namams nepadovanojus ir apsauginio tinklo? Namų ir turto draudimas nuo nemalonių incidentų gal ir neapsaugos, bet gerokai sumažins dėl jų kylančio streso lygį. Dar patogiau, kai už šią paslaugą sumokėti galima kartu su telefono sąskaita.

Kalėdoms – pramogų pilni namai

Apie pandemiją per šventes mažiausiai norisi kalbėti, bet vis tiek būtina paminėti vieną tendenciją, kurią ji išryškino pramogų pasaulyje. Pastarieji metai filmų ir serialų kūrėjams įrodė, kad kūrinius monetizuoti visiškai įmanoma ir per stream‘inimo platformas. Turinio pasirinkimas jose – tiesiog neįtikėtinas. O tai reiškia, kad net ir tokius filmus, kuriuos žiūrėti šiaip jau eitumėme į kiną, žiūrime namuose. Ir jeigu norime pasimėgauti jais taip, kaip pridera, verta investuoti į vaizdą kokybiškai atkuriantį išmanųjį televizorių. Tai yra tobula dovana jūsų namams. Ypač turint omenyje tai, kad jų pasirinkimas taip pat kaip niekada didelis. Rinktis galite tiek kompaktiškesnius, mažesnės įstrižainės modelius, tiek vidutinius (maždaug 55 colių), tiek ir didesnius, vaizdą atkuriančius UHD raiška. Tuo pačiu galite investuoti ir į funkcionalią belaidę garso kolonėlę. Ir čia pasirinkimas didžiulis. Pradedant masiniams vartotojams skirtais modeliais ir baigiant tokiais, kurie skirti labiausiai prisiekusiems, reikliausiems audiofilams. Jie tikrai jums patvirtins, kad garso nuvertinti niekada nereikia – tai tikrai ne smulkmena. 

Kalėdoms – švaresni namai

O gal vis dėlto manote, kad pati geriausia dovana namams – tai įrankis, kuris juose palaikytų švarą ir nepriekaištingą tvarką? Tokiu atveju tobulai tiks išmanusis asistentas – dulkių siurblys. Toks prietaisas sugeba visiškai savarankiškai siurbti (o kartais ir plauti) namų grindis. Jums tereikės išmaniajame telefone įsirašyti programėlę ir paspausti vieną mygtuką. Visa kita robotas atlieka pats. Jis ne tik geba pats susidėlioti patį optimaliausią švarinimosi kelionės maršrutą, bet ir moka atpažinti kliūtis bei jų išvengti, o pabaigęs darbą savarankiškai sugrįžta į krovimosi stotelę. Toje pačioje programėlėje taip pat galėsite nustatyti roboto darbo laiką arba, pavyzdžiui, išmokyti jį, kad valytų tik vieną kambarį, o ne visą namą ar butą. Išmaniųjų siurblių populiarumas tik auga, o kartu su juo ir pasirinkimas. Jis priklauso tik nuo jūsų biudžeto ir noro. Ecovacs DEEBOOT 500 sukurtas ekonomiškiems vartotojams. Roborock S7 ar RobaVac L70 – besitikintiems maksimalių funkcijų. O Mi Robot – vidutiniam vartotojui. Beje, namams padovanoti galite ir roboto siurblio brolį – langų plovimo robotą. Šis veikia tokiu pačiu principu – susidaro plovimo maršrutą ir savarankiškai juo keliauja. Tiesiog viskas vyksta ant stiklo, prie kurio robotas prisitvirtina specialiais čiuptuvais.