Išmanieji įrenginiai

iPhone nustatymai, kuriuos verta pakoreguoti

2021 balandžio 14

Apple telefonų pasiūla dar niekada nebuvo tokia gausi ir įvairi. Jeigu kažkada per metus sulaukdavome vos 1-2 naujų modelių, tai pernai buvo pristatyti net keturi skirtingi iPhone 12, taip pat ir biudžetui daug draugiškesnis iPhone SE. Galų gale, šiek tiek senesni iPhone 11 vis dar nelabai kuo nusileidžia daugeliui šiuo metu parduodamų flagmanų. Tokia pasirinkimų gausa atspindi pastaraisiais metais matomą šiokį tokį pokytį Apple strategijoje – daugiau įvairovės ir kontrolės vartotojams. Tai jaučiama ir pačioje telefonų operacinėje sistemoje. Kartu su iOS 14 pasirodymu gavome gana daug personalizacijos galimybių. Ir jeigu tokios funkcijos kaip widget‘ai yra aiškiai matomos, kai kurių iPhone nustatymų, kuriuos verta pakoreguoti, reikia šiek tiek paieškoti.

Pranešimai apie skambutį

Ankstesnėse iOS versijose (iOS 13 ir senesnėse) praleisti skambučio buvo praktiškai neįmanoma. Jeigu tuo metu kaip tik naudodavotės telefonu ir, pavyzdžiui, tikrindavote elektroninius laiškus ar tiesiog naršydavote po socialinius tinklus, visame ekrane staiga atsirasdavo pranešimas apie tai, kad kažkas nori su jumis susisiekti. Be abejo, toks operacinės sistemos elgesys patikdavo toli gražu ne visiems. Jis blaškantis, netgi išgąsdinantis. Kita vertus, galėdavote būti tikri, kad jokio skambučio nepraleisite. Visgi iOS 14 minėtosios funkcijos nebeliko. Pranešimas apie skambutį atrodo praktiškai taip pat, kaip ir bet kokios programėlės pranešimas. Jeigu dėl to netyčia praleidote jau ne vieną pokalbį, galite sugrįžti atgal. Įsijunkite Nustatymus. Tuomet spauskite Phone>Incoming Calls>Full Screen. Štai ir viskas. Apie skambučius vėl būsite informuojami visame ekrane.

Švaresnis ir minimalistiškesnis ekranas

Pasirodžius iOS 14, iPhone savininkai gavo kaip niekada daug laisvės ir galimybių koreguoti savo Namų ekranus pagal skonį ir poreikius. Pavyzdžiui, naujoji App Library veikia tarsi programėlių stalčius, kuriame galima laikyti tas, kurias rečiau naudojame, bet nenorime ištrinti. Griežtų taisyklių, kaip turi atrodyti jūsų iPhone Namų ekranas, nėra ir niekas nežada jų kurti, bet jeigu esate iš tų žmonių, kuriems labiausiai patinka minimalizmas, galite telefoną sureguliuoti taip, kad kiekviena naujai įsirašyta programėlė keliautų tiesiai į App Library. Atsidarykite Nustatymus. Suraskite juose Home Screen ir pasirinkite App Library Only. Žinoma, galite pasirinkti ir atvirkštinį variantą. Atlikę pirmuosius du veiksmus, tiesiog spustelėkite Add to Home Screen.

Įmantrūs ir gražūs darbalaukiai

Kitas kiek paslėptas iPhone nustatymas – tai galimybė turėti įmantrų darbalaukį, kuriuo galėtum tiek žavėtis pats, tiek girdamasis rodyti draugams. Naujausiuose iOS atnaujinimo paketuose Apple įtraukė visą pluoštą naujų vizualinių sprendimų su netikėtomis ir originaliomis variacijomis. Atsidarykite Nustatymus ir sąraše pasirinkite Wallpaper. Įsitikinkite, kad šalia jūsų dabartinio darbalaukio sumažintų versijų esantis jungiklis Dark Appearance Dims Wallpaper yra įjungtas. Tada paspauskite Choose a new wallpaper ir pasirinkite Stills arba Live. Jeigu atidžiau pažvelgsite, pastebėsite, jog kiekvieno galimo darbalaukio apačioje atsirado pusiau juodas, pusiau baltas apskritimas. Tai reiškia, kad kiekvienas iš jų turi tiek Įprasto, tiek Tamsiojo režimo versiją ir keičiasi priklausomai nuo to, kurią esate pasirinkę jūs.

Tamsusis ir Netrukdyti režimai

Kad jau prakalbome apie Tamsųjį režimą – kaip žinia, didžioji dalis telefono baterijoje esančios energijos panaudojama ne kam kitam, o ekrano apšvietimui. Ką pirmiausiai darome, jeigu matome, kad baterijos lygis pavojingai nusėdo, o artimiausias kištukinis lizdas ne taip ir arti? Būtent – sumažiname apšvietimo stiprumą. Visgi ilgalaikėje perspektyvoje labai naudinga aktyvuoti Tamsųjį režimą, kuris, kaip rodo įvairūs testai, pastebimai prailgina baterijos gyvavimo trukmę. Taip yra dėl to, kad didžioji dalis pikselių nebe apšviečiami, o kaip tik išjungiami. Tamsųjį režimą įjungsite Nustatymuose pasirinkę Display & Brightness, o tada – Dark. Energijos – tiesa, ne tik telefono, bet gal netgi daugiau dvasinės – sutaupysite ir įsijungę Netrukdyti režimą. Jis visiškai nutildo telefoną, o visi pranešimai apie save paskelbia tik tada, kai vėl aktyvuojate įprastą. Netrukdyti įjungsite Control Centre paspaudę mėnulio ikoną. Tai padaryti galite ir automatiškai. Nueikite į Nustatymus ir paspauskite Do Not Disturb. Tuomet pažymėkite Scheduled ir pasirinkite norimą laiko intervalą. Toks automatinis nustatymas labai padeda prižiūrėti savo miego grafiką.

Ryškesnis ir lengviau skaitomas tekstas

Savo telefonus mes labai dažnai naudojame socialiniams tinklams, naujienų skaitymui ar netgi darbui skirtų dokumentų peržiūrai. Kompaktiškas iPhone ekranas toli gražu ne visada priimtiniausias mūsų akims. Laimė, vos keliais paspaudimais jūs galite nesunkiai pakoreguoti teksto dydį ir ryškumą, taip palengvindami sau gyvenimą. Atsidarykite Nustatymus. Juose susiraskite skiltį Display&Brightness. Naujai atsivėrusiame lange pasirinkite Text Size. Operacinė sistema jums pasiūlys slinktį, kuria pasirinksite jums tiksiantį šrifto dydį. Skaityti bus dar lengviau paryškinus tekstą. Toje pačioje Display&Brightness skiltyje, iš karto po Text Size, pamatysite pasirinkimą Bold Text. Įjungus šį mygtuką, visi tekstai bus ryškesni ir lengviau matomi.