Eksperimentai

Išmaniųjų laikrodžių palyginimas: ką apie juos pasakytų atletas?

2020-06-15

Jeigu ieškote išmaniojo laikrodžio, kuris būtų ne tik puikus aksesuaras, bet ir kasdienis pagalbininkas bei savotiškas asmeninis treneris ant riešo, tai ši apžvalga skirta jums. Išmanusis laikrodis yra puikus kompanionas, galintis perimti ir dalį telefono funkcijų, kad daugiau dėmesio skirtumėte svarbesniems dalykams nei žvilgčiojimas į telefono ekraną. Apžvelkime 3 skirtingus išmaniųjų laikrodžių modelius: Samsung Galaxy Watch Active 2, FitBit Versa 2 ir Huawei Watch GT 2. 

Dėvėjimo komfortas

Visi laikrodžių modeliai turi patogias apyrankes, kurias galima keisti ir taip priderinti laikrodžius prie savo stiliaus. Visi gerai priglunda prie riešo, kad būtų užtikrinti tikslūs pulso matavimo rezultatai. Tačiau pagal savo dydį jie tiktų ne visiems – Huawei Watch GT 2 stambiausias, tad tiks didesniam riešui ar mėgstantiems tiesiog didesnius laikrodžius. Samsung Galaxy Watch Active 2 aptakesnis, o apvalintos briaunos suteikia modernų ir futuristinį įvaizdį. Kadangi jis ir mažesnis, tiks tiek ir plonesniam riešui, kaip ir FitBit Versa 2.

Išmaniosios funkcijos

Visuose laikrodžiuose yra pakankamai išmaniųjų funkcijų – galima atmesti skambutį, perskaityti žinutę ar net klausytis muzikos iš Spotify prijungus belaides ausines. Tiesa, Huawei modelis nepalaiko Spotify, bet galima įsirašyti savo muzikos failus. FitBit Versa 2 galima papildyti ir kitomis produktyvumo ar sporto programėlėmis, tačiau Samsung modelis jų palaiko daugiau. Verta pažymėti ir tai, kad visų modelių ekranai naudoja AMOLED technologiją, todėl lengva įžiūrėti ekrane pateiktą informaciją net ir ryškioje saulės šviesoje.

GPS tikslumas 

Huawei Huawei Watch GT 2 bandymo metu pasirodė tiksliausias, su juo nubėgus 400 metrų ilgio trasą, jis parodė lygiai tokį pat atstumą. FitBit atveju tikslumas priklausys nuo paties telefono GPS modulio tikslumo – FitBit modelyje nėra integruoto GPS. Samsung Galaxy Watch Active 2 turi integruotą GPS, tačiau jo tikslumas mažesnis nei Huawei modelio. Norint tikslesnių rezultatų, trasos startą reikia pažymėti rankiniu būdu.

Baterija

Huawei Watch GT 2 pats ištvermingiausias – vieno įkrovimo pakaks net iki 2 savaičių. Trumpiausiai tarp įkrovimų tarnaus Samsung Galaxy Watch Active 2 – iki 2 dienų. Tačiau tai galima paaiškinti – Samsung laikrodžio operacinė sistema sudėtingesnė, daugiau funkcijų, todėl ir energijos sąnaudos didesnės. FitBit Versa 2 pasiekia aukso viduriuką tarp šių dviejų modelių – vieno įkrovimo pakanka iki 6 parų.