Gyvenimo būdas

Įrankiai ir plėtiniai, padėsiantys dar labiau mėgautis YouTube

2019 spalio 28

1980–aisias grupė The Buggles išleido dainą, kurią tikrai esate girdėję – „Video Killed the Radio Star“. Ji tobulai pataikė į to laikmečio dvasią. Būtent tada juk ir prasidėjo vaizdo klipų era. Prieš penkiolika metų mums būtų pravertusi daina „YouTube Killed the Video Star“. Ši platforma dramatiškai pakeitė tai, kaip mes vartojame video turinį. Ne veltui YouTube ne vienerius metus išlieka antru populiariausiu tinklapiu pasaulyje (nusileisdamas tik Google). Visgi ar mes viską žinomą apie šią kasdien naudojamą platformą? Į savo naršyklę įsirašę kelis paprastus įrankius, suteiksite sau dar daugiau laisvės bei galimybių efektyviau naršyti po beribius video turinio klodus.

Nepaskęskite turinyje su YouTube Rabbit Hole

YouTube dažnai veikia kaip narkotikas. Kažkas jums atsiunčia nuorodą. Jūs pradedate žiūrėti. Jeigu nesate išjungę šios funkcijos, video pasibaigus, automatiškai paleidžiamas kitas. Be to, ekrano šone visada matote daugybę rekomendacijų, kurios suformuotos būtent jums, remiantis peržiūrų istorija. Kitaip tariant, YouTube mus geba pagauti ir nebepaleisti. Rabbit Hole plėtinys kaip tik ir skirtas tam, kad šioms vilionėms būtų lengviau atsispirti. Jį įsirašę, turėsite galimybę paprasčiausiai jas paslėpti – nebematyti siūlomų video, komentarų, nuorodų, kurios pateikiamos žiūrimo video pabaigoje. Tai daryti galėsite labai lanksčiai – išjungti galima arba viską iškart, arba tik kai kuriuos elementus. Taigi, jeigu kartais nenorite būti blaškomi, YouTube Rabbit Hole leis mėgautis visiškai minimalistine platformos patirtimi, be jokio vizualinio triukšmo.

Pasijuskite nostalgiški su YouTube Decade

Šio tinklapio labai praktišku nepavadinsi, bet, nepaisant to, labai gali būtų, kad jūs jį vis tiek pamėgsite. YouTube veikia jau penkiolika metų, tad jo serveriuose jau spėjo susikaupti milijonai valandų medžiagos. Tai, kas šiandien populiaru, po poros metų, greičiausiai, bus beviltiškai pamiršta. YouTube Decade kaip tik ir skirtas prisiminimams. Puslapis kiekvieną dieną pateikia aštuonis video, kurie lygiai prieš dešimt metų buvo vieni populiariausių visoje platformoje. Puslapyje pateikiamos aštuonios tokios kategorijos: muzikos, humoro, filmų bei animacijos, pramogų, naujienų, gyvūnų, sporto ir žaidimų. Tai nuostabi laiko kapsulė, leidžianti prisiminimais nusikelti atgal į praeitį. Garantuojame, kad čia surasite video, kuriuos kažkada net labai mėgote.

Naudokite YouTube nebūdami YouTube

YouTube labai naudinga platforma, bet universalumu ji, deja, nelabai pasižymi. Laimei, jo jai galima suteikti su tam skirtais plėtiniais. Į Floating for YouTube dėmesį reikėtų atkreipti tiems, kurie labai mėgsta vienu metu daryti kelis dalykus. Ką jūs darote, jeigu norite tuo pačiu metu ir žiūrėti kažką per YouTube ir atlikinėti kokią nors kitą užduotį? Paprastai tokiais atvejais naršyklėje tiesiog atidarome kelis skirtukus. Visgi tada tik girdime. Instaliavus Floating YouTube’o video tiesiog visada „sklando“ virš naršyklės. Taigi jums nebereikės nei papildomų skirtukų, nei šokinėti nuo vieno puslapio prie kito. Įrankiu naudotis stebėtinai paprasta. Taip žiūrimus video kontroliuosite taip pat, kaip ir įprasta – tais pačiais mygtukai reguliuosite garsą, vaizdo kokybė ar peršoksite prie kito turinio.

Valdykite dar paprasčiau su Magic Actions for YouTube

Nors YouTube ir gali girtis labai protingu algoritmu, pats platformos valdymas tikrai nėra pats lengviausias ir intuityviausias. Jam kartais netgi pritrūksta paprasčiausio nuoseklumo. Pavyzdžiui, vieną sykį, paspaudus mygtuką „Space“ video jūs sustabdysite, o kitą – priversite ekraną nušokti žemyn. Kodėl? Niekas nežino. Chrome plėtinys Magic Actions for YouTube kaip tik ir sukurtas spręsti tokius nesusipratimus. Paprastai veikiantis įrankis paprasčiausiai jums suteikia daugiau kontrolės galimybių. Su juo lengviau reguliuosite garsą, vienu paspaudimu darysite screenshot’us, paprastai įjungsite „cinema“ režimą, lengvai persijunginėsite iš įprasto į naktinį režimą, o pats video aukščiausia įmanoma raiška gros automatiškai. Tokių ir panašių smulkių, bet naudingų funkcijų čia pilna.