Išmanieji įrenginiai

iPhone 13 ir kitos naujienos: ką savo specialiame renginyje pristatė Apple?

2021-09-14

iPhone telefonų gerbėjai rugsėjo vidurio laukia gal net labiau nei Kalėdų. Būtent pirmojo rudens mėnesio viduryje (išimtis, dėl visiems iki skausmo žinomų priežasčių, padaryta tik pernai, kai renginys nukeltas į spalį) Apple pristato naujus savo telefonų modelius. Sunku būtų sugalvoti kitą gamintoją, kuris taip pastebimai diktuotų madas visai industrijai. Apple buvo pirmaisiais atsisakiusiais ausinių lizdo, o taip pat pirmaisiais į dėžutę neįdėjusiais įkroviklio. Abiem atvejais kiti gamintojai patys ėmė taikyti tokias pačias praktikas. Kokiais drąsiais sprendimais pasižymi naujasis iPhone 13? Galų gale, šie modeliai net nėra vienintelės Apple pristatytos naujienos. Renginio metu pirmą kartą pademonstruota ir daugiau inovacijų. Kokios jos ir ką naujo sugeba?

Naujieji iPhone 13

Apple gerbėjai labai ilgai turėjo du paprastus klausimus: kaip vadinsis naujieji telefonai, ir kiek skirtingų modelių šiemet bus pristatyta? Na, atsakymai irgi labai lengvi. Apple prietaringi nebus – modelis vadinasi iPhone 13, o jų versijų, kaip ir pernai, bus keturios.

iPhone 13 dizainas ir pagrindinės savybės

Naujieji iPhone 13 savo išvaizda nuo iPhone 12 pernelyg nesiskiria. Kaip ir pernai, sulaukėme keturių modelio variacijų: 5,4 colių įsrižainės iPhone 13 Mini, 6,1 colių iPhone 13 ir 13 Pro, bei didžiausio Apple gaminamo telefono – 6,7 colių giganto iPhone 13 Pro Max. Visi jie vos vos storesni ir sunkesni už savo pirmtakus. Toks sprendimas priimtas siekiant šiek tiek padidinti bateriją. Tebeveikia čia ir MagSafe sistema. Be to, magnetai dabar dar stipresni ir universalesni, o tuo pačiu Apple gerokai išplėtė ir aksesuarų pasiūlą. Pagrindiniai išvaizdos elementai taip pat esmingai nepasikeitę. Apple išaugojo stačius kampius, siaurus ekrano rėmelius, charakteringą kamerų sistemą. Ryškiausias dizaino pasikeitimas – tai pastebimai sumažėjęs vadinamasis notch‘as. Jis pirmą kartą atsirado dar iPhone X ir visus šiuos metus praktiškai nesikeitė bei ėmė atrodyti kone archaiškai, tad šios permainos turėtų būti pasitiktos džiaugsmingai. Notch‘u visiškai atsikratyti kol kas dar nepavyko, bet ir tai tėra laiko klausimas. Žinoma, telefonuose sukasi visiškai naujas procesorius – A15, su dar įspūdingesnėmis galios bei greičio savybėmis. 

iPhone ekranas ir kameros

Šiek tiek didesnė iPhone 13 baterija tiesiogiai susijusi su viena naujiena, kurią pastebėsite vos tik įsijungę telefoną. Jau pernai daug kas tikėjosi, jog iPhone 12 tures 120Hz atsinaujinimo dažnio ekranus. Visgi Apple šį žingsnį tąsyk atidėjo, mat teikė prioritetą 5G funkcionalumui, bet šiemet pagaliau suteikė vartotojams tai, ko jie laukė. 120Hz ekranas – tai sklandesnė ir greitesnė naršymo patirtis, prie kurios pripratę nebenorėsite grįžti atgal. Tiesa, kol kas tokius ekranus turi tik Pro modeliai – iPhone 13 Pro ir 13 Pro Max. Na ir žinoma, kameros. Jos vėl atnaujintos ir patobulintos.  Paprastų modelių (iPhone 13 Mini ir iPhone 13) sistemos šiek tiek perdėliotos – objektyviai nuo šiol išdėlioti ne vertikaliai, o įstrižai. Didžiausias patobulinimas – tai plataus kampo jutiklis. Nuo šiol jis gali pamatyti ir aprėpti dar daugiau, o kokybiškoms nuotraukoms reikės dar mažiau šviesos. Kameros programėlėje taip pat rasite ir daugiau smulkių naujų funkcijų. Pavyzdžiui, atnaujintiną portreto režimą, dangaus fiksavimui skirtą režimą ar Cinematic Video filmavimo funkciją. 

Naujieji iPad Mini ir pigiausias iPad

Planšečių rinkoje Apple iki šiol praktiškai neturi rimtesnių konkurentų. Kokybės ir funkcionalumo prasme su iPad‘ais nelabai kas gali varžytis. Dėl to kompanijos tikslas pastaraisiais metais buvo aiškus – išlaikyti kokybę, o tuo pačiu išplėsti šių išmaniųjų prietaisų pasiūlą, suteikiant vartotojams daugiau racionaliau įkainotų alternatyvų. Vardan šio tikslo ir pristatytas naujasis iPad Mini. Šios kompaktiškesnės (ir lengviau prieinamos) planšetės pasižymi kiek paprastesniais dizaino sprendimais ir, skirtingai nuo iPad Pro, bando ne suteikti alternatyvą nešiojamam kompiuteriui, o tiesiog papildyti Apple ekosistemą.. Apžvalgininkai ilgokai spekuliavo ir dėl to, kokio dydžio ekrano galime tikėtis. Apple galų gale apsistojo ties 8,3 colių įstrižainės formatu, tinkamu ir skaityti knygoms, ir naršyti internete, ir žiūrėti video turiniui. Be to, tai idealus formatas kelionėms ar darbui nuolat judant iš vietos į vietą. Ne ką mažiau intriguojanti naujiena – vadinamosios entry kategorijos (mažiausiai kainuojantis) iPad‘as. 10,2 colių įstrižainės planšetėje veikia kiek senesnis A13 procesorius, bet ir jis leidžia jai būti net 20 proc. galingesniu už pirmtakę. Čia taip pat veikia ir pati naujausia iPadOS 15 operacinė sistema. Standartinis iPad‘as – idealus pasirinkimas vartotojams su baziniais poreikiais. 

Naujosis Apple Watch 7

Kita ryški naujiena – išmanieji laikrodžiai Apple Watch 7. Naujosios kartos modelis išsiskiria savo gerokai atnaujintu dizainu. Plokščias jo ekranas dabar apima praktiškai visą korpuso plotą. Taigi, nors pats laikrodis fiziškai ir nepadidėjo, jame informacija matoma lengviau ir aiškiau. Apple teigia, kad ekrane telpa iki 50 proc. daugiau teksto nei Apple Watch 6. Taip pat žadama, kad naujiesiems laikrodžiams tiks senojo tipo apyrankės, todėl šių tikrai nereikės išmesti. Patobulinta ir baterija. Visų pirma, pereita prie USB-C standarto, tad ji kraunasi 33 proc. greičiau (Apple teigia, kad 8 minutės jums suteiks 8 veikimo valandas). Iš viso pilnai įkrautos baterijos energijos turėtų pakakti 18 val. Na ir žinoma, išmanieji laikrodžiai turi naują operacinę sistemą – WatchOS 8 su dar geriau veikiančiomis programėlėmis ir naujomis funkcijomis.

Apple programinės įrangos atnaujinimai

Tikrai ne visi Apple vartotojai puls iš karto pirkti naujųjų iPhone 13 ar iPad Mini, bet praktiškai visiems jiems aktuali kita naujiena – iOS 15 ir macOS Monterey. Abi šios operacinės sistemos toli gražu nepasirodė iš giedro dangaus. Pirmą kartą apie jas pranešta dar vasaros pradžioje, WWDC renginio metu. Pastaruosius kelis mėnesius šios operacinės sistemos buvo intensyviai testuojamos, siekiant jas kuo geriau paruošti masiniam startui. Šis momentas pagaliau ir atėjo. iOS 15 siūlo atnaujintą pranešimų dizainą, Focus režimus, padėsiančius lengviau atsispirti telefono vilionėms, atnaujintas Safari, Maps, Weather ir Notes programėles, šviežią privatumo nustatymų paketą ir daugybę kitų funkcijų. Tuo tarpu macOS Monterey dar geriau išnaudoja M1 procesorių suteikiamas galimybes, bei pasiūlo naujų praktiškų funkcijų, tokių kaip Quick Notes bei Universal Control.