Gyvenimo būdas

Išmanūs įrankiai XXI amžiaus stovyklautojui

2020-06-11

Ko jau ko, bet tupėti namuose šią vasarą visai nesinorės. Viena vertus, juose jau spėjome atsibūti per karantiną. Antra vertus, net ir patys moderniausi miesčionys kartais išgirsta gamtos šauksmą. Taigi vasarą jie plūsteli į miškus ir slėnius, nešini palapinėmis ir miegmaišiais. Tik nedidelė bėda. Pripratus prie miestietiško komforto, be civilizacijos ir jos privalumų tverti gali būti kiek per sunku. Nenuostabu, kad dažnas stovyklautojas po ne visai smagios patirties į mišką iš vis atsisako kelti koją. Tačiau taip neprivalo būti. Dalelę civilizacijos juk visai nesunku pasiimti su savimi. Visai paprastos technologijos suteiks jums nepalyginamai daugiau komforto ir padės ne niurnėti, o mėgautis ramybėje leidžiamu laiku.

Kaip paruošti telefoną stovyklavimui

Išmanusis telefonas – tiesiog nepakeičiamas stovyklavimo įrankis. Tai ne tik komunikacijos prietaisas, bet tuo pačiu ir žemėlapis, kompasas, orų prognozuotojas ir t.t. Taigi, jeigu nesate visiškas ekstremalas, net kalbos neturėtų būti – telefoną su savimi pasiimti tiesiog būtina. Gyvenantiesiems ypač aktyviai labai verta pagalvoti apie praktiškai bet kokius išbandymus atlaikyti galinčius modelius. Pavyzdžiui, CAT S61 ar Samsung Galaxy XCover Pro. Visgi stovyklautojams mėgėjams pakaks tiesiog pasirūpinti savo telefono apsauga. Išsirinkite kuo tvirtesnį dėklą, kuris padės papildomai apsisaugoti nuo drėgmės, dulkių bei smūgių. Su savimi būtinai pasiimkite ir išorinę bateriją. Kuo ji talpesnė – tuo geriau. Tarkime, Xiaomi siūlo modelį, kuriame jos galima sukaupti net 20 000 mAh. Tokio kiekio pakaks net 4–5 telefono įkrovimams.

Technologijos, padėsiančios stovyklaujant nieko nepamesti

Stovyklaujant labai lengva tiesiog imti ir kažką praganyti. O visi puikiai žinome, kad miške surasti – dvigubai sunkus uždavinys. Jeigu iškeliavote ne vieni, surasti praganytą telefoną pakankamai lengva. Užteks tiesiog pasinaudoti viena iš paieškos programėlių. Šiek tiek sunkiau, kai pradingsta kiti vertingi daiktai. Tačiau juos apsaugoti technologijos padėti irgi gali. Neprašausite investuodami į vadinamuosius daiktų ieškiklius. TrackR Pixel – tai mažytis žetoną primenantis daikčiukas, sukurtas specialiai pametimo prevencijai. Jį tereikia pritvirtinti prie vertingo daikto. Prietaisas nuolat skleidžia signalą, todėl jums tereikės atsidaryti specialią programėlę ir aktyvuoti žymeklio paiešką. Savo telefono ekrane pamatysite apytikslę daikto buvimo vietą bei sutaupysite daug laiko ir nervų.

Technologijos, kuriančios gerą nuotaiką stovyklaujant

Stovyklauti bus daug linksmiau, jeigu ir gamtoje mėgausitės mėgiama muzika. Pradėkite nuo gero grojaraščio sudarymo. Nesuklysite pasinaudoję Spotify funkcija, leidžiančia dainas parsisiųsti tiesiai į telefoną. Taip sutaupysite nemažai brangių duomenų, o taip pat ir baterijoje esančios energijos. Keliauti galima su ausinėmis. Pavyzdžiui, su specialiai aktyviems žmonėms sukurtomis JBL ar kitokiais sportinio tipo modeliais. Žinoma, toks sprendimas labiau tinka solo keliautojams. Stovyklaujantiems su kompanija derėtų pagalvoti apie nešiojamas belaides kolonėles. Čia sau lygių neturi JBL Xtreme2. Šis modelis pasižymi tiesiog neeiline ištverme (geba nepertraukiamai groti iki 15 val.) bei atsparumu. Jam nepakenks net ir visiškas panardinimas į vandenį, tad joks lietus jums nebus baisus. Žinoma, visada galime pasirinkti ir kompaktiškesnį sprendimą. Tarkime, kuprinėje labai lengvai telpančias JBL Go Plus ar JBL Go 2.

Technologijos stovyklautojams–gyvūnų mylėtojams

Į žygius gamtoje mes labai dažnai leidžiamės ne tik su žmogiškaisiais kompanionais. Nepamainomais pakeleiviais daugeliui stovyklautojų tampa jų augintiniai. Jei jau susiruošėte su jais į gamtą, pasirūpinkite ir jų komfortu. Visų pirma, įsigykite gertuvę, iš kurios šuniui būtų patogu gerti, ir kurioje vanduo visada išliktų pakankamai vėsus. Pravers ir specialūs filtrai, užtikrinsiantys vandens švarą. Kalbant apie vandenį… Viena smagiausių pramogų stovyklaujant yra žvejyba. Technologijos tikrai padės jums pajusti visą jos teikiamą malonumą. Lietuvių gaminami vieni pažangiausių echalotų pasaulyje Deeper leis surasti vandens telkinių vietas, kuriose telkiasi daugiausiai žuvų. Prededantieji į kelioninę kuprinę turėtų įsimesti Deeper Start, o labiau patyrę – Deeper Pro+ ar Sonar Pro+. Šie echalotai patikimai skenuoja vandens telkinio dugną, pateikdami daugybę žvejui naudingos informacijos.

Kaip pasirūpinti namais stovyklaujant

Visas stovyklavimo žavesys – galimybė pabėgti iš butų ir namų, kuriuose vasarą ima taip trūkti erdvės ir oro. Tačiau, kad jau esate toli nuo jų, dar nereiškia, kad negalite jų prižiūrėti. Dar geriau, dėka technologijų, tai padarysite nepajudindami nei piršto. Jeigu svarstote ar katę palikti namie, ar kam nors paskolinti, sprendimu taps išmani šėryklėlė, leisianti būti ramiems bent kelias dienas. Pasirūpinti galite ir namų švara. Tiksliau, už jus tai padarys išmanusis siurblys. Šis gudrus prietaisas darbą pradeda arba nustatytomis valandomis, arba jį aktyvuojant tiesiog telefono programėle, kurioje, beje, galėsite net ir stebėti jo judėjimą. Saugumu irgi pasirūpinta. Apie gaisro pavojų jus ir ugniagesius operatyviai informuos išmanusis dūmų detektorius. Tuo tarpu nerimą dėl galimų įsilaužimų galite šiek tiek sumažinti užsisakydami turto draudimo paslaugą.