Išmanieji įrenginiai

„iPhone 8“ – kokių stebuklų šį kartą galime tikėtis iš „Apple“?

2017-04-28

iphone-8-kokiu-stebuklu-si-karta-galime-tiketis-is-apple-long.jpgIki naujo „iPhone“ modelio pristatymo dar reikės kiek palūkėti. „Apple“ visuomet sugebėjo itin kruopščiai saugoti savo paslaptis, tačiau kada patikimų faktų stoka trukdė internete sklisti prognozėms? Ir neužmirškime, kad šie metai yra jubiliejiniai – lygiai prieš dešimtmetį „Apple“ pasauliui parodė gaminį, kuris pakeitė šių laikų istoriją. Taigi kokie gandai, prognozės ir tikros informacijos trupiniai sklando internete apie jubiliejinį išmanųjį telefoną – „iPhone 8“?

Pažiūri į visada kišenėje budinčio nepakeičiamo pagalbininko ekraną ir negali patikėti – išmaniajam telefonui dar tik dešimt metų. 2007 m. sausio 9 d. Steve Jobs gudriai prisimerkęs ištarė: „…ir dar viena smulkmenėlė“, ir apstulbusiai miniai parodė stačiakampį, kuris pakeitė pasaulį. Nerealu, ar ne? Per tą laiką išmanusis telefonas tapo toks svarbus, kad kartais atrodo, jog jis buvo išrastas kažkada kartu su spausdinimo staklėmis ar bent jau garo katilu.

Na, bet užteks istorijos, pakalbėkime apie ateitį. Taigi, ką kol kas žinome ar bent galime spėti apie būsimą jubiliejinį „iPhone 8“?

 

* Remiantis tuo, kad paskutinius penkis „iPhone“ modelius „Apple“ pristatė rugsėjį, galima tikėtis, kad ir „iPhone 8“ bus pristatytas rugsėjo 12–13 dieną. Tiesa, internete pasirodė nemažai prognozių, kuriose spėjama, kad naujo modelio pristatymas gali būti porą mėnesių atidėtas dėl nesklandumų diegiant itin naujas technologijas.

* Viena tų naujovių, dėl kurios jau praktiškai niekas neabejoja – „iPhone 8“ ekranas užims visą telefono priekį nuo krašto iki krašto. Be to, kaip ir „Samsugn Galaxy S8“, tai bus SuperAMOLED technologijos ekranas. Šiai prognozei antrina ir pasklidusi informacija apie „Apple“ sutartį su „Samsung“ dėl AMOLED ekranų telefonams tiekimo.

* Kovo mėnesį buvo paneigti gandai, kad bent vienas „iPhone 8“ modelis turės ekraną lenktais kraštais. Ne kartą pasitvirtinusius gandus apie būsimus „iPhone“ skleidęs Ming-Chi Kuo iš „KGI Securities“ nurodė, kad telefono ekranas bus plokščias, kaip įprasta.

* Piršto atspaudo jutiklis „Touch ID“ tapo vienu svarbiausių gandų objektu. Pirmiausia, buvo žadama, kad „Apple“ šiame telefone įdiegs naujausią optinio skenavimo technologiją ir pirštų atspaudą skaitys tiesiog telefono ekranas jį palietus. Vėliau pranešė, kad kol kas technologija pasirodė dar neišbaigta, „Apple“ jos bandymams sugaišo daug laiko, dėl to telefono pristatymas vėluos. Dar vėliau pasklido gandai, kad „iPhone 8“ visai neturės pirštų atspaudo skaitiklio ir ekraną atrakins atpažindamas veidą, o, anot naujausios informacijos, pirštų atspaudo skaitiklis perkeltas ant telefono nugarėlės kaip daugumoje „Huawei“ ar „LG“ modelių. Teigiama, kad ši informacija pateikta remiantis lekalais, skirtais telefono dėkliukų gamintojams.

* Kol kas nesutariama net dėl to, kiek išties skirtingų „iPhone 8“ modelių bus. Kai kurie šaltiniai teigia, kad bus pristatyti trys skirtingų dydžių „iPhone 8“, bet tik didžiausias jų, su 5,8 colių įstrižainės ekranu, bus atnaujinto dizaino su SuperAMOLED per visą priekį. Kiti sako, kad išties bus pristatyti du kiek atnaujinto dizaino „iPhone 7S“ ir tik vienas radikaliai naujas „iPhone 8“. Treti teigia, kad jokių 7S nebus, tačiau gausime vieną vienintelį „iPhone 8“. Ketvirti – kad bus du taip pat atrodantys, tik skirtingų dydžių „iPhone 8“. Atrodo, kol kas čia daugiau ginčų negu atsakymų.

* Visgi dėl to, kaip iš išorės atrodys naujasis „iPhone 8“, sutaria daugelis. Ming Chi-Kuo teigia, kad jo korpusas bus stiklinis su aliuminio arba metalo rėmu. O tai reiškia, kad telefonas bus dar atsparesnis vandeniui (kaip ir „Samsung“ atitiks IP-68 standartą). Kiti netgi tvirtina, kad šis modelis gaus USB-C jungtį, tačiau tai labiau noras negu reali perspektyva.

* Visos prognozės vieningai tvirtina, kad „iPhone 8“ turės naujos kartos 10 nm technologijos procesorių A11. Tiesa, koks bus jo greitis, prognozuoti dar nedrįstama, tačiau neseniai internete pasirodė duomenų, iš kurių turėtume suprasti, jog būsimas procesorius veiks 2,74 GHz dažniu ir tiesiog sutryps „Samsung Galaxy S8“ – bus praktiškai dvigubai greitesnis. Tiesa, žinant, kiek laiko trunka kompiuteriu tokius duomenis nupiešti, besąlygiškai tuo tikėti neskubėtume.

* Manoma, kad galinė kamera iš esmės bus labai panaši į įdiegtą „iPhone 7 Plus“. Taigi su dviem lęšiais, kurių vienas yra plačiakampis, o kitas – su teleobjektyvu. Tiesiog naujajame telefone jie bus įrengti ne šalia, o vienas po kitu. Be to, abu turės optinį stabilizavimą (dabar optinį stabilizavimą turi tik plataus kampo lęšis).

* Asmenukių kamerai priskiriamos tiesiog magiškos galios. Prognozuojama, kad čia bus įdiegtas revoliucinis 3D erdvės skenavimas. Kamera galės nustatyti matomų objektų gylį ir tikslų išsidėstymą erdvėje, o tai suteiks galimybę iš esmės modifikuoti jau padarytas nuotraukas, keisti bet kurio kadre užfiksuoto atskiro objekto poziciją, o kūrėjai galės ją išnaudoti papildytos realybės programėlėms. Tokia kamera kur kas tiksliau atpažintų veidą, tad padidintų ir telefono saugumą.

Gandams apie tai, kad „Apple“ diegs „PrimeSence“ giluminio 3D skenavimo technologiją (šį Izraelio startuolį „Apple“ įsigijo dar 2014 m.) pagrindo teikia tai, jog neseniai kompanija įdarbino NASA dirbusį papildytos realybės specialistą Jeffą Norrisą.

* Kadangi vasario mėnesį „Apple“ prisijungė prie „Belaidžio maitinimo konsorciumo“ („Wireless Power Consorcium“), kuris vysto „Qi“ belaidžio įkrovimo standartą, logiška manyti, kad „iPhone 8“ pagaliau bus galima įkrauti be laido. Stiklinis korpusas tam irgi puikiai pritaikytas. Be to, praktiškai neabejojama, kad „iPhone 8“ turės naujos kartos greito įkrovimo funkciją. Taigi tam tikra prasme USB-C jungtį telefonas gaus, tiesiog greičiausiai ji bus įdiegta tame pačiame „Lighting“ lizde.

* Gandai lieka gandais, tačiau du faktus apie „iPhone 8“ mes žinome tiksliai: 1. Nėra jokių abejonių, kad jį tikrai bus galima įsigyti „Tele 2“ salonuose ir interneto parduotuvėje; 2. Jis tikrai fantastiškai gerai veiks „Tele 2“ 4G tinkle.