Eksperimentai

Išmaniųjų apyrankių apžvalga: keturi modeliai, verti jūsų dėmesio

2020-05-29

Ieškote idealios išmaniosios apyrankės, kuri tiktų tiek aktyviam laisvalaikiui, tiek sportui? Inovacijų biuro ieškiklyje net 4 skirtingi modeliai: Samsung Gear Fit2 Pro, Fitbit Inspire HR, Huawei Band 4 ir Xiaomi Mi Smart Band 4. Mūsų užduotis – padėti jums išsirinkti geriausią, todėl jas išbandėme kartu su profesionaliu sportininku, treneriu ir sporto klubo City Boxing įkūrėju Aleksandru Baranovu. Žiūrėkite pilną video apžvalgą arba skaitykite šią santrauką ir sužinokite, kuo šie modeliai panašūs, kuo skiriasi ir kokiems naudojimo scenarijams jie labiausiai tinka.

Apyrankių dizainas

Visų apyrankių dizainas pakankamai minimalus, bet Fitbit Inspire HR ir Samsung Gear Fit2 Pro turi kiek lenktus ekranus, todėl su riešu susilieja kiek geriau. Kalbant apie ekranus, čia laimi Samsung modelis – Super AMOLED ekranas čia didžiausias, itin ryškus ir aiškus, be to, jame atvaizduojama daugiausia informacijos sporto metu. Fitbit modelis vienintelis yra nespalvotu ekranu, bet tai tausoja bateriją ir apyrankė tampa dar labiau minimalistinio dizaino. Huawei Band 4 ir Xiaomi Mi Smart Band 4 modelių ekranai spalvoti – atitinkamai TFT ir AMOLED technologijos, jų ryškumo pakanka informacijai įžiūrėti tiek sportuojant lauke, tiek sporto salėje.

Apyrankių baterijos

Žinoma, didelis ir ryškus Samsung apyrankės ekranas naudoja daugiau energijos, tad vieno įkrovimo Gear Fit2 Pro modeliui pakaks iki 5 dienų. Fitbit Inspire HR, nors ir turi nespalvotą OLED ekraną, naudojantį mažiau energijos, vienu įkrovimu atlaikys irgi tiek pat – iki 5 dienų. Absoliuti čempionė tarp šių keturių apyrankių yra Xiaomi Mi Smart Band 4 – baterija laiko iki 20 dienų. Huawei kiek trumpiau – iki 9 dienų, tačiau ji turi ir didelį privalumą, kad niekada nepamesite krovimo laido, nes jo čia net nėra. Jis integruotas į pačią apyrankę.

Apyrankių panašumai

Visos apyrankės yra atsparios vandeniui iki 50 metrų gylio, tad su jomis galima drąsiai plaukioti. Bet verta paminėti, kad tiems, kurie nori išsamiau registruoti plaukimo treniruotes, reikėtų rinktis Samsung ir Xiaomi modelius, o Fitbit tik parodys plaukimo treniruotėje praleistą laiką. Visos apyrankės turi bazines funkcijas, kurias pravers kiekvienam: žingsniamatis, pulso matavimas, įvairūs sportiniai režimai (skiriasi tik jų kiekis), miego kokybės matavimas, be to, visų apyrankių dirželiai yra keičiami. Taip pat – visos apyrankės savo ekranėlyje parodys žinutės ar pranešimo tekstą, bei leis atmesti skambutį, kai negalėsite atsiliepti.

Apyrankių skirtumai

Samsung Gear Fit2 Pro modelis nuo visų kitų skiriasi savo funkcijų gausa. Yra integruotas GPS modulis, kai kitos trys apyrankės maršrutui sekti naudos telefono GPS (ir taip greičiau jį iškraus). Be to, Samsung visada galima papildyti kitomis programėlėmis – galima rinktis iš daugiau nei 3000 tūkstančių. Taip pat Samsung Gear Fit2 Pro galima sujungti su belaidėmis ausinėmis ir taip klausytis muzikos sportuojant. Dar vienas svarbus faktorius: apyrankių programėlės ir jų naudojimo paprastumas. Šioje srityje Fitbit kūrėjai itin pažengę – Fitbit programėlė turi didelį treniruočių pasirinkimą, kuris nuolatos keičiasi, tad nuobodu nebus, nes visada atrasite ka nors naujo. 

Kam kuri apyrankė tinka?

Nėra vieno teisingo atsakymo, tad rinkitės pagal kelis kriterijus. Jei apyrankę naudosite mėgėjiškam sportui ir kasdienai, bet nenorite išleisti daug pinigų – Xiaomi ir Huawei Band 4 modeliai tam puikiai tiks. Jei nemėgstate dažnai krauti savo įrenginių – Xiaomi Mi Smart Band 4 tiks geriausiai. Jei norite kiek pažangesnio modelio, kurio valdymas būtų paprastas, bet kuris tuo pačiu pasiūlytų ir gerą sportui skirtų funkcijų pasirinkimą – ko gero, Fitbit Inspire HR yra tai, ko jums reikia. Bet jeigu norisi funkcijų gausos, ir šiek tiek daugiau nei tik apyrankės – Samsung Gear Fit2 Pro bus geriausias pasirinkimas tiek profesionaliam naudojimui, tiek kasdienai. Milžiniškas ir itin ryškus ekranas, integruotas GPS, programėlių gausa ir išmanios, specialiai sportui sukurtos funkcijos Samsung modelį labiau priartina prie išmaniųjų laikrodžių klasės ir mažai kuo jiems nusileidžia.