Išmanieji įrenginiai

Ką būtina nuveikti su savo naujuoju Samsung Galaxy Z Fold 3

2021-09-21

Kito tokio telefono, kaip Samsung Galaxy Z Fold 3 rinkoje nelabai daugiau ir yra. Šis šiuolaikinės inžinerijos stebuklas sugeba daryti daugybę dalykų, kurie įprasto formato telefonuose yra paprasčiausiai neįmanomi. Juk tai iš tikrųjų prietaisas ne tik su vienu ypatingu 7,6 colių įstrižainės ekranu, bet dar ir su antru, visiškai autonomišku 6,2 colių. Kitaip tariant, Galaxy Z Fold 3 yra lankstus ne tik tiesiogine ta žodžio prasme. Jis neįtikėtinai gerai prisitaiko prie vartotojo įpročių ar kitų aplinkybių. Tiesa, modelio inovatyvumas ir neįprastumas sukuria gana įdomią problemą: į kokius jo nustatymus reikėtų atkreipti dėmesį? Kaip jį maksimaliai gerai pritaikyti naudojimui? Klausimai visiškai natūralūs – juk tai palyginti naujas telefono formatas. Priprasti prie jo bus lengviau atkreipus dėmesį į kelis svarbius nustatymus. 

Galaxy Z Fold 3 ekranų personalizacija

Pirmasis dalykas, kurį reikėtų padaryti tik įsigijus naująjį Samsung Galaxy Z Fold 3 – tai padaryti jį tikrai jūsų. Gera naujiena ta, kad šis modelis suteikia ypatingai daug personalizacijos galimybių. Juk turite ne vieną, o du ekranus. Nustatymų ir galimybių – daugybė. Tačiau geriausia bus pradėti nuo Namų ekrano išvaizdos. Ilgai spauskite bet kokią jame esančią laisvą vietą, kol apačioje pamatysite vadinamąjį Toolbarą. Pasirinkite jame Settings. Atsivėrusiame lange rasite visą pluoštą ekrano nustatymų. Čia galėsite pakoreguoti jo išvaizdą, programėlių išdėstymo tvarką ar tai, kaip atrodo skirtingi aplankai ir t.t. Primename, kad pagrindinis Samsung Galaxy Z Fold 3 ekranas yra net 7,6 colių įstrižainės, tad čia turėsite gerokai daugiau laisvės jūsų fantazijai skleistis. Nevaržykite savęs – drąsiai eksperimentuokite ir pasistenkite išnaudoti visus šio formato privalumus. 

Atverkite Galaxy Z Fold 3 daugiafunkcinio darbo potencialą

Tikroji Samsung Galaxy Z Fold 3 magija slypi jo daugiafunkcionalume. Joks kitas telefonas jums nesuteiks tiek daug ir tokių įvairių galimybių. Vadinamasis Flex Mode režimas suteikia jums šansą vienu metu laikyti atidarytas iki trijų programėlių. Pavyzdžiui, galėsite ir dalyvauti vaizdo konferencijoje, ir žymėtis informaciją užrašų programėlėje, ir sykiu slapta naršyti po Instagramą. Jeigu norite pasinaudoti tokia galimybe, atlikite tokius žingsnius. Iš pradžių atsidarykite bet kokią norimą programėlę, o tada pirštu brūkštelėkite dešinėn nuo ekrano krašto, taip atidarydami vadinamąją Edge Panel. Pasirinkite joje norimą programėlę ir nutempkite į ekraną. Sistema automatiškai atpažins, ką jūs norite padaryti ir padalins jį į dvi dalis. Lygiai taip pat atidarysite ir trečiają norimą programėlę. Tai padarę taip pat galėsite pasirinkti ir vaizdo išdėliojimą, t.y. koreguoti, kuri programėlė turėtų užimti pusę ekrano, o kurios – ketvirčius. 

Pritaikykite programėles Galaxy Z Fold 3 ekranui

Jeigu jau savo rankose turite 7,6 colių įstrižainės ekraną, pasistenkite ir išnaudoti visus jo privalumus. Tačiau štai šiokia tokia problema – išskleistas Samsung Galaxy Z Fold 3 įgauna praktiškai kvadratinę formą, kai tuo tarpu įprasti telefonai yra stačiakampiai. Tai reiškia, kad daugybė programėlių tiesiog nėra iki galo pritaikytos tokiam telefonui. Kūrėjus galima visai suprasti – prie visiškai naujo formato per naktį neprisitaikysi. Laimei, pati Samsung aktyviai stengiasi spręsti šią problemą. Jūsų Samsung Galaxy Z Fold 3 turi specialią funkciją, priversiančią programėles prisitaikyti prie didesnio ekrano. Atsidarykite telefono Nustatymus ir susiraskite juose Advanced features. Naujame lange pasirinkite Labs>Customize app aspect ratios. Dešiniajame viršutiniame kampe pamatysite standartine paieškos ikoną. Spustelėkite ją ir įrašykite norimos programėlės pavadinimą. Pasirinkite jį, o tada pasirodysiančiame meniu – Full screen. Štai ir viskas. Kai kitą kartą atsidarysite programėlę, sistema automatiškai ją šiek tiek pakoreguos, kad matomas vaizdas geriau tiktų dideliam ekranui. 

Pakoreguokite Galaxy Z Fold 3 klaviatūrą

Kaip ir galima numanyti, teksto rinkimas su Samsung Galaxy Z Fold 3 yra šiek tiek kitoks nei su įprasto formato telefonais. Bent jau jį išskleidus, viena ranka rašyti yra paprasčiausiai neįmanoma. Dėl šio priežasties telefonas automatiškai jums pasiūlo padalintą klaviatūrą – dalis jos tenka kairiam, o kita dalis – dešiniam nykščiui. Sprendimas atrodo esąs visai logiškas, netgi ergonomiškas. Bėda tik ta, kad prisitaikymo procesas šiek tiek užtrunka. Jeigu norite grįžti prie įprasto klaviatūros išdėstymo, tai galite nesunkiai padaryti. Atsidarykite bet kokią programėlę, kurioje reikia rinkti tekstą. Aktyvavę klaviatūrą, spustelėkite ant jos esančią krumpliaračio ikoną, t.y. atsidarykite jos nustatymus. Spustelėkite Mode. Tada Main screen skyrelėje pasirinkite Standart keyboard ir išeikite iš nustatymų. Nuo šiol, aktyvavus klaviatūrą, matysite tradicinę jos versiją, be tarpo viduryje. Jeigu vėliau visgi sugalvosite dar kartą pabandyti pereiti prie ergonomiškos versijos, kartokite tuos pačius veiksmus, bet vietoj Standart keyboard spauskite Split keyboard. 

Naudokite pagrindinę Galaxy Z Fold 3 kamerą asmenukėms

Nepamirškite, kad jūsų Samsung Galaxy Z Fold 3 iš tikrųjų turi ne vieną, ne dvi, o tris skirtingas kamerų sistemas: pagrindinę, mažajame ekrane įmuštą asmenukių ir dar vieną, besislepiančią po didžiuoju. Tai reiškia, kad turite gana daug laisvės rinktis, kurią ir kada naudoti. O jeigu kūrybingai išnaudosite išskirtinį telefono formatą, rezultatais nustebinsite net pačius save. Tarkime, pagrindinę trigubą kamerų sistemą iš tikrųjų galite panaudoti asmenukėms daryti. Jums tereikia išskleisti telefoną, atsidaryti kameros programėlę ir spustelėti dešiniajame viršutiniame kampe esančią kvadratėlio ikoną. Štai ir viskas. Jeigu dabar jį apsuksite, pamatysite, jog mažasis ekranas rodo vaizdą, fiksuojamą būtent pagrindinės kameros. Vienintelis nepatogumas tas, kad ekrane nematysite fotografavimo mygtuko. Nieko tokio. Tą pačią funkciją atlieka fiziniai garso mažinimo arba didinimo mygtukai, esantys ant telefono šono.