Išmanieji įrenginiai

Ką Apple pristatė renginyje Spring Loaded?

2021 balandžio 21

Apple renginiai tradiciškai prikausto praktiškai visų besidominčiųjų technologijomis dėmesį. Juose gamintojas pristato naujausius savo sprendimus bei patobulinimus planšetėse, telefonuose, laikrodžiuose, kompiuteriuose. Kai kurie iš jų būna labiau kosmetiniai, atsižvelgiant į vartotojų pastebėjimus. Kiti pakankamai drąsūs, sukeliantys sniego gniūžtės efektą visame technologijų pasaulyje (užtenka prisiminti pernykštį sprendimą atsisakyti telefono įkroviklių). Paprastai tokie renginiai turi platesnę temą. Jeigu reikėtų išskirti, kam daugiausiai dėmesio Apple skyrė renginyje Spring Loaded, tai neabejotinai būtų iPad. Su jais susijusios net kelios reikšmingos naujienos. Visgi vien planšetėmis neapsiribota. Naujienų yra daug ir įvairių. Siūlome iš arčiau susipažinti su tuo, ką Apple pristatė per Spring Loaded.

Apple iPad naujienos

Renginyje Spring Loaded Apple labai daug dėmesio skyrė planšetėms. Gamintojas iš viso pristato net tris reikšmingas naujienas, susijusias su iPad‘ais. Kaip ir buvo galima tikėtis, viena svarbiausių renginio naujienų – naujos kartos iPad Pro. Šios planšetės pastaraisiais metais tapo labai rimtomis konkurentėmis nešiojamiems kompiuteriams, mat savo galia ir galimybėmis jiems jau mažai kuo nusileidžia. Naujoji iPad Pro karta išoriškai nuo savo pirmtakės ne daug kuo skiriasi: šiek tiek perdėlioti mikrofonai bei garsiakalbiai, ne taip ryškiai iššokusi ir ženkliai patobulinta kameros sistema, gana ilgai laukta naujos kartos Thunderbolt jungtis ir dvi įprastos įstrižainės dydžio variacijos – 11 ir 12,9 colių. Pastaroji versija turi pirmąjį Apple istorijoje Mini-LED ekraną, kuriame vaizdas bus dar ryškesnis, spalvingesnis bei kontrastingesnis. Pats gamintojas jį vadina Liquid Retina XDR. Visgi didžiausi patobulinimai plika akimi nematomi. iPad Pro viduje sukasi patys naujausi M1 procesoriai, kuriuos galime rasti daugybės pagyrų sulaukusiuose pernai metų MacBook Air ir MacBook Pro. Planšečių 8 branduolių GPU ir 8 branduolių CPU užtikrins tai, kad jos galės dar efektyviau konkuruoti su nešiojamaisiais kompiuteriais.

Naujieji iMac

iMac – pakankamai nišinis produktas, bet naujųjų modelių laukta su didžiuliu nekantrumu. Visų pirma dėl to, kad šie stacionarūs kompiuteriai jau prašyte prašėsi patobulinimų. Tiek technologine, tiek (o gal net ypač) dizaino prasme. Įsibėgėjant Apple perėjimui prie pačių gaminamų procesorių, iMac linijos atšviežinimas yra visiškai natūralus. Pirmasis naujosios kartos stacionarus kompiuteris – tai 24 colių iMac, pakeisiantis dabartinius 21,5 colių formato modelius. Permainos akivaizdžios vos tik pažvelgus į naujuosius prietaisus. Jie gerokai plonesni, nebeturi tokių didelių kraštinių. Dizainas labai primena jau kurį laiką prieinamus Pro Display XDR monitorius. Modelis taip pat turi net septynias spalvų variacijas. Tačiau, savaime suprantama, daug svarbiau, kas yra jo viduje. Naujieji iMac turi naujuosius M1 procesorius, su kuriais Apple taip sėkmingai startavo pernai. Vartotojai galės pasirinkti vieną iš dviejų naujojo modelio variantų. Šiek tiek pigesnį su 8 branduolių CPU ir 7 branduolių GPU. Arba versiją su 8 branduolių CPU, 8 branduolių GPU, taip pat su dviem Thunderbolt ir dviem USB jungtimis. Belieka laukti pirmųjų testų, pademonstruosiančių kokį kokybinį šuolį iš tikrųjų padarė Apple.

Apple AirTags

Tačiau Apple neapsiribojo vien kompiuterių naujienomis. Spring Loaded pristatytas vienas smulkus prietaisas, apie kurio pasirodymą spekuliuota jau labai ilgai. Tiesą sakant, taip ilgai, kad kai kurie apžvalgininkai jau pradėjo manyti, jog jo taip niekada ir nebesulauksime. Tai jutikliai AirTags. Šiuos mažyčius daikčiukus galima pritvirtinti prie bet kokio jums brangaus daikto, o tada, naudojant su iCloud veikiančią Find My funkciją, nuolat matyti jo buvimo vietą. Prietaisas naudoja Bluetooth ir Ultra-Wideband ryšio standartus. Tai reiškia, kad jis nuolat skleis signalą, sufleruojantį, kur šis yra. Pagavęs užkoduotą žinutę, artimiausias iPhone (nebūtinai jūsų), automatiškai persiųs ją į iCloud debesį, kur ji bus iškoduota ir persiųsta į jūsiškį. Toks paprastas sprendimas turėtų padėti lengviau surasti viską, pradedant pamestais raktais ir baigiant pavogtais daiktais.

Smulkesnės Spring Loaded naujienos

Galų gale, Apple tradiciškai pristatė ir visą pluoštą smulkesnių naujienų. Jos gal ir nesukels žemės drebėjimo, bet atskiro paminėjimo vis tiek nusipelnė. Apple oficialiai paskelbė ir apie iOS 14.5. Šios operacinės sistemos beta versija prieinama jau senokai. Dabar paaiškėjo, kad masiškai ji pradedama diegti bus nuo kitos savaitės. Beje, kartu su nauja operacinės sistemos versija buvo pristatyta ir dar viena smagi naujiena. Nuo šiol iPhone bus galima įsigyti ir ryškios violetinės spalvos. Tiesa, kol kas dar tik iPhone 12 ir iPhone 12 Mini modelius. Apple taip pat paskelbė apie naują savo podkastų planą. Tai ne tik visiškai atnaujinta programėlė, bet ir kokybinis šuolis pirmyn. Vartotojai čia – visai panašiai kaip ir Apple Music – mokės mėnesinį prenumeratos mokestį, o mainais gaus galimybę klausytis ne tik populiariausio, bet ir išskirtinio turinio. Galų gale, pademonstruota ir nauja Apple TV sistema su atnaujintu valdymo pulteliu ir naujos kartos priedėliu, vaizdą atkuriančiu 4K raiška.