Patarimai

Išmanūs pagalbininkai, padėsiantys sutaupyti

2019 gruodžio 16

Vis žadate pradėti taupyti, tačiau nežinote nuo ko pradėti, o mėnesio pabaigoje ir nebelieka iš ko? Visgi su technologijų pagalba ir finansų valdymas gali būti paprastesnis ir užimantis mažiau laiko. Inovacijų biuro ekspertas Arnoldas Lukošius pristato 4 programėles, kurios padės efektyviau taupyti ir laiku sužinoti apie naujausias akcijas.

Viskas vienoje vietoje

Turite kelias sąskaitas skirtinguose bankuose ir kiekvieno iš jų programėles telefone, tačiau mėnesio pabaigoje pritrūksta ne tik pinigų, bet ir aiškumo, kur juos išleidote? Išbandykite vieną populiariausių pasaulyje finansų planavimo programėlių Mint. Šią aplikaciją galima susieti su visomis savo aktyviomis sąskaitomis, žymėti joje grynaisiais padarytus mokėjimus ir visuomet žinoti savo tikrąją finansinę situaciją. Programėlė nuolat seka jūsų įplaukas ir išlaidas, suskirsto jas pagal kategorijas ir kaupia bendrąją kreditingumo istoriją. Be to, aplikacijoje galima nustatyti biudžeto limitus ir gauti įspėjamąsias žinutes, jeigu jie viršijami. Pavyzdžiui, jei pasirinksite 200 eurų mėnesio limitą pramogoms ir jį pasieksite vos per kelias savaites, Mint atsiųs įspėjimo signalą, raginantį pataupyti.

Stabiliam šeimos biudžetui

Jei jūsų šeima naudojasi bendru biudžetu ir dalijasi išlaidomis bei rūpinasi santaupomis, programėle Goodbudget skirta būtent jums. Ši aplikacija veikia net su 5 skirtingais įrenginiais, todėl yra, tarsi, virtuali visos šeimos piniginė. Kiekvienas narys, įsidiegęs programėlę, turės galimybę realiu laiku patikrinti bendro biudžeto likutį, susipažinti su jį analizuojančiais grafikais ir artimųjų pirkimo įpročiais. Be to, aplikacijoje galima sukurti ir dalintis skirtingoms reikmėms skirtais virtualiais vokeliais. Taip sužinosite, kur šeima išleidžia daugiausiai, ir galėsite iš anksto suplanuoti būtiniausias kito mėnesio išlaidas.

Tik svarbiausia informacija

Jei norite tiesiog patogiai sekti savo pajamas bei išlaidas, nesusiejant banko sąskaitų su mobiliosiomis programėlėmis, išbandykite Spending tracker. Į šią paprasto dizaino ir lengvai naudojamą aplikaciją visą svarbiausią informaciją galima įvesti tiesiog rankiniu būdu.

Tiek išlaidas, tiek pajamas aplikacijoje patogiai išskirstysite į atskiras kategorijas: nuoma, pramogos, santaupos, mokesčiai ir kt. Beje, šias grupes patogu pažymėti ir skirtingomis spalvomis. Visa suvesta informacija aplikacijoje vėliau virsta informatyviais grafikais, kurie atvaizduojami viename lange.

Apie akcijas sužinokite pirmieji

Prekybos centruose nuolaidų pasiūlymai keičiasi itin greitai, o prieš kiekvieną apsipirkimą juos peržvelgti skirtinguose tinklapiuose per ilgai užtruktų. Gera žinia ta, kad daugelio Lietuvos parduotuvių tinklų pasiūlymus galima rasti vienoje programėlėje: raskAkcija.lt.

Šioje aplikacijoje talpinami skirtingų maisto, elektroninių, grožio ir namų ūkio prekių parduotuvių ir vaistinių akcijų leidiniai. Ši informacija nuolat atnaujinama, todėl matysite tik naujai paskelbtas ir realiu laiku galiojančias nuolaidas.