Patarimai

Ką daryti, jei pamiršote telefono slaptažodį?

2018 25 birželio

Nors šiuolaikinius išmaniuosius telefonus galima atrakinti savo piršto atspaudu ar kamerai nuskenavus šeimininko veidą, vistiek pasitaiko atvejų, kai pamiršus slaptažodį tiesiog nieko nebegalima padaryti. Jei taip nutiko ir jums, siūlome išbandyti vieną paprastą metodą.

Gamyklinių parametrų atstatymas

Deja, tiek šiuolaikiniai Android, tiek iPhone nenumato galimybės kokiu nors būdu be nuostolių pakeisti užmirštą užrakinto telefono PIN kodą kitu. Jei tai būtų paprasta, jūsų telefonu galėtų pasinaudoti bet kas. Tad vienintelis patikimas būdas atstatyti slaptažodį ir vėl laisvai naudotis savo telefonu, yra tiesiog gamyklinių parametrų atstatymas. Tai reiškia, kad šio proceso metu bus ištrinti visi telefono atmintyje saugomi duomenys. Tačiau dėl jų nėra ko jaudintis, jei pasidarėte atsarginę duomenų kopiją. Bet apie viską iš eilės.

iPhone atstatymas

iphone_pass

Šis metodas tinka visiems įrenginiams su iOS operacine sistema. Bet konkreti paspaudžiamų telefono mygtukų kombinacija, kuri inicijuoja priverstinį telefono perkrovimą, kiekvienam modeliui truputį skiriasi. Mygtukų kombinaciją savo iPhone telefonui galite pasitikrinti čia.

Kaip pavyzdį pasitelkime vieną populiariausių telefonų – iPhone 6. Atstatymo procedūra yra tokia:

  1. Prijunkite telefoną laidu prie kompiuterio.
  2. Kompiuteryje aktyvuokite iTunes paskyrą.
  3. Telefone vienu metu nuspauskite namų bei šoninį įjungimo mygtuką.
  4. Ekrane pasirodžiusiame meniu pasirinkite funkciją „Restore“.

Visi telefono duomenys, įskaitant ir seną slaptažodį, bus ištrinti. Turėsite tuščią, bet veikiantį telefoną. Jei buvotę nustatę savo telefono sinchronizavimą su kompiuteryje įdiegta iTunes paskyra, galėsite atkurti paskutinę padarytą failų kopiją ir atgauti savo duomenis. Kitu atveju atkurti saugotus telefono duomenis ir atgauti didžiają dalį to, ką turėjote, galite  savo iCloud paskyroje. Todėl rekomenduojame periodiškai pasirūpinti atsarginėmis savo duomenų ir failų kopijomis! Kaip tai padaryti, galite sužinoti straipsnyje „Kaip išsaugoti duomenis prieš remontuojant telefoną?“

Skaitykite

Telefonų su Android OS atstatymas

android_pass

Jei pamiršote slaptažodį telefone su Android operacine sistema, jūsų telefoną išgelbės panaši procedūra kaip ir iOS telefonuose. Kad galėtumėte inicijuoti priverstinį telefono atstatymą, kiekviename modelyje reikės nuspausti skirtingą fizinių mygtukų kombinaciją. Ją galite pasitikrinti puslapyje www.hardreset.info, suvedę savo telefono modelio pavadinimą ir sekdami gautas instrukcijas. Pavyzdžiui, procedūra Huawei P smart telefonui būtų tokia:

  1. Išjunkite telefoną laikydami nuspaudę išjungimo mygtuką.
  2. Jei telefone įdėta microSD atminties kortelė, ją išimkite. Taip apsaugosite joje esančius failus nuo ištrynimo.
  3. Vienu metu laikykite nuspaudę garso didinimo ir įjungimo mygtukus tol, kol telefonas aktyvuosis.
  4. Pasirodžiusiame valdymo meniu pasirinkite funkciją „Wipe data / factory reset“.
  5. Jei ekranas nereaguoja į lietimą, navigacijai naudokite šoninius mygtukus (garso didinimo ir mažinimo mygtukai leidžia pasirinkti meniu skiltį, o atrakinimo mygtukas – ją aktyvuoti).
  6. Patvirtiname savo pasirinkimą.

Visi telefono duomenys bus ištrinti ir turėsite praktiškai naują telefoną. Didžiąją dalį ištrintų duomenų galima atkurti prisijungus prie savo Google (Gmail) paskyros. Atgauti duomenis pavyks tik tuo atveju, jei prieš tai susiejote savo telefoną su Google ir leidote automatiškai sukurti atsargines duomenų kopijas. Daugelis gamintojų siūlo savo duomenų saugojimo, jų kopijavimo į debesį ar kompiuterį sprendimus, tad įsigijus naują „Android“ telefoną būtinai reikėtų tuo pasidomėti. To nepadarę rizikuojate prarasti viską, ką saugojote vidinėje telefono atmintyje, jei iškiltų panaši problema.

Šie paprasti, bet efektingi telefono atstatymo metodai pravers ne tik pamiršus slaptažodį. Tai ir puikus būdas „atšviežinti“ savo telefoną, nes taip telefonas sugrįžta į pradinius gamintojo numatytus nustatymus. Visi sukaupti failai, lėtinę telefono darbą, yra sunaikinami, todėl jis vėl veiks kaip naujas. Šis metodas taip pat ištrina visus susikaupusius virusus ir kitą kenkėjišką programinę įrangą, apie kurią galbūt net nežinojote. Bet dar kartą primename: nepamirškite pasidaryti atsargines duomenų kopijas. Kaip tai padaryti, skaitykite straipsnyje „Kaip išsaugoti duomenis prieš remontuojant telefoną?