Patarimai

Išsiuntėte ir pasigailėjote? Kaip susigrąžinti el. laiškus ir žinutes?

2022-10-28

Trumpai:

  • Norint ištrinti iMessage žinutę, įspauskite ją, palaukite, kol ekrane pamatysite naujai atsivėrusį meniu ir spauskite Undo Send.
  • Programėlėje Signal žinutę įspauskite ir laukite, kol pasirodys papildomų pasirinkimų lentelė ir joje pasirinkite šiukšliadėžės ikoną.  
  • Išsiuntę el. laišką iPhone, ekrano apačioje pamatysite mygtuką Undo Send. Jį paspaudus per 10 sek., laiškas nebus išsiųstas.
  • Laiškui atšaukti skirtą laiką galite ir pratęsti. 
  • Išsiuntus laišką Gmail, ekrane pasirodo tai pranešanti lentelė. Joje yra ir pasirinkimas Undo (Anuliuoti). Tiesiog spustelėkite jį, ir laiškas bus atšauktas.

Skaičiuojama, kad vidutinis žmogus kasdien išsiunčia maždaug po 40 elektroninių laiškų. Parašomų žinučių skaičius dar didesnis. Messenger ir WhatsApp eroje tai pamatuoti kiek sunkiau, bet duomenys rodo, kad jų kasdien išsiunčiame maždaug 72. Kai komunikacijos tiek daug, tampa daug lengviau ir joje pasimesti. Pavyzdžiui, rašant laišką kažko neprisegti, pridaryti tokių grubių klaidų, kad tekstas tampa nebeįskaitomas ar tiesiog nurodyti netinkamą adresatą. Tačiau dėl tokių incidentų kylančios gėdos ir nepatogumo galima išvengti. Susigrąžinti nepageidaujamus el. laiškus ir žinutes yra daug lengviau nei atrodo. 

Kaip atšaukti iMessage iPhone telefone?

Kaip ištrinti iMessage žinutesiMessage – viena populiariausių unikalių iPhone programėlių. Egzistuoti ji pradėjo kaip įrankis, skirtas SMS žinutėms siųsti, bet, laikui bėgant, Apple čia pridėjo gerokai daugiau funkcijų, išplėtusių programėlės galimybes. Paskutinysis iOS 16 atnaujinimas vartotojams suteikė ir šį tą, apie ką jie svajojo jau labai ilgai – šansą ištrinti ar pakoreguoti jau išsiųstą pranešimą. Jeigu prireikė tai padaryti, tiesiog įspauskite žinutę, kurią norite ištrinti ar pakoreguoti, ir palaukite, kol ekrane pamatysite naujai atsivėrusį meniu. Norėdami žinutę pašalinti, spauskite Undo Send. Norėdami ją pakeisti, pasirinkite Edit ir atlikite korekcijas (žinutės gavėjas savo telefone galės matyti, kad ši buvo pataisyta). Funkcija turi tik du apribojimus. Tam, kad ji suveiktų, adresatas telefone irgi turėtų turėti iOS 16. Taip pat turėkite omenyje, kad redagavimo galimybę turėsite tik dvi minutes – praeities suklastoti nepavyks. 

Kaip atšaukti žinutę Android telefone?

Kaip ištrinti Signal žinutesBloga naujiena – ištrinti žinutę Android telefone yra gerokai komplikuočiau. Gera naujiena – tai visgi įmanoma. Problema, kad Android ekosistema nėra vientisa. Google bando pakeisti situaciją su RCS standartu, bet kol kas kiekvienas gamintojas iš esmės turi savo žinučių programėles, kurios veikia šiek tiek skirtingai. Alternatyva? Naudoti trečiųjų šalių įrankius. Tam idealiai tinka Signal. Ši lengvutė programėlė tokia gera ne tik dėl to, kad ją paprasta naudoti, bet ir dėl šifravimo sistemos. Į Signal paskyrą praktiškai neįmanoma įsilaužti. Kitas pliusas – galimybė ištrinti žinutes. Tai padarysite pokalbyje susiradę dalį, kuria norite atsikratyti. Įspauskite ją ir laukite, kol ekrane pasirodys papildomų pasirinkimų lentelė. Joje pamatysite nedidukę šiukšliadėžės ikonėlę. Spustelėkite ją, o tada pasirinkite Delete for Everyone ir patvirtinkite pasirinkimą. Gavėjas negaus jokio pranešimo, sufleruojančio apie ištrintą žinutę. Vienintelė išimtis – cituojami pranešimai. Tai reiškia, kad, jeigu jūs parašėte žinutę ir kažkas į ją atsakė, jos pašalinti nebegalėsite. 

Kaip atšaukti el. laišką, išsiųstą iš iPhone?

Kaip atšaukti laiškus iPhoneJeigu netyčia išsiuntėte ne tokį laišką ar ne tam žmogui, taip pat galite labai nesunkiai išsisukti iš padėties. Jei naudojate iPhone Mail programėlę, el. laišką atšauksite vos keliais mygtukų paspaudimais.

iPhone el. laiško atšaukimas

Turėkite omenyje, kad reaguoti turite labai greitai. Laiškai virtualioje erdvėje keliauja praktiškai akimirksniu, tad nešvaistykite nė vienos brangios sekundės. Tik išsiuntę laišką ir susipratę, kad kažką padarėte ne taip, pasižiūrėkite į ekrano apačią. Čia turėtumėte pamatyti mygtuką Undo Send. Paprastai jis būna matomas apie dešimt sekundžių (šis laikas gali skirtis, priklausomai nuo jūsų interneto ryšio kokybės). Paspauskite jį ir akimirksniu būsite sugrąžinti į laiško juodraščio langą. Paspauskite viršutiniame kairiajame kampe esantį mygtuką Cancel, o tada, vardan šventos ramybės, užsukite į skiltį Sent ir įsitikinkite, ar ten tikrai nėra laiško paklydėlio. Jeigu jo nerandate, galite ramiau atsikvėpti – laiškas buvo susigrąžintas.

iPhone el. laiškų atidėjimas

Gera naujiena ir ta, kad, šiek tiek pakoregavę iPhone nustatymus, galite sau suteikti šiek tiek daugiau laiko atšaukti laiškus. Atsidarykite nustatymų programėlę ir pasirinkite Mail>Undo Send Delay. Čia galėsite pasirinkti 10, 20 arba 30 sekundžių. Tai laikas, per kurį galėsite atšaukti klaidingai išsiųstą laišką. Ko gero, nesuklysite pasirinkę maksimalų laiką – 30 sekundžių. Viena vertus, atsarga gėdos nedaro. Antra vertus, el. laiškai tikrai nėra tas komunikacijos būdas, kur reikėtų žūtbūt skubėti. 

Kaip atšaukti laišką Gmail’e?

Kaip atšaukti laiškus GmailGmail – be konkurencijos populiariausias elektroninio pašto įrankis. Juo labai dažnai naudojamės tiek Android telefonuose, tiek nešiojamų kompiuterių ekranuose. Ir vartotojo sąsaja čia taip pat leidžia atšaukti el. laiškus. 

Kaip susigrąžinti laišką Gmail’e?

Susigrąžinti laišką tikrai galite, tik turėkite omenyje, kad turite reaguoti maksimaliai greitai. Jeigu jį siuntėte per kompiuterį, atkreipkite dėmesį, kad, žinutei iškeliavus, ekrane pasirodo mažytė lentelė su užrašu Message Sent. Joje taip pat pamatysite ir pasirinkimą Undo (Anuliuoti). Tiesiog spustelėkite jį, ir laiškas bus atšauktas. Praktiškai identiškai viskas veikia ir Android telefonų programėlėje. Išsiuntę laišką, ekrano apačioje taip pat pamatysite pranešimą apie išsiųstą laišką ir mygtuką Undo (Anuliuoti). Tiesiog spustelėkite jį ir laiškas sugrįš.

Kaip atidėti laiško siuntimą Gmail’e?

Žinoma, norėdami apsidrausti, galite šiek tiek atidėti el. laiškų išsiuntimą ir suteikti sau šiek tiek daugiau laiko. Jeigu sėdite prie kompiuterio, spustelėkite dešiniajame viršutiniame kampe esančią krumpliaračio ikoną, o tada pasirinkite See all settings. Susiraskite punktą Undo Send. Šalia jo matysite ir laiko intervalus: 5, 10, 20 arba 30 sekundžių. Tiesiog pasirinkite norimą variantą ir išsaugokite pakeitimus. Tai padarius, jie automatiškai bus pritaikyti ir kitiems įrenginiams, kuriuose naudojate Gmail.