Inovacijos

Ką naujo rasime iOS 16?

2022-08-16

Birželio pradžioje vykusioje Apple WWDC 2022 konferencijoje kompanija tradiciškai papasakojo daug. Žinoma, labiausiai koncentruotasi į programinę įrangą ir jai ruošiamus atnaujinimus. Įprasta, kad bene daugiausiai publikos dėmesio čia sulaukia iOS naujienos. Nesunku suprasti, kodėl. Išmanusis telefonas yra tas prietaisas, kurį naudojame intensyviausiai, tad ir pokyčius jame pastebime greičiausiai. Be to, iPhone yra Apple bestseleris, tad pasikeitimai jame paliečia pačias didžiausias mases. Ir tie, kuriuos pamatysime iOS 16, abejingų neturėtų palikti. Operacinė sistema ruošiama vienam didesnių vizualinių atnaujinimų per pastarąjį penkmetį. Taigi, ką naujo ir įdomaus rasime iOS 16?

Trumpai:

  • Apie iOS 16 pirmą kartą paskelbta per WWDC 2022 konferenciją.

  • iOS 16 beta versija yra prieinama visiems norintiems. Tereikia sistemoje užregistruoti telefoną.

  • Daugiausiai naujienų – iOS 16 Lock ekrane. Apple visiškai pakeitė jo išvaizdą, suteikė itin daug personalizacijos galimybių.

  • Apple programėlės įgavo dar daugiau funkcionalumo. Daugiausiai naujienų rasite bendravimo programėlėse.

  • iOS 16 įsirašyti gali visi vartotojai, turintys iPhone 8 arba naujesnius modelius.

 

Kaip įsirašyti iOS 16?

Iš tikrųjų iOS 16 dar nepasirodė. Naujausia operacinės sistemos versija tradiciškai yra pristatoma kartu su naujausiais iPhone modeliais. Jeigu Apple toliau laikysis savo įpročių, tai įvyks maždaug rugsėjo viduryje. Tačiau, likus keliems mėnesiams iki šios įsimintinos dienos, visiems norintiesiems paprastai pasiūloma įsirašyti beta versiją. Joje dar esama šiek tiek klaidų, ne visos funkcijos veikia taip, kaip turėtų, bet naudojimui ji jau būna beveik paruošta. Įsirašyti ją galite ir jūs. Tiesa, nepatariame to daryti, jeigu turite iPhone XS ar senesnį modelį. Kitu atveju, atlikite šiuos veiksmus: visų pirma, dėl viso pikto pasirūpinkite duomenų atsargine kopija. Tai padarę, užregistruokite telefoną Apple beta programoje. Kai tai padarysite, telefono nustatymuose pasirinkite Profile Downloaded>Install>Install (taip, antrą kartą) ir palaukite, kol išmanusis persikraus. Kai tai įvyks, nustatymuose spauskite General>Software Update>Download and Install. Viskas – dabar tiesiog palaukite, kol iOS 16 beta bus parsisiųsta ir įsirašys. 

iOS 16 namų ekranas

Būtent lock ekranas yra tai, kur pastebėsite daugiausiai permainų. Apple nutarė jį peržiūrėti iš pagrindų. Jeigu kalbėtume trumpai ir aiškiai, vartotojai gaus gerokai daugiau personalizacijos galimybių bei šansų susikurti unikaliai atrodančius ekranus. Galėsite laisvai pasirinkti teksto šriftą, spalvą, pakeisti grafinių elementų buvimo vietą. Be to, lock ekrane galėsite naudoti widget‘us. Lock ekrano išvaizda taip pat koreguosis nuo jūsų pasirinkto focus režimo. Tarkime, dirbant jis galės būti vienoks, o ilsintis – visai kitoks. Tai galioja ir ekrane esantiems widget‘ams. Pasikeis ir tai, kaip telefonas rodys gautus pranešimus. Jie tarytum išsivynios iš ekrano apačios, todėl juos bus lengviau tvarkyti, jie užims mažiau vietos ir, prireikus, galės būti lengviau ignoruojami. Apple taip pat žada, kad artimoje ateityje atsiras ir Live Activities funkcija. Ji skirta tam, kad, tarkime, sporto varžybų rezultatą stebėti galėtumėte tame pačiame nuolat atsinaujinančiame pranešime, užuot gavę jų kelias dešimtis. 

iOS 16 programėlių atnaujinimai

Be tokių programėlių kaip FaceTime iPhone savininkai sunkiai įsivaizduoja savo gyvenimus. Apple kuriami įrankiai nuolat plečia funkcionalumą, suteikdami vartotojams dar daugiau patogumo. Tokių atnaujinimų netrūksta ir iOS 16.

Naujos iOS 16 programėlių funkcijos

Naujoje operacinės sistemos versijoje Apple ir vėl labai daug dėmesio skyrė bendravimo programėlėms. Reikėtų paminėti naująsias iMessage funkcijas. Atnaujinimai itin laukti ir daugeliui iPhone savininkų turėtų labai patikti. Žinutes nuo šiol galima redaguoti. Paspaudę mygtuką siųsti, turėsite 15 minučių, per kurias galėsite pakeisti jų turinį. Žinutės gavėjas savo ekrane tiesiog matys, kad ji buvo pakeista. Jeigu persigalvosite, žinutę galėsite ir tiesiog ištrinti, tam taip pat turėsite 15 minučių. Galų gale, atsiranda ir galimybė pažymėti žinutes kaip neskaitytas (net jeigu jas ir matėte). Labai patogi funkcija tais atvejais, kai neturite laiko atrašyti, bet norite tai padaryti vėliau. Naujienų atsiranda ir FaceTime. Ši programėlė dar geriau integruota į Apple ekosistemą. Nuo šiol intuityviai šokinėsite nuo telefono prie planšetės, o tada prie kompiuterio ir atgal. Beje, kalbant per FaceTime angliškai ar kita populiaria kalba, sistema generuos automatinius subtitrus. 

iOS 16 funkcionalumo atnaujinimai

Naujo funkcionalumo rasite ir kituose Apple kuriamose programėlėse. Safari naršyklėje telefone galėsite grupuoti skirtukus. Tokia galimybė kompiuteriuose atsirado jau pernai, kartu su macOS Moneterey atnaujinimais. Be to, Apple atnaujino ir plėtinių kodą. Tai reiškia, kad jų įvairovė ir funkcionalumas dar labiau išaugs. iOS 16 išplėsta ir gyvų titrų funkcija. Ji veiks praktiškai visuose video (tiesa, daugiausiai anglų kalba). Sustabdžius, titrus netgi bus galima nukopijuoti ir kur nors įklijuoti (tarkime, į Google Translate). Tai ne vienintelis kalbos atpažinimo technologijos patobulinimas. iPhone diktofonas nuo šiol dar geriau automatiškai transkribuoja tekstą, netgi sudeda skyrybos ženklus. Galų gale, patobulinti ir Apple Maps. Programėlė dar geriau sinchronizuojasi tarp skirtingų prietaisų, suteikia galimybę vienu metu kurti kelis maršrutus ir t. t.

Kada pasirodys iOS 16?

Žinoma, iOS 16 vis dar kuriama. Tai reiškia, kad ne visos funkcijos dar veikia taip, kaip turėtų. Galų gale, pati Apple žada, kad kai kurios iš jų netgi atsiras tik maždaug nuo kitų metų. Dabar kas mėnesį bus pristatoma nauja beta versija, ruošiant operacinę sistemą galutiniam išleidimui šių metų rugsėjį. Jeigu nesate vienas tų, norinčių kuo anksčiau išbandyti naujoves, galite tiesiog ramiai palaukti iki rudens. O kas galės naudoti iOS 16? Naujoji operacinė sistema veiks visuose telefonuose, kurie bus ne senesni nei iPhone 8. Taip, Apple tęsia gerąją tradiciją vartotojams atnaujinimus suteikti net penkerius metus. Senesnių modelių savininkai paprasčiausiai neturės galimybės pasinaudoti kai kuriomis funkcijomis, bet iOS 16 juose vis tiek turėtų veikti sklandžiai ir be jokių rimtesnių strigimų.