Įdomūs įrenginai

Išmaniųjų telefonų ateitis: sulankstomo Samsung Galaxy Z Fold 2 apžvalga

2020-10-13

Samsung Galaxy Z Fold 2 yra, ko gero, pats ambicingiausias telefonas rinkoje. Nors, telefonu šį mobilų ateities įrankį vadinti sunku. Dar su pirmuoju Samsung Galaxy Z Fold korėjiečių gamintojas sukūrė naują išmaniųjų prietaisų kategoriją, trinančią ribas tarp telefonų ir planšečių. O šis – jau trečiasis Samsung išmanusis besilankstančiu ekranu ir Z raide pavadinime – nepalyginamai labiau išbaigtas už pirmos kartos modelį ir neišvengiamos lankstomų ekranų ateities pranašas. Pažiūrėkim, ką jis pranašauja.

Samsung Galaxy Z Fold 2 dizainas

Pirmiausia apie ateitį sprendžiame iš jos išvaizdos, tad pradėkime nuo dizaino. Iš pirmo žvilgsnio Galaxy Z Fold 2 labiausiai nustebina tuo, koks jis neįprastas. Kito žmogaus delne atrodytų kaip bet kuris kitas išmanusis, tik dvigubai storesnis ir kiek siauresniu ekranu. Tas pats USB-C lizdas apačioje, du stereogarsiakalbiai briaunose, padėjus ant belaidžio įkrovimo stotelės taip pat pradeda krautis, ekraną (su tipiška Samsung asmenukių kameros akute per vidurį) ir nugarėlę (su lyg iš galaxy S20 serijos atkeliavusiu kamerų moduliu), saugo tas pats kietas Gorilla Glass 7 stiklas

Įtarimų kyla tik iš antro žvilgsnio – kodėl jis atrodo, lyg du nugarėlėmis suglausti telefonai, o piršto atspaudo jutiklis ne ekrane, o įjungimo mygtuke briaunoje?

Galaxy Z Fold 2 išskirtinumas – dviejuose komponentuose

Ir tik paėmęs į rankas ir pamėginęs atskirti tuos „du“ telefonus, pamatai, koks tai vis tik išskirtinis įrenginys! Keisti formą lyg transformeris jis gali įgauti dėl dviejų unikalių komponentų. Pirmasis – lanksčią vidinio AMOLED ekrano matricą saugantis ultra plonas stiklas, kuris išsaugo ekrano tvirtumą liečiant, bet gali susilenkti tūkstančius kartų nelūždamas.

Antrasis – taip vadinamas lankstas. Tiesa, nuo įprasto langinės lanksto šis mechanizmas nutolęs tiek, kiek kosminis laivas nuo paspirtuko. Sudėtinga dantračių, spyruoklių ir net šepetėlių sistema užtikrina, kad lenkiant jėga būtų skirstoma tiksliai ir viskas laikytųsi tvirtai, nesvarbu koks yra sulenkimo kampas.

Dviejų Z Fold 2 ekranų ypatybės

Taigi, telefonas turi du – besilankstantį ir antrą – įprastą – ekranus. Nuo mažojo ir pradėkime. Aišku, keista 6,2 colio įstrižainės, 120 Hz atsinaujinimo dažnio Full HD+ raiškos Dynamic AMOLED ekraną vadinti „mažuoju“. Bet ne veltui telefonas toks ypatingas. Pirmos kartos modelyje jis buvo gerokai mažesnis, bet paaiškėjo, kad vartotojai naudoja jį itin intensyviai. Taigi, dabar tai įprastas pilnavertis išmaniojo ekranas, kokį turime bet kuriame kitame telefone. Jis tik kiek siauresnis – lanksto mechanizmas atima dalį vietos.

Tačiau be abejo tikras Galaxy Z Fold 2 išskirtinumas – tai besilankstantis, 7,6 colių įstrižainės Dynamic AMOLED ekranas. 2K raiškos, taip pat 120 Hz atsinaujinimo dažnio, supamas tikrai plono rėmo jis turi tik vieną asmenukių kameros skylutę  ir tiesiog sužavi nuo pirmo atvertimo! Ir lenkimo linija, beje, matoma tik jį išjungus. 

Sulankstomo ekrano privalumai

Dizainas dizainu, bet kokia tokių ekranų praktinė nauda? Ką tokio šis prietaisas realiai gali nuveikti? Pasirodo – daug. Dirbdama su Google ir Microsoft, Samsung taip patobulino kai kurias funkcijas ir pritaikė jas dviem ekranams, kad žmonėms, kurie gyvena nuolatiniame judėjime jis tikrai gali virsti sunkiai pakeičiamu darbo įrankiu.

Pirmiausia – puikiai išspręstas dviejų ekranų sąveikavimas. Nustatymuose galima pasirinkti kurios programėlės naudojantis jomis viename ekrane, tik pasirinkus kitą, tuoj pat sklandžiai persijungs į jį. Žiūri filmą Youtube, vyksta vaizdo pokalbis Duo, tikrinate elektroninį paštą mažajame ekrane – tik atvėrus telefoną, viskas sklandžiai persikelia į didįjį. Negana to, programėlės išnaudoja didelio ekrano privalumus – vaizdo pokalbis gali tęstis sulenktame ekrane padėjus telefoną, elektroninis paštas didesniame ekrane leidžia vienu metu matyti daugiau naudingo turinio, filmas tiesiog bus didesnis. Užvertus telefoną, viskas vėl sklandžiai grįžta į mažąjį ekraną. Ir šį režimą palaikančių programėlių vis daugėja.  

Na, o norintiems vienu metu dirbti keliomis programėlėmis „multitaskeriams“ – tai tiesiog išpildyta svajonė. Galima vienu metu atverti ir tris programėles, dideliame ekrane jos visos matomos patogiai, paprastai keičiama jų vieta, o norint galima išsaugoti kelių programėlių kombinaciją ir ją atverti iškart vienu paspaudimu iš edge ekrano.

Taip dar patogiau redaguoti įvairius dokumentus. Atveriame vienoje ekrano pusėje Microsoft Word ar Excel, kitoje – Powerpoint, ir iškart galime perkelti naują parengtą tekstą ar gautą lentelę į prezentaciją. 

Redaguoti tekstą irgi nepalyginamai paprasčiau. Šis telefonas ne tik dėl savo formos atrodo galintis pakeisti nešiojamą kompiuterį. Sulenkus didžiulį ekraną teksto rinkimas Word programėlėje pradeda labai priminti darbą kompiuteriu.

Galaxy Z Fold 2 galia ir kiti panaudojimo scenarijai

Galios čia tiek, kad nė minėti nesinori. Galingiausias Snapdragon 865 procesorius, 12 GB RAM, 256 GB vidinė atmintis, puikūs ekranai – resursų pilnai pakaks tam, kad, pavyzdžiui, verslo kelionėje  šis telefonas visiškai pakeistų nešiojamąjį kompiuterį. Su 4500 mAh talpos baterija ir greitojo bei belaidžio įkrovimo palaikymu, šis telefonas dar ir kur kas ilgiau nesiprašys prie elektros lizdo, ir įsikraus greičiau.

Aišku, Galaxy Z Fold 2 neskirtas vien darbui. Tai tiesiog tobulas pramogų centras kišenėje. Visų pirma, ir svarbiausia – žaidimai! Atlenkiamas ekranas tiek savo forma, tiek ergonomika tiesiog idealiai tinka žaidimams. Jei norėsite šį telefoną naudoti darbui, stenkitės neduoti savo vaikams juo žaisti. Nebeatgausite. Tiesa sakant, jei Galaxy Z Fold 2 negalėtų nieko daugiau, tik žaisti – jis jau būtų vertas puikiausių rekomendacijų. Beje prie telefono galėsite prijungti MOGA pultelį ir taip gauti prieigą prie Xbox Game Pass Ultimate paslaugos, su daugiau nei 100 žaidimų.

O juk ir naršymas internete su tokiu ekranu pakyla į kokybiškai kitą lygį. Telefonas puikiai pakeis elektroninę knygų skaityklę – forma tam net labai įkvepia. Ir filmus žiūrėti plačiame ekrane su puikiu stereogarsu vienas malonumas.

Galaxy Z Fold 2 penkių kamerų sistema

Nors Galaxy Z Fold 2 telefonas turi net dvi 10MP asmenukių kameras, jų prireiks tik vaizdo pokalbiams. Du ekranai ir prisitaikanti kameros programėlė reiškia, kad tiek aplinką, tiek savo su draugais asmenukes galima fotografuoti galinėmis, o reiškia ir kokybiškesnėmis, kameromis. Čia jų trys – plataus, itin plataus kampo bei su teleobjektyvu, visos 12 MP raiškos, turi visas funkcijas, kurių galime tikėtis, ir porą, kurių nesitikėjome. Pavyzdžiui, filmuoja 8 K raiška. Daro ryškias nuotraukas be jokio stovo nors ir su keleto sekundžių išlaikymu. Na, taip, sulenki telefoną, padedi ant bet kokio paviršiaus ir nors žvaigždes naktį fotografuok. Žodžiu, ir čia sulenkiama forma rodo privalumus.

Ką sako kiti?

Samsung Galaxy Z Fold 2 sužavėjo nemažą dalį technologijų pasaulio apžvalgininkų. Daugiau įspūdžių apie Samsung Galaxy Z Fold 2 galite sužinoti ir iš kitų apžvalgininkų: Unbox therapy dalinasi pirmais įspūdžiais išpakavus telefoną, o Marques Brownlee jį pavadino „sulankstomų telefonų karaliumi“. Dar vienas technologijų tinklaraštininkas The Tech Chap su naujuoju telefonu praleido visą mėnesį ir pažeria dar naudingų įžvalgų.

Kam skirtas Galaxy Z Fold 2?

Mes įpratome prie standartinio telefono stačiakampio, jo privalumų ir trūkumų, ir kažko keisti atrodo nėra prasmės. Tačiau užtenka kelias dienas pagyventi su naujomis funkcijomis, potyriais ir supranti, kad visai nebenori atsisakyti nei besitransformuojančio įrenginio, nei jo teikiamų galimybių. Tai tikras futuristinis telefonas sukurtas svajotojams, kuris puikiai tiks net reikliausiems darytojams. Tai įrenginys, kuris tikrai atkreips visų dėmesį ir patiems leis dar efektyviau sutelkti dėmesį į tikslą. Tai ateitis, kurią galima atversti kaip knygą. Ir jei patys norite šią ateitį laikyti savo rankose, jau dabar telefoną galite užsisakyti Tele2.lt interneto parduotuvėje.