Patarimai

Ką galima padaryti su savo pasenusiu telefonu?

2020-05-04

Jūs nusprendėte, kad pagaliau atėjo metas atsinaujinti ir įsigyti naują telefoną. Puiku. Belieka pasveikinti ir palinkėti sėkmingai mėgautis visomis šiuolaikinių modelių galimybėmis. Tik jums, labai gali būti, iškilo vienas netikėtas klausimas. O ką daryti su senuoju modeliu? Statistika rodo, kad dauguma vartotojų telefoną atsinaujina kas 2–3 metus. Net ir šiek tiek senesnis atsisveikinant dažniausiai dar kuo puikiausiai veikia. Taip, jis gal sunkiau susidoroja su krūviais, bet savo esmines funkcijas paprastai dar kuo puikiausiai atlieka. Išmesti? Kam nors padovanoti? Palaukite, išmanieji juk yra gana galingi mini–kompiuteriai, kuriuos galima ir gana sėkmingai perdirbti, šiek tiek pakeičiant jų paskirtį ir prikeliant juos antram gyvenimui. Pristatome kelis sprendimus, ką galima daryti su savo pasenusiu telefonu

Paverskite savo telefoną web kamera

Šiuolaikiniai žmonės vis dažniau dirba iš namų, o taip pat reguliariai bendrauja su kolegomis ar partneriais per atstumą. Tokie įrankiai, kaip Zoom, Skype ar Google Hangouts tampa paprasčiausiai gyvybiškai svarbiais. Natūralu, kad, jeigu reguliariai dalyvaujate vaizdo konferencijose, norite tai daryti kokybiškai. Čia jums ir gali padėti senas telefonas. Jį labai lengvai paversite išorine kamera. Kaip bebūtų, nešiojamų kompiuterių kameros, švelniai tariant, tikrai nepasižymi labai aukšta vaizdo kokybe. Nieko keisto, šie prietaisai juk tikrai ne tam sukurti. Net ir šiek tiek pasenęs telefonas vaizdą fiksuoja daug geriau. Tiesiog parsisiųskite vieną iš web kameros aplikacijų, pavyzdžiui, IP Webcam ar DroidCam Android‘ams ir EpocCam ar iVCam, skirtas iOS. Sekdami instaliavimo instrukcijas susiekite seną telefoną su kompiuteriu ir jūsų kolegos per kitą vaizdo konferenciją jus matys daug ryškiau.   

Senas telefonas – nauja nuotraukų saugykla

Jeigu reikėtų išskirti duomenų tipą, kuris jūsų telefone užima daugiausiai vietos, tai, ko gero, būtų nuotraukos bei vaizdo įrašai. Tipiškas vartotojas jų čia turi bent jau po kelis gigabaitus. Jeigu jūsų telefonas jau priartėjęs prie savo vidinės atminties limito, tokie krūviai gali netgi ir šiek tie sulėtinti jo veikimą bei sukelti kitų problemų. Egzistuoja keli variantai, kaip su tuo tvarkytis. Vieni paprasčiausiai periodiškai pratrina nuotraukas, taip atlaisvindami vietos naujoms. Kiti naudojasi debesijos sprendimais ir padarytus kadrus saugo Google Drive, iCloud ar Dropbox platformose. Tačiau vaizdo duomenų banku galite paversti ir savo senąjį telefoną. Tik pagalvokite, jeigu iš jo ištrinsite visas aplikacijas ir kitus duomenis, kiek vietos čia atsilaisvins nuotraukoms. Be to, jas visada galėsite iš karto čia pat ir peržiūrėti. Tiesiog ištrinkite iš savo telefono visą aplikacijas ir duomenis, išskyrus nuotraukas. Parsisiųskite nuotraukų tvarkymui skirtą aplikaciją. Tam geriausiai tiks Apple iCloud, Google Photos ar Dropbox. Sinchronizuokite ją su kitais savo prietaisais ir visos jūsų padarytos nuotraukos nuo šiol atsidurs senajame telefone.

Paverskite seną telefoną moderniu valdymo pulteliu

Savo namuose mes turime vis daugiau išmaniųjų prietaisų. Prie kompiuterių ir telefonų prisijungė televizoriai ir išmanieji siurbliai, o jiems kompaniją pamažu pildo protingos rozetės ir elektros lemputės. Tai labai praktiški įrenginiai, padedantys namus prižiūrėti protingiau ir patogiau, o tuo pačiu ir mažesnėmis sąnaudomis. Dar didesnę jų naudą patirsite turėdami vieną vienintelį įrankį, kuris padės juos visus kontroliuoti. Būtent tai ir gali padaryti, atrodytų, pasenęs telefonas. Kaip jį paversti tuo universaliu valdymo pulteliu? Jums teprireiks vienos vienintelės aplikacijos. Įrašykite telefone nuotolinio valdymo aplikaciją. Šiuo metu geriausios rinkoje – Google Home ir lengvumu išsiskirianti iRule. Jas labai paprastai susiesite su kitais prie namų interneto tinklo prisijungusiais prietaisas ir kontroliuosite juos tiesiog su savo senuoju telefonu. 

Senas telefonas virsta belaide pele

Daugybė žmonių darbo su kompiuteriu negali įsivaizduoti be senos geros pelės. Koks patogus ir intuityvus būtų šiuolaikinis touchpad‘as, jiems jis tiesiog negali jos atstoti. Tiesa, pelės turi savo minusų. Viena vertus, jas turi prisiminti pasiimti su savimi. Antra vertus, jų baterija gali atsisakyti veikti visiškai netikėtai. Štai čia ir ateina telefono eilė. Kodėl savo senojo modelio visam laikui nepavertus modernia pele? Tai padaryti daug lengviau, nei jums gali atrodyti iš pradžių. Užteks paprasčiausiai parsisiųsti aplikaciją Remote Mouse. Susieta su jūsų kompiuteriu, ji veikia simuliuodama pelės ar touchpad‘o funkcijas. Taigi, labai patogiai judinsite ir spaudinėsite kursorių. Tačiau čia dar ne viskas. Aplikacija taip pat leidžia rinkti tekstą telefono ekrane, bet matyti jį kompiuteryje, o taip pat gali tapti savotišku nuotoliniu pulteliu, naršant po internetą.

Senas telefonas virsta muzikos grotuvu

Ar dar atsimenate iPod‘us ir kitus mp3 grotuvus. Šiandien jie atrodo kaip prietaisai iš nebūtin nukeliavusios eros. Stream‘inimo eroje kasdienis išmanusis muzikos grojimo funkciją atlieka kuo puikiausiai. Tačiau atskiras prietaisas, skirtas tik jai, vis tiek turi daug žavesio ir patogumo. Savo senajame telefone galite paprasčiausiai ištrinti absoliučiai viską, išskyrus muzikos platformų aplikacijas. Visos jos jums juk taip pat leidžia muziką į telefoną ir parsisiųsti. Kitaip tariant, nebenaudojamas telefonas tampa kelias dešimtis gigabaitų talpinančia muzikos saugykla. Tai labai pravers, jeigu keliausite kažkur, kur interneto ryšys labai prastas, arba, jeigu tiesiog nenorite veltui eikvoti savo turimų duomenų. Be to, tik muzikai dedikuotą telefoną galėsite laidu prijungti prie kolonėlių, nebijodami jokių suvaržymų.