Eksperimentai

Išvalys, sutvarkys ir padės: robotų dulkių siurblių apžvalga

2021-05-25

TELE2 Inovacijų biuro ekspertas Arnoldas Lukošius neseniai išbandė 3 naujus Ecovacs grindų valymo robotus dulkių siurblius. Davė paragauti savo namų dulkių ir šiandien dalijasi įspūdžiais bei atradimais, kaip namų tvarkymas gali virsti išties maloniu ritualu.

Ecovacs Deebot Ozmo U2

Kiek daug duoda ir kiek mažai prašo šis ekonomiškiausios klasės mechaninis namų tvarkytojas. Konstrukcija ir forma įprasta tokio tipo robotams – apvali tabletė, prie kurios tvirtinami 2 šiukšles surenkantys šepetėliai, galinėje daly – dulkių surinkimo konteineris, o apačioje du galingi ratai ir besisukantis šiukšlių surinkimo šepetys.

Siurblys mažiau nei 8 cm aukščio, be jokių išsikišimų, tad palįs po daugeliu spintų ir lovų. O ratai gali jį kilstelėti gana aukštai, taigi ne tik ant kilimo lengvai užvažiuoja, bet ir nedidelį slenkstį įveikia.

Dėžėje rasite įkrovimo bazę, atsarginius filtrus ir drėgno valymo padą su keliomis atsarginėmis mikropluošto šluostėmis. Teisingi – Deebot U2 iš kitų robotų siurblių išsiskiria tuo, kad ne tik siurbia dulkes, bet ir valo grindis drėgna šluoste.

Valdomas robotas išmaniajame telefone įdiegta Ecovacs Home programėle. Per ją jis susiejamas su namų WiFi internetu, atnaujinama jo programinė įranga, čia galima pasirinkti valymo režimus ir kitus nustatymus. 

Nuo ko pradėti?

Startuoti robotui geriausia nuo įkrovimo bazės, kad jis po to ją lengviau rastų. Automatinio valymo režimą galima aktyvuoti tiesiog spustelėjus mygtuką ant roboto korpuso arba programėlėje paspaudus „Auto“.

Atrodytų, kad nesudarydamas namų žemėlapio ir be kameros, Deebot U2 turėtų greitai pasiklysti tarp kėdžių kojų, tačiau realybėje taip neįvyksta. Veikdamas kantriai jis išvalo visus, net ir klaidaus buto kampus. Tik ploniausius įkroviklių laidus prieš valant nuo žemės geriau pakelti, nes patampyti jis juos tikrai mėgsta.

Viską susumavus, galima sakyti, kad šis ekonomiškos klasės robotas grindis valo išties gerai. Jam pakanka ir siurbimo galios, ir kruopštumo, kad net didžiausius robotų skeptikus paverstų jų entuziastais. O juk tai pats paprasčiausias modelis iš trijų.

Ecovacs Deebot Ozmo U2 Pro

O dabar metas kilti vienu technologiniu laipteliu aukščiau ir ten mus pasitinka U2 Pro modelis. Kodėl Pro, jei veikimas, dydis ir valdymas toks pat, kaip prieš tai minėto siurblio? Nes skirtas tiems, kas turi augintinių ir kam reikia daugiau galios, didesnės dulkių konteinerio talpos ir efektyvesnio plaukų surinkimo.

Didžiausias Pro skirtumas – dėžėje rasite antrą 800 ml dulkių konteinerį, kurį galima prijungti vietoj pagrindinio. Tik su juo siurblys nevalys drėgnai. Pridėtas ir antras surinkimo volelis su guminiais sparneliais. Tokia konstrukcija neleidžia apsivelti plaukams, tad jo nereikia taip dažnai vaduoti nuo susisukusių plaukų gumuliukų. Panašu, kad šis siurblys yra pagerintas U2 dulkonešis.

Ecovacs Deebot Ozmo T8 AIVI

Jei pirmieji du robotai yra dulkių karo eilinis ir kapralas, tai šis T8 AIVI – elitinio būrio kapitonas. Tad turi viską, ką prieš tai minėti ir dar kokius triskart daugiau. Nes tai ne šiaip automatas, o tikras robotas su dirbtiniu intelektu.

Nors T8 kiek platesnis už U2 ir jo aukštis 9,3 cm, jis telpa tarp daugelio kėdžių kojų ir po daugeliu spintų. Viduje tilpo net 5200 mAh baterija, tad įprastu režimu jis įkrautas gali dirbti beveik 3,5 val., vienu įkrovimu išvalyti iki 280 kv. m. grindų ir šiuo atžvilgiu tiesiog neturi konkurentų. O grįžęs į bazę pilnai įkraunamas per 5 val.

Valdomas išmaniuoju telefonu ta pačia programėle (tik parinkus būtent šį modelį), jis ir siurbia (net 1500 Pa galia), ir valo drėgnai. Be to, T8 AIVI turi ir trečią – aktyvaus drėgno šluostymo režimą.  Pakeitus įprastą vandens konteinerį komplekte esančiu su vibruojančia elektrine valymo sistema, robotas važiuodamas ne tik siurbia ir braukia drėgnu skudurėliu, bet dar ir aktyviai valo, trindamas šluoste grindis 480 kartų per minutę.

Tačiau didžiausias šio roboto skirtumas nuo kitų – jo navigacinės galimybės ir funkcijų gausa. Kadangi be atstumo ir prisilietimo jutiklių jis turi LIDAR lazerinį aplinkos skenerį bei įprastą optinio vaizdo kamerą, gali ne tik kur kas geriau atpažinti ir įveikti įprastas kliūtis, bet ir sukurti bei savo atminty išsaugoti net kelis buto žemėlapius (pavyzdžiui, jei yra keli aukštai), kuriais po to naudojasi, kad darbą atliktų efektyviau.

Be to, šį robotą galima paversti ir judančia namų saugos kamera. Kur bebūtume, programėlėje telefone galima įjungti vaizdo valdymo režimą ir ekrane matyti tai, ką mato robotas. Čia pat yra mygtukai, kuriais jį galima sukinėti ar nuvairuoti į norimą buto vietą. Galima daryti vaizdo ir garso įrašus ar nuotraukas. Tiesa, dėl saugumo jungiantis prie šio režimo, reikės įvesti slaptažodį.

Kokia išvada?

Savo darbą šie siurbliai atlieka puikiai – tereikia išsirinkti, kokio lygio profesionalumo jums norisi. Visi jūsų pasirinkimai yra dviejose vietose – artimiausiame TELE2 salone arba tele2.lt