Eksperimentai

iPhone prieš Samsung: flagmanų kamerų palyginimas

2019 18 lapkričio

Metas dar vienai titanų dvikovai: iPhone 11 Pro Max prieš Samsung Galaxy Note 10+. Šįkart pažiūrėsime, kuris iš šių telefonų – Apple iPhone 11 Pro Max ar Samsung Galaxy Note 10+ – yra geresnis fotoaparatas, kuriuo galima dar ir paskambinti. Inovacijų biuro užduotis – tai išsiaiškinti, kad to nereikėtų daryti jums. Todėl palyginsime šių telefonų kameras ir jų galimybes esant įvairioms sąlygoms ir pateiksime verdiktą.

#1: Bandymo sąlygos

Kad abiems eksperimento dalyviams sąlygos būtų vienodos ir sąžiningos, atlikdami skirtingus bandymus parinkome vienodus nustatymus, o tada lyginome nuotraukų, vaizdo įrašų kokybę ir keletą kitų parametrų kompiuterio ekrane, nes telefonų ekranuose rezultatai gali būti atvaizduojami skirtingai.

#2: Asmenukių kameros

iPhone 11 Pro Max asmenukių kameros raiška siekia 12 MP, o štai Samsung Galaxy Note 10+ kiek mažiau – 10 MP. Abiejų kamerų apžvalgos kampai panašūs, iPhone apima vos vos daugiau. Esant geram apšvietimui, abu telefonai daro puikias asmenukes, tačiau geriau įsižiūrėjus, iPhone tai daro šiek tiek geriau – spalvos kiek ryškesnės ir kadras truputį aštresnis. Situacija pasikeičia kameras išbandžius prieblandoje – Samsung kontrastas geresnis, ir bendra kadro išvaizda akiai priimtinesnė.

#3: Pagrindinės kameros

Abiejuose modeliuose jų yra po tris ir visos jos savo darbą atlieka puikiai. Tiesa, techniškai Samsung turi ir ketvirtąją galinę kamerą, tačiau tai yra scenos gylio matuoklis, o ne įprasta kamera. Šiame bandyme, esant identiškoms sąlygoms geriau pasirodė iPhone 11 Pro Max įprasto kampo ir teleobjektyvai – tiesiog jais išgaunamas vaizdas aštresnis. Tačiau ypač plataus kampo kamera geriau savo darbą atlieka Samsung Galaxy Note 10+ telefone.

#4: Portreto režimas

Dabar įprasta tokio lygio telefonams turėti portretinį režimą, imituojantį sulieto fono efektą. Anksčiau šį efektą buvo įmanoma išgauti nebent su profesionaliu fotoaparatu. Tačiau šie telefonai šį efektą atkuria panašiai ir gana tikroviškai, tačiau skirtumų esama: Samsung jį imituoja šiek tiek tiksliau nei iPhone, tačiau iPhone spalvos tikroviškesnės ir gyvesnės. Be to, pats vaizdas iPhone darytoje nuotraukoje aštresnis.

#5: HDR režimas

Kaip šie telefonai išsaugo detales nuotraukose esant kontrastingam apšvietimui? Tai patikrinome HDR režime. Samsung čia smarkiai lenkia iPhone: tamsiose kadro vietose išsaugoma daugiau smulkių detalių, kaip ir šviesiose. Be to, Samsung modelis atkūrė gyvesnes spalvas ir kadras atrodo estetiškiau, nei darytas iPhone.

#6: Fotografavimas esant prastam apšvietimui

Šiame teste vienareikšmiškai geriau pasirodė iPhone. Nuotraukų kokybė esant prastam apšvietimui nuo parinkto objektyvo visiškai nepriklausė – visais atvejais iPhone darytos nuotraukos išsaugojo daugiau detalių, spalvų ir buvo kontrastingesnės. Tuo tarpu Samsung sekėsi gerokai prasčiau.

#7: Fotografavimas naktį

Čia ryškėja panaši tendencija, kaip ir fotografuojant dienos metu, esant geram apšvietimui. Samsung Galaxy Note 10+ plataus kampo objektyvas savo darbą atliko geriau: nuotraukoje daugiau detalių, ir spalvos ryškesnės. Tačiau testuojant įprastą ir teleobjektyvą, laimi iPhone 11 Pro Max: kadrai gerokai detalesni ir juose išsaugota daugiau detalių.

#8: Filmavimo įprastomis sąlygomis

Metas pereiti prie filmavimo galimybių: filmuojant abiem telefonais identišką vaizdą tais pačiais nustatymais, Samsung kadrai atrodo ryškesni nei iPhone. Tačiau vaizdo stabilizavimas ir spalvos akivaizdžiai geresni iPhone. Tačiau Samsung turi dar vieną kozirį: ultra-stabilizavimą. Nors jis veikia tik FullHD režime, vaizdą stabilizuoja taip pat puikiai kaip ir iPhone.

#9: Filmavimas sulėtintai

Filmuojant sulėtintai vienodomis sąlygomis ir tais pačiais nustatymais, iPhone vaizdo įrašas atrodo geriau. Jame mažiau skaitmeninio triukšmo ir daugiau detalių. Tačiau Samsung turi tai, ko neturi iPhone: gali filmuoti rekordine 960 kadrų per sekundę sparta. Tiesa, tik HD kokybe.

#10: Kuris iš jų geresnis?

Iš esmės, abu telefonai su užduotimis susitvarko puikiai ir jais darytos nuotraukos bei vaizdo įrašai yra vieni kokybiškiausių kada nors matytų rinkoje. Testas tik įrodė, kad iPhone 11 Pro Max ir Samsung Galaxy Note 10+ yra vienas kito verti priešininkai. Tad neapsiriksite pasirinkę bet kurį iš jų, o tai galite padaryti tele2 salonuose arba internetu: tele2.lt