Išmanieji įrenginiai

Ką darote, kad baterija ilgiau "laikytų"?

2011-03-30

telefono baterija.jpgPaprastai jis „numiršta“ pačiu netinkamiausiu metu. Galas ištinka būnant toli nuo namų ir „pirmosios pagalbos“ rinkinio – elektros rozetės ir kroviklio. O jums jis taip reikalingas „gyvas“ ir veikiantis, nes laukiate labai svarbios žinios…

Kaip jau supratote, kalbame apie išsikraunančią mobiliojo telefono bateriją. Daugeliui mūsų ekrane pasirodęs įspėjimas, kad jos užteks nebeilgam, neretai sukelia jeigu ne stresą, tai bent šiokį tokį irzulį – juk tai reiškia, kad netrukus gresia likti „be ryšio“. Laimė, yra keli dalykai, kurių galime skubiai imtis, kad atitolintume telefono išsijungimo akimirką.

  1. Išjunkite vibravimą skambučio metu. Kad ir kokia patogi ji būtų, ši funkcija reikalauja nemažai energijos. Geriau visą ją palikime telefono veikimui, o ne vibravimui užtikrinti.
  2. Pritildykite garsą – tiek skambučio, tiek klavišų. Jeigu galite, garsą geriau apskritai išjunkite.
  3. Išjunkite arba pritemdykite ekrano apšvietimą. Ekrano ir klaviatūros apšvietimas – dar viena naudinga funkcija, kurios galite trumpam atsisakyti tausodami bateriją, ypač, jei patalpa, kurioje naudojatės telefonu, yra pakankamai šviesi. Daugelio telefonų modelių nustatymuose galima pasirinkti ne tokį ryškų apšvietimą, trumpinti jo trukmę arba visai jį išjungti.
  4. Sustabdykite kitų nebūtinų funkcijų ir programų veikimą. Radijas ir muzikos grotuvas, žaidimai, internetas, ryšiai su išorės prietaisais – pavyzdžiui, „Bluetooth“ ar infraraudonieji spinduliai, − visa tai telefono baterijos energiją eikvoja sparčiau. Norėdami, kad telefonas veiktų kuo ilgiau, įsitikinkite, kad šios programos ir funkcijos išjungtos.
  5. Vertinkite paprastumą. Tęsiant pokalbį apie gražius, bet nebūtinus dalykus – animuotas telefono ekranas ir įspūdingos užsklandos taip pat yra gerokai imlesnės energijai. Tausodami bateriją pasirinkite kuo paprastesnius ekrano nustatymus – naudokite statišką foną ir išjunkite užsklandas.
  6. Mažiau kalbėkite, daugiau rašykite. Gavę įspėjimą apie senkančią bateriją stenkitės telefonu kalbėti kuo trumpiau. Geriausia iš anksto įspėti pašnekovą, kad energijos baterijoje liko nedaug – taip paskatinsite ir jį mintis dėstyti glaustai. Jei tik galite, geriau rašykite SMS žinutę: jos išsiuntimui reikia gerokai mažiau energijos nei pokalbiui.
  7. Nekalbėkite važiuodami. Jeigu tenka kalbėti išsikraunančiu prietaisu, geriau tai daryti stovint vietoje, o ne važiuojant automobilyje, autobusu ar traukiniu. Judant dideliu greičiu, jūsų telefonas jungsis vis prie kitos bazinės stoties, taip eikvodamas daugiau energijos. Beje, turbūt nereikia nė priminti, kad kalbėti telefonu vairuojant draudžiama.
  8. Silpno ryšio zonose – išjunkite. Arba bent jau nustatykite telefoną „skrydžio režimu“. Mobilusis telefonas yra gana gudrus prietaisas – patekęs į silpno ryšio zoną arba ten, kur ryšio visai nėra, telefonas bando jį automatiškai užmegzti ir susisiekti su artimiausia bazine stotimi. Deja, tai taip pat pareikalauja nemažai energijos. Tad jeigu gresia užtrukti ryšio tinklo nedengiamoje vietovėje, pasirūpinkite, kad telefonas bergždžiai neeikvotų baterijos.
  9. Neperšaldykite ir neperkaitinkite. Esame rašę, kad baterijai gali būti pražūtingas ir didelis šaltis, ir karštis. Norėdami, kad baterija neišsikrautų kuo ilgiau, laikykite ją kambario ir šiek tiek vėsesnėje temperatūroje.
  10. Būkite pasirengę. Jei kur išvykstate ilgesniam laikui, turėkite su savimi atsarginę bateriją bei kroviklį. Jeigu telefonas vis dėlto išsijungė, tokios paslaugos kaip „Skambučių registras“ ar „Balso paštas“ leis užtikrinti, kad vos tik įjungę telefoną, galėsite sužinoti, kas jūsų ieškojo ir su šiais žmonėmis susisiekti. Be to, prieš baterijai visiškai išsikraunant, skambučius galite nukreipti į kitą telefoną, jeigu turite tokį po ranka.

 

Tegu jūsų bendravimas nenutrūksta.