Inovacijos

Ką daryti, kad Android baterija veiktų ilgiau?

2019 lapkričio 15

Ar atsimenate laikus, kai iki galo įkrautas telefonas galėdavo nepamaitintas tarnauti kone ištisą savaitę? Šitai kai kurie tebeatsimena su nostalgija, labai patogiai pamiršdami, kad tie mobilieji su šiuolaikiniais teturėjo mažai ką bendro. Juk tai buvo labai paprasti aparatai su ribotu funkcionalumu. Tuo tarpu dabar išmanieji – tai galingi kompiuteriai su ryškiais, lietimui jautriais ekranais. Argi verta stebėtis, kad, nepaisant miliamperų gausos, juos krauti reikia kas 2-3 dienas? Vis dėlto, vargu ar kam patinka nuolatinis nerimas, kad telefonas staiga ims ir išsikraus. Mums labai norisi bent jau aiškumo, kiek valandų veikimo galima tikėtis iš atitinkamo kiekio energijos. Laimei, šį norą galima visai nesunkiai įgyvendinti. Tereikia pakoreguoti kelis telefono nustatymus ir atkreipti dėmesį į kelis svarbius aspektus.

Specialios aplikacijos

Yra daugybė aplikacijų, kurios giriasi savo sugebėjimu sutaupyti jums energijos. Deja, jų pažadai dažniausiai turi mažai ką bendro su tikrove. Daugiausiai juk vis tiek priklauso nuo telefone veikiančio procesoriaus, baterijos ir ekrano. Tiek jame iš karto esančios, tiek instaliuojamos aplikacijos gali nebent padėti geriau suprasti savo energijos vartojimo įpročius ir juos racionalizuoti. Tačiau ir tokias reikėtų rinktis pakankamai atidžiai, mat kartais jos gali suteikti kaip tik priešingą efektą. Viena geriausiai žinomų ir patikimiausių yra AccuBattery. Ši aplikacija stebi ir analizuoja jūsų energijos naudojimo įpročius, ieškodama tam tikrų anomalijų, kurias jūs galite ištaisyti. Ji taip pat kreipia dėmesį ir į natūralų baterijos irimo procesą. Kiekviena iš jų turi ribotą įkrovimo–išsikrovimo ciklo kiekį. Todėl, beje, jos ir nepatariama krauti iki 100 proc. AccuBattery perspėja, kai pasiekiami, pvz., 80 proc., ir reikėtų nutraukti krovimą. Jums taip pat gali praversti ir Greenify. Šis paprastas įrankis leidžia išskirti aplikacijas, kurias norite priverstinai užmigdyti ir taip neleisti joms siurbti energijos.

Daugiau efektyvumo

Android turi vadinamąjį Doze Mode. Prieš kelis metus Android jį pristatė tam, kad padėtų savo vartotojams racionaliau skirstyti energijos atsargas. Ši funkcija užtikrina, kad aplikacijos nesiurbs baterijos tuomet, kai jūs nesinaudojate savo telefonu. Trumpai tariant, telefonui ramiai gulint ant stalo ar kišenėje, aplikacijos paprasčiausiai miega. Tai tikrai suteikia telefonui vieną kitą papildomą valandą veikimo. Efektyvumo jam galite pridėti ir patys, išjungdami tam tikras smulkmenas, kurios po truputį, bet užtikrintai siurbia jūsų energiją. Nueikite į „Nustatymus“ ir „Baterijos“ skiltį. Čia pamatysite mygtuką „Optimise battery usage“. Tiesiog paspauskite jį ir pati operacinė sistema pateiks jums mini ataskaitą apie tai, ar jūsų baterijos naudojimo įpročiai yra subalansuoti. Tuo pačiu pamatysite ir pluoštelį pasiūlymų, kaip galite tai padaryti. Pavyzdžiui, sutrumpinti laiką, per kurį telefonas „užmiega“, įjungti „auto“ apšvietimo režimą, išjungti „auto–rotaciją“ ir pan. Nustebsite, kokią įtaką tai gali padaryti. 

Nelabai reikalingos aplikacijos

Jeigu jau prakalbome apie miegojimą. Paprastai mūsų telefonuose yra ne viena ir ne dvi aplikacijos, kurių mes paprasčiausiai arba iš vis nenaudojame, arba įsijungiame tik retkarčiais. Pradėti reikėtų nuo labai paprasto veiksmo. Tiesiog atsidarykite aplikacijų sąrašą ir skaitykite visus pavadinimus iš eilės. Ar visus juos atsimenate? Tikriausiai, kad ne. Jeigu spėjote jas pamiršti, tai vargu ar tų aplikacijų jums iš viso reikia. Tiesiog ištrinkite jas. Tai padarius, reikėtų įvertinti, kurios iš jūsų naudojamų programėlių suvalgo daugiausiai energijos resursų. Tai pamatyti galite anksčiau minėtoje AccuBattery arba tiesiog „Nustatymuose“ nuėję į „Baterijos“ skiltį ir pasirinkę „Battery usage“. Čia aiškiai pamatysite, kiek procentų energijos valgo kiekviena aplikacija. Su tokiomis dažnai ir intensyviai naudojamomis, kaip Instagram ar Facebook, ko gero, jau nieko nebepadarysite. Tačiau mažiau naudojamų veikimą galite apriboti taip, kad jos resursus naudotų lėčiau. Pasirinkite norimą aplikaciją ir atsivėrusiame lange paspauskite „App Launch“. Taip galėsite išjungsite jos automatinį paleidimą arba, pvz., nebeleisti jai veikti „background’e“.

Šiek tiek praktinių patarimų

Papildomų minučių savo baterijai padovanosite ir laikydamiesi dar kelių labai paprastų patarimų. Tam teprireiks šiek tiek pažaisti su savo nustatymais:

– Jeigu galite, sumažinkite ekrano apšvietimo lygį. Būtent jis naudoja bene daugiausiai energijos. Jeigu bijote, kad nieko nebematysite, tiesiog naudokite „auto“ režimą.

– Naudokite „tamsiuosius režimus“. Jį jau turi, tiek pati Android, tiek daugybė aplikacijų. Juoda spalva išgaunama ne įjungiant, o kaip tik išjungiant pikselius, todėl taip taupoma energija.

– Išjunkite nereikalingus ryšio kanalus. Bluetooth ar WiFi naudojame toli gražu ne visada, bet net kai nesame jais prisijungę, telefonas automatiškai ieško galimybių tai padaryti, taip siurbdamas bateriją.

– Naudokite mažiau vibracijos. Vibracija – daug energijos pareikalaujantis veiksmas. Būtų visai logiška jos arba visiškai arba bent iš dalies atsisakyti. Suvibravimai renkant žinutę – tikrai perteklinis nustatymas. Vargu ar jie būtini ir kiekvienai notifikacijai.

– Kad jau prakalbome apie notifikacijas… Ar tikrai visos jos jums reikalingos? Tam, kad jas gautų telefonas turi nuolat palaikyti ryšį su atitinkamomis aplikacijomis, o taip eikvojama energija

Patarimai įtemptai situacijai

O ką daryti tais atvejais, kai baterijoje telikę kokie 20 proc. energijos, bet gerai žinote, kad galimybės ją pamaitinti artimiausiomis valandomis neturėsite? Pratęsti veikimo laiką galite palikę tik pačias svarbiausias funkcijas.

Išjunkite visas aplikacijas.

– Įjunkite „Do Not Disturb“ garso režimą.

– Kuo labiau sutrumpinkite laiką, per kurį telefono ekranas užmiega.

– Sumažinkite ekrano apšvietimo lygį iki minimumo.

Šios priemonės padės energiją naudoti ypatingai taupiai. Tačiau jeigu ir tai atrodys per daug, aktyvuokite „Ultra Power Saver“ funkciją. Tai padarę, galėsite naudoti tik keliomis jūsų iš anksto pasirinktomis aplikacijomis, o pats telefonas atliks tik bazines funkcijas. Toks režimas labai efektyvus. Net ir baterijoje likus kokiems 10 proc. energijos, jos gali pakakti ne kelioms valandoms.