Patarimai

Kaip personalizuoti savo iPhone namų ekraną

2022-01-10

Atrodytų, telefonas yra daiktas, gaminamas serijiniu būdu. Vienas iPhone‘as tarsi absoliučiai niekuo nesiskiria nuo identišką pavadinimą turinčio kito iPhone‘o (ar bent jau neturėtų). Tačiau vienas dalykas skiriasi. Ir kartais labai stipriai. Tai būdas, kaip mes naudojame savo telefoną. Vieni bazinius nustatymus koreguoja minimaliai – iš esmės nieko nekeisdami. Priešingoje pusėje – žmonės, kurie nori maksimaliai personalizuoti telefoną ir paversti jį unikalia savo asmenybės išraiška. Gera naujiena – iOS siūlo apsčiai galimybių tai padaryti ir nustebinti tiek save, tiek aplinkinius. Štai patarimai, kaip personalizuoti savo iPhone namų ekraną. 

Kaip sukurti unikalias iPhone ikonas

Ką matome įsijungę savo iPhone? Be abejo, ekraną su jame išsirikiavusiomis programėlių ikonomis. Visi žino, kad jas galima stumdyti iš vietos į vietą, trinti, slėpti, perdėlioti į stalčiukus ir pan. Tačiau ar žinojote, kad, įdėję šiek tiek pastangų, galite visiškai pakeisti pačią jų išvaizdą?

Kaip pradėti kurti savo iPhone ikonas

Prieš pradėdami kurti programėlių ikonas, visų pirma susisteminkite jau esamas. Žmonės paprastai turi šiek tiek per daug programėlių ir dalies nė nenaudoja. Ištrinti tokias verta dėl poros priežasčių. Pirma, sutaupysite brangios vietos telefono atmintyje. Antra, ikonų keitimo procesas bus greitesnis ir sklandesnis. Tiesiog įspauskite pasirinktos programėlės ikoną, palaukite, kol ekrane pasirodys mini lentelė ir pasirinkite joje Remove App. Beje, tokiu būdu neištrinate pačios programėlės – ją teberasite App Library. Ikonų kūrimo procesą pradėkite nuo temos pasirinkimo. Kai kurie žmonės mėgsta vienodą, nuoseklų įvaizdį. Tokiu atveju tiesiog parsisiųskite ikonų paketą. Ikonas taip pat siūlo kai kurios specialios programėlės arba internetiniai puslapiai. Galų gale, tam galite panaudoti ir savo pačių padarytas nuotraukas ar sukurtus vizualus. Tereikia nuspręsti, kas jums priimtiniausia ir arčiausia širdies. 

Kaip kurti iPhone ikonas

Čia iš karto reikia padaryti šiokią tokią išnašą – jeigu labai norės, kažkas tuojau pradės prieštarauti, kad šis metodas iš tikrųjų ikonų nekuria. Ir tai tiesa. Realiai mes sukuriame trumpąsias nuorodas (shortcuts). Tačiau faktiškai atrodo ir elgiasi jos visiškai taip pat, kaip ir ikonos. Taigi, pradėkime. Atsidarykite programėlę Apple Shortcuts. Ji iOS prietaisuose yra instaliuota iš anksto, papildomai siųstis jums nieko nereikia. Ekrano kamputyje pamatysite + ikoną. Spustelėkite Add Action. Iš karto pamatysite naują meniu, kurio tikslas – padėti išsirinkti programėlę, kuriai norite sukurti ikoną. Spustelėkite Open App>Choose, o tada iš sąrašo pasirinkite norimą programėlę (pvz., Instagram, TikTok ar Gmail). Tai padarę, spauskite …>Add to Home Screen. Sistema sukurs naują ikoną, kuri vadinsis „new shortcut“. Duokite jai tinkamą vardą. Dabar spustelėkite pačią šalia jo esančią ikoną. Pasirodžiusiame meniu pasirinkite Choose Photo. Ekrane pamatysite savo nuotraukų galeriją, iš kurios pasirinkite norimą. Tai padarę, tiesiog paspauskite Add. Štai ir viskas. Dabar galite palikti Apple Shortcuts programėlę ir sugrįžti į namų ekraną, kuriame rasite savo darbo rezultatą. 

Kaip susikurti iPhone widget‘ą

Galimybę kurti widget‘us  iOS prietaisai turėjo praktiškai nuo pačių pradžių. Tačiau labai ilgai ji buvo gana paslėpta, retai kam žinoma ir menkai reklamuojama. Viskas pasikeitė sulig iOS 14. Šioje versijoje widget‘ai iš esmės atnaujinti ir įgavę naujų galimybių. Viena tokių – jų kūrimas. 

Widget‘ų kūrimo programėlės

Widget‘ų kūrimas to nebandžiusiems gali atrodyti kaip ilgas ir sudėtingas procesas, reikalaujantis ir tam tikro kompiuterinio raštingumo lygio. Vis dėlto, viskas yra gerokai paprasčiau. Apple App Store parduotuvėje rasite ne vieną ir ne du įrankius, kaip tik skirtus widget‘ų gamybai. Jie procesą taip supaprastina, kad jo imtis gali praktiškai kiekvienas norintis. Bene populiariausi įrankiai – tai Widgesmith bei Color Widgets. Jie mėgstami ir naudojami visame pasaulyje ir išsiskiria intuityvumu bei paprasta vartotojo sąsaja. Pasirinkti galite tą, kuris patogiausias būtent jums. Paprastumo vardan, trumpai papasakosime, kaip widget‘us kurti su Color Widgets.

Widget‘ų kūrimo procesas

Atsidarykite Color Widgets programėlę ir spustelėkite Widgets skyrelį. Pasirinkite Create your own photo widget. Akimirksniu pateksite į savo nuotraukų galeriją. Išsirinkite norimą vizualą ir spustelėkite. Sistema jus nukreips į personalizacijos ekraną, kur pasirinktą nuotrauką galėsite papildomai paredaguoti. Kai tai padarysite, spustelėkite Set widget>create a new one. Išeikite iš Color Widgets programėlės ir sugrįžkite į namų ekraną. Įspauskite tuščią zoną, kurioje norėtumėte kad atsirastų widget‘as. Iššokusioje lentelėje spustelėkite pliuso simbolį ir suraskite Color Widgets, paspauskite jį, o tada pasirinkite Add Widget. Jūsų namų ekrane ką tik atsirado naujas widget‘as. Galite jį šiek tiek ir paredaguoti, pvz., pakeisti dydį. Tam reikia jį paspausti ir naujai pasirodžiusioje lentelėje pasirinkti Edit Widget. 

Kaip sukurti iPhone video darbalaukį

Dar vienas triukas, kuris jūsų iPhone suteiks unikalumo ir šarmo – judantis darbalaukis. Tai reiškia, kad vietoj nuobodaus statinio paveiksliuko ekrane matysite nuolat judančią vizualizaciją. Vėlgi, gali pasirodyti, kad tam reikia slaptų sugebėjimų ar mažai žinomų programėlių, bet taip toli gražu nėra. Tiesiog nueikite į savo iPhone nustatymus ir pasirinkite čia Wallpaper>Choose New Wallpaper. Tiesiog pasirinkite iš galerijos norimą video ar gif‘ą. Pakeisti galite ir lock screen‘ą. Jūsų telefonas netgi pats siūlo keletą variantų. Tokie paveiksliukai juda jums atrakinant telefoną. Atrodytų, triukai labai paprasti, bet padeda jūsų iPhone tapti dar labiau jūsų.