Įrenginių apžvalgos

Ką naujo rasite OxygenOS 11 sistemoje?

2020-09-18

OnePlus į telefonų gamintojų konkurencinę kovą įsitraukė vėliau nei tokie puikiai žinomi vardai kaip Samsung ar Huawei. Dar daugiau, savo prekės ženklo atpažįstamumu ši kompanija gerokai nusileido varžovams. Ir vis dėlto, vos per šešerius metus OnePlus sugebėjo tapti ta kompanija, kuri rinkai kasmet pristato vienus inovatyviausių ir kokybiškiausių telefonų. Nesvarbu, ar tai būtų savo galios savybėmis bei nuostabiu ekranu pasižymintis flagmanas OnePlus 8 Pro, ar vidutinėje klasėje revoliuciją sukelti bandantis OnePlus Nord. Tačiau simpatijų OnePlus sulaukė ne tik dėl „fizinės“ savo dalies. Jai nenusileidžia ir puiki programinė įranga. OxygenOS dažnai vadinama geriausia Android versija. Ką tokio ypatingo ir naujo rasite OxygenOS 11 versijoje?

OxygenOS – geriausia Android versija?

Kaip žinia, Android ekosistema nėra vientisa. Ji turi nemažai variacijų. Taip egzistuoja vadinamoji „stock“ (gamybinė) Android. Ją galima rasti, pavyzdžiui, Google Pixel 4. Tačiau visi kiti gamintojai Android šiek tiek adaptuoja pagal savo poreikius. Samsung turi savo One UI, Xiaomi – MiUI. OnePlus kūrinys ir yra OxygenOS, dažnai vadinama geriausia Android versija. Už ką ji sulaukia tokių panegirikų? Visų pirma, dėl savo „švarumo“. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tai ta pati gamybinė Android. Kai kurie gamintojai operacinės sistemos vartotojo sąsają pakeičia gana stipriai. OnePlus renkasi minimalistiškesnius sprendimus, o tai leidžia pačiai OxygenOS veikti labai greitai ir sklandžiai. Dar vienas pliusas – labai operatyvūs atnaujinimai. OnePlus savininkai naująją Android versiją gauna vieni pirmųjų. OxygenOS 11 kaip tik yra moderniausios Android 11 versija.

Kuo ypatinga OxygenOS 11?

OnePlus šiuo metu yra labai įdomioje vystymosi stadijoje. Veiklą pradėjusi kaip vadinamoji „flagmanų žudikė“ (telefonų, kurie savo savybėmis mažai kuo nusileidžia geriausiems, bet yra ženkliai pigesni, gamintoja), kompanija šiuos drabužius jau išaugo ir tapo praktiškai lygiaverte konkurente Apple ar Samsung. OnePlus juk gamina vienus geriausių flagmanų rinkoje, savo klasės ribas peržengiantį OnePlus Nord ir, jeigu tikėsime gandais, ruošia tą patį padarysiantį ekonominės klasės modelį. Tai reiškia, kad OxygenOS turi įgyti daugiau išskirtinumo, savito šarmo. Tai jau pamažu vyksta. Per pastaruosius metus OnePlus pristatė kelis unikalius atnaujinimus, pavyzdžiui, Zen ir Darbo–laisvalaikio balanso režimus bei naują vidinės paieškos variklį OpenPlus Scout. Taigi, didžiausias OxygenOS 11 išskirtinumas – dar vienas žingsnis šia kryptimi. Visų pirma, gerokai atnaujinant jos dizainą.

OxygenOS 11 vartotojo sąsajos atnaujinimai

Įsirašiusieji OxygenOS 11 pasikeitimus turėtų pastebėti akimirksniu. Pavyzdžiui, buvo sukurtas net visiškai naujas tekstų šriftas, gavęs OnePlus Sans pavadinimą. Kompanija teigia, kad jį dar lengviau skaityti. Pati vartotojo sąsaja pakoreguota taip, kad telefoną dar lengviau valdyti viena ranka (turint omenyje šių telefonų ekrano dydį, tai labai svarbu). Gal į tai dėmesį atkreipsite ne išsyk, bet įvairiuose meniu pakoreguotas mygtukų bei pasirinkimų išdėstymas. OnePlus teigia surinkusi labai daug duomenų, kaip vartotojai naviguoja po vartotojo sąsają, tad pakeitimai padaryti atsižvelgiant į šią informaciją ir siekiant suteikti kuo daugiau intuityvumo. OxygenOS 11 įdiegta ir vartotojų lauka „visada ekrane“ funkcija, t.y. galimybė tam tikrą informaciją ekrane matyti jo neatrakinus. Beje, galėsite netgi žinoti, kiek kartų per dieną iš tikrųjų aktyvuojate savo telefoną. Galų gale, buvo patobulintas tamsusis režimas. Jam geriau pritaikytos įvairios ikonos, be to, galėsite susidaryti grafiką. Pavyzdžiui, automatiškai aktyvuoti tamsųjį režimą tam tikru paros metu.

OxygenOS 11 ir programėlių atnaujinimai

Žinoma, pokyčius pastebėsite ir atsidarę pačias telefone esančias programėles. Visų pirma tas, kurias kuria pati OnePlus, ir kurios šiuose telefonuose būna įrašytos iš anksto. Pavyzdžiui, nuotraukų galerija gavo visiškai naujo funkcionalumo. Ji netgi automatiškai generuoja kassavaitines istorijas, sumontuotas iš jūsų per pastarąsias septynias dienas padarytų nuotraukų ir vaizdo įrašų. Zen režimas, kurį įjungus telefonas užrakinamas taip, kad filtruotų didžiąją dalį pranešimų ir leistų jums mėgautis ramybe, gavo dar daugiau personalizacijos funkcijų, ir suteiks galimybę taip ilsėtis kartu su kitais žmonėmis. Pasikeitė net ir orų programėlė. Naujojoje jos vartotojo sąsajoje daugiausiai dėmesio skiriama šiai dienai, pateikiama dar daugiau ir detalesnės informacijos.

OxygenOS 11 ir Android 11

Tačiau svarbiausia tai, kad OxygenOS 11 tikrai nepamiršo pagrindinės priežasties, dėl kurios ankstesnės jos versijos sulaukdavo tokių palankių įvertinimų. Nepaisant permainų, ji vis tiek labai artima „gamybinei“ Android. Šiuo atveju, Android 11. OnePlus telefonai bus vieni pirmųjų, kurie gaus šią operacinės sistemos versiją (OxygenOS 11 jau gali parsisiųsti OnePlus 8 Pro bei OnePlus Nord savininkai. Visos geriausios funkcijos, kurias inžinieriai sudėjo į Android 11, veikia ir OxygenOS 11. Svarbu paminėti ir tai, kad OnePlus vis dėlto išlieka kompanija, kurios gigantu tikrai nepavadinsi. Tai jiems suteikia galimybę būti lankstesniems, geriau įsiklausantiems į vartotojų atsiliepimus. Kompanija nuolat skatina juos įsitraukti į kūrybinį procesą savo vertinimais, taip kurdama viena stipriausių bendruomenių visoje rinkoje.Alt tag: