Įdomūs įrenginai

Įrenginys, galintis „iškepti“ vinilinę plokštelę namuose

2020 sausio 14

Garso įrašymo technologijos egzistuoja jau senokai, tačiau net ir praėjus daugiau kaip 100 metų nuo jų išradimo, profesionali įranga vis dar lieka už įrašų studijų sienų – nepasiekiama mėgėjams entuziastams. Tačiau startuoliai, kaip visada, bet kokiai problemai turi sprendimą – susipažinkite su Phonocut Home Vinyl Recorder.

Vinilinių įrašų studija ant stalo 

Phonocut Home Vinyl Recorder – tai šiek tiek už patį plokštelių grotuvą didesnis įrenginys, leidžiantis namuose pasigaminti aukštos kokybės garso įrašą. Tiesa, jam reikia „tuščių“ plokštelių, į kurias tas garsas bus įrašomas – bet startuolio įkūrėjai kelias prideda kartu su įrenginiu, o joms pasibaigus – jų bus galima įsigyti atskirai. Įrenginį tereikia prijungti specialiu laidu prie garso šaltinio – stiprintuvo, muzikos instrumento, kompiuterio ar pan. – ir įdėjus tuščią plokštelę spustelti įrašymo mygtuką. Specialus antgalis tiesiog išgraviruoja griovelius plokštelės paviršiuje – visai kaip gaminant „tikras“ plokšteles profesionalioje įrašų studijoje. Pasibaigus įrašui, kuris gali trukti iki keliolikos minučių, tereikia spustelti mygtuką ir viskas – įrašas pagamintas!

Potencialo turinti idėja

Kaip sako patys įrašų gaminimo mašinos kūrėjai, Phonocut Home Vinyl Recorder atveria naujas kūrybines galimybes. Diskžokėjai, naudojantys analoginę garso įrangą, gali susikurti savo įrašų miksą, jauni kūrėjai taip pat gali pasigaminti profesionaliai įrašytas bandomąsias savo albumų versijas, o kūrybingi žmonės gali sukurti personalizuotą garso įrašą-sveikinimą, arba nostalgiją keliančių dainų rinkinį. Iki kaulų smegenų analoginę muziką mėgstantieji su keliais tokiais įrenginiais galėtų įkurti netgi mikro-studiją ir gaminti vinilinius garso įrašus pagal užsakymą. Juolab, kad garso kokybė beveik nenusileidžia studijose gamintiems įrašams.

Renka sutelktinį finansavimą

Tokie nišiniai projektai nebūtų įmanomi be stipraus entuziastų bendruomenės palaikymo – Kickstarter sutelktinio finansavimo platformoje Phonocut Home Vinyl Recorder parėmė jau beveik 400 žmonių. Prototipo įvedimui į masinę gamybą jie paaukojo beveik pusę milijono eurų. Panašu, kad projektas sukėlė didelį susidomėjimą ir išties gali virsti visiems prieinamu, įdomiu įrenginiu. Išsamiai susipažinti su šia idėja, paklausyti demonstracinių garso įrašų ir galbūt netgi paremti projektą ar įsigyti šį įrenginį galite čia: http://bit.ly/PhonoCut