Patarimai

Išmanūs patarimai mokiniams ir tiesiog besimokantiems

2019-12-18

Mokyklos ir kitos mokymosi įstaigos – streso pilnos vietos. Ypač artėjant egzaminams ir įvairiems atsiskaitymams. Technologijas dažnai suvokiame kaip išorinį faktorių, kuris kaip tik trukdo mokytis, bet tinkamai naudojamos iš tikrųjų gali netgi labai padėti. Inovacijų biuro ekspertas Arnoldas Lukošius dalinasi patarimais, padėsiančiais pasitikrinti savo žinias, lavinti atmintį ir galiausiai pasiruošti egzaminams.

Kiekvienam dalykui – išmanus korepetitorius

Ar norėtumėte turėti galimybę kiekvieną mokykloje dėstomą dalyką papildomai pasikartoti su asmeniniu korepetitoriumi? Dabar tai įmanoma, jei tik mokate anglų kalbą ir telefone turite išmaniąją programėlę Khan Academy. Aplikacijos dėka galima gilintis į chemijos, biologijos, ekonomikos, politikos, istorijos, fizikos ir kitus mokslus. Šioje virtualioje akademijoje kiekvienai temai sukurti netgi atskiri aiškinamieji vaizdo įrašai, kuriuos išklausius įgytas žinias pasitikrinti galima testuose. Be to, aplikacija veikia net ir neprisijungus prie interneto ryšio, tad mokytis bus galima bet kur ir bet kada.

Matematika lengviau: ir atsakymai, ir sprendimai

Jei besiruošiant matematikos egzaminui, negalite išspręsti dalies uždavinių, nepasiduokite per anksti. Juos perprasti padės programėlė Photomath. Ši aplikacija ypatinga tuo, kad, nukreipus išmaniojo telefono kamerą į uždavinį, ji ne tik parodys teisingą atsakymą, bet ir pateiks lygties sprendimo būdus. Įdomu tai, kad programėlė atpažįsta net ir ranka rašytus uždavinius. Be to, aplikacijoje galima braižyti grafikus, naudotis išmaniuoju skaičiuotuvu ir pasikartoti pagrindines matematikos teorijas.

Išmanūs užsienio kalbos testai

Besiruošiantiems užsienio kalbų egzaminams, verta išbandyti daugiau nei 7 mln. vartotojų turinčią programėlę Duolingo. Beje, ji kuo puikiausiai tinka ir žodyno bei gramatikos žinių pasitikrinimui. Aplikacijoje rasite daugiau nei 30 skirtingų kalbų: nuo anglų, rusų, vokiečių iki japonų ar esperanto. Pasirinkę reikalingą, galėsite atlikti įvairias klausymo, skaitymo ir kalbėjimo užduotis, pasitikrinti bei praplėsti žodyną. Be to, aplikacija leidžia labai patogiai stebėti savo mokymosi procesą ir pasiektus rezultatus.

 

Kaip viską atsiminti?

Taisyklės, teorijos, faktai – informacijos tiek daug, kad sunku viską įsiminti? Tuomet atsisiųskite programėlę Lumosity ir pradėkite treniruoti savo atmintį. Aplikacijoje galima rinktis iš daugybės atminties ir logikos lavinimo pratimų arba reakcijos bei dėmesio išlaikymo testų. Visos užduotys yra pateikiamos edukacinių žaidimų forma, o rezultatų pasieksite jiems skirdami užtenka vos 10 min. per dieną.

Ilsėtis ir mokytis tuo pat metu

Besiruošiant egzaminams reikia ir pailsėti. Tačiau jei nenorite laiko švaistyti veltui – laisvalaikį skirkite žinių pasitikrinimui. Tam pravers kryžiažodžiai, tik ne paskutiniuose žurnalų ar laikraščių puslapiuose, o telefono ekrane, programėlėje Crossword Puzzle. Loginių dėlionių mėgėjai atsipūsti gali kitaip – išbandydami populiarią Sudoku aplikaciją, kurioje laisvu metu galėsite spręsti sudoku rebusus. Čia  patalpinti žaidimai, skirti tiek pradedantiems, tiek pažengusiems žaidėjams.