Išmanieji įrenginiai

Pametėte savo telefoną? Neverta panikuoti!

2019 lapkričio 6

Nors savo telefoną dažniausiai laikome priglaustą prie savęs, pamesti jį vis tiek labai lengva. Tokiomis streso pilnomis akimirkomis svarbiausia nepasimesti pačiam. Jeigu žinosite, kaip teisingai elgtis, greičiausiai išsiaiškinsite, kur jūsų telefonas pradingo, ir netgi jį atgausite. Net ir pačiu blogiausiu atveju – jūsų kasdienį pagalbininką kažkas paprasčiausiai pasisavino – galėsite informuoti atsakingas institucijas apie tai, kas atsitiko, o taip pat ir apsaugoti svarbiausius jame esančius duomenis. Beje, atsargumas gėdos nedaro, o šykštus moka du kartus, todėl galimai nesėkmei reikėtų pasiruošti tik įsigijus naują telefoną. Visa tai užtruks visai neilgai.

Pastaraisiais metais Android gamintojai jau diegia „Find My Device“ funkciją. Ji automatiškai fiksuoja jūsų telefono buvimo vietą, todėl visada žinosite, kur jo ieškoti, o nerasdami galėsite liepti jam suskambėti. Galų gale, vagystės atveju paprastai jį užrakinsite ar ištrinsite viduje esančius duomenis. Aktyvuoti ir naudoti šią funkciją labai paprasta. „Find My Device“ surasite įsijungę „Nustatymų“ aplikaciją (jeigu jos ten nerandate, galite parsisiųsti iš Google Play). Aplikacijoje pasirinkite „Security“ skiltį. Joje ir pamatysite „Find My Device“ funkciją. Jeigu ji neįjungta, pats metas tai padaryti (tik nepamirškite dar ir suteikti programėlei prieigos prie GPS informacijos). Štai ir viskas. Jūs jau pasiruošę.

Jeigu jau aktyvavote „Find My Device“, veiksmų planas, pametus telefoną, aiškus ir paprastas. Tiesiog kompiuteryje, planšetėje ar kitame telefone įjunkite naršyklę ir surinkite adresą „android.com/find“. Jeigu jungiatės per savo kompiuterį ir paprastai naudojamą naršyklę, pateksite tiesiai į savo „Find My Device“ puslapį (gali būti, kad prieš tai jums dar reiks įvesti savo Google paskyros prisijungimus), kuriame matysite, kur jūsų telefonas paskutinį sykį buvo prisijungęs prie tinklo. Čia pat galėsite ir liepti jam pradėti skambėti (net jeigu šis ir veikia tyliu režimu), atjungti jį nuo jūsų paskyros ar ištrinti visus jame esančius duomenis.

 

Pamestą iPhone surasti ar apsaugoti jame esančius duomenis dar paprasčiau. Tam yra netgi keli būdai. Pats paprasčiausias – „Find My iPhone“ aplikacija. Ją rasite per bet kurią naršyklę prisijungę prie „icloud.com“ su savo Apple ID.  Ekrane matysite savo telefono buvimo vietą (arba kada ir kur jis paskutinį sykį buvo prisijungęs prie tinklo). Jeigu jis arti, galite liepti jam skambėti. Jeigu įtariate, kad telefoną kažkas pasisavino, užblokuokite jį su „Lost Mode“ funkcija. Tokiu atveju jo neįsijungs joks žmogus, nežinantis specialaus kodo. iPhone esančią informaciją galite ir tiesiog ištrinti, pasirinkdami „Erase iPhone“.

Savo iPhone galite surasti ir pasinaudodami Google informacija. Įveskite naršyklėje adresą: https://www.google.com/maps/timeline  Google Timeline fiksuoja jūsų buvimo duomenis, todėl gali pasufleruoti, kur yra jūsų telefonas (tiesa, tik tuo atveju, jeigu esate davę Google leidimą tai daryti, tad pasirūpinkite tuo iš anksto). Viršutiniajame dešiniajame ekrano kampe turėtumėte matyti mygtuką „Šiandien“. Jį paspaudę, matysite kur jūsų iPhone buvo skirtingu dienos metu. Ši informacija bus naudinga ne tik identifikuojant galimą buvimo vietą, bet ir atsakant į klausimą, ar telefonas nebuvo pavogtas. Jeigu kyla toks įtarimas, užblokuokite jį, naudodami „Find My iPhone“.

 

Pamesti ir prarasti savo telefono niekas neplanuoja, bet, nepaisant to, bus ne pro šalį galimoms problemoms pasiruošti jau iš anksto. Visų pirma, susikurkite atsarginę telefone esančių duomenų versiją. Android tai padarysite „Nustatymų“ aplikacijoje pasirinkę „System“–>„Advanced“–>„Backup“. iPhone savininkams taip pat reikėtų įsijungti „Nustatymų“ aplikaciją, paspausti joje savo vardą, o tada „iCloud Backup“. Didesnius duomenis apsaugosite laikydami juos debesijoje, pvz., Dropbox ar OneDrive. Nuotraukos nepražus, jeigu jos bus saugomos Google Photos ar iCloud Photos. Taip pat atsiminkite, kad pamestas telefonas talpina ir daugybę prisijungimo duomenų (prie Facebook ar Instagram). Tokiems atvejams šie tinklai turi mygtuką „Log out of all sessions“. O kad būtumėte visiškai saugūs, iš karto pakeiskite ir prisijungimo slaptažodžius.