Išmanieji įrenginiai

iPhone 12 serijos telefonų apžvalga: kurį pasirinkti

2020-11-20

Spalio mėnesį išmaniųjų telefonų danguje sužibo naujos žvaigždės keturi iPhone 12 serijos flagmanai. Šių telefonų pristatymas nubrėžė naujas, dar niekur neregėtas, inovatyvių sprendimų ribas, tuo pačiu tarsi sugrąžindamas į tuos laikus, kai iPhone telefonus galėjome valdyti viena ranka ir žavėtis dizainu, kuris buvo tapęs Apple vizitine kortele.

Šie telefonai išties geri, todėl kyla klausimas – kaip išsirinkti geriausią? Inovacijų biuro užduotis paprasta supažindinti su kiekvienu naujausiu iPhone 12 serijos telefonu ir padėti apsispręsti, be kurio telefono gyventi neįmanoma.

NUODĖMĖS VERTAS DIZAINAS

Lietuvių liaudies išmintis byloja: Pagal drabužį sutinka, pagal protą išlydi. Būtent dėl to kalbėti apie tai, kas matoma iškart, iPhone 12 serijos dizainą bei skirtingus ekranų dydžius būtina.

Visų telefonų stačiai kirstos briaunos ir visą priekį dengiantis ekranas nepalieka abejingų. Ir nors visų telefonų dizaino kalba ta pati, yra vienas esminis skirtumas iPhone 12 ir iPhone 12 Mini turi lengvesnį aliuminio rėmą ir blizgaus stiklo nugarėlę, o iPhone 12 Pro ir iPhone 12 Pro Max rėmai pagaminti iš solidaus plieno, o nugarėlė padengta matiniu stiklu.

Nors telefonai keturi, tačiau skirtingų dydžių tik trys. iPhone 12 ir iPhone 12 Pro ekranai 6,1 colio, o iPhone 12 Mini vos 5,4 colių įstrižainės. Pastarasis nukels į 2012-uosius, kai telefoną galėjome valdyti viena ranka. iPhone 12 Pro Max yra didžiausias flagmanas Apple istorijoje, jo ekranas – net 6,7 colių įstrižainės.

Visus šiuos telefonus vienija Super Retina XDR OLED ekranas, kuris užtikrina beprecedentį ryškumą, kontrastą ir puikų matymą bet kokiame apšvietime. Taip pat visi ekranai padengti naujos kartos keraminiu skydu, kuris 4 kartus padidina atsparumą smūgiams ir kitiems aplinkos veiksniams.

5G RYŠYS, KROVIMO INOVACIJA IR NEPRALENKIAMAS PROCESORIUS

iPhone 12 serija su savimi atsinešė ir dar vieną naujovę penktos kartos ryšio (5G) palaikymą. Kartu įdiegta Smart Data funkcija optimizuos baterijos naudojimą ir, nesant poreikio, automatiškai perjungs 5G ryšį į 4G.
MagSafe dar vienas visų telefonų išskirtinumas. Visi modeliai nugarėlėse turi paslėptą specialų magnetinį žiedą, tad šiems telefonams sukurti MagSafe belaidžiai krovikliai visada priglus idealiai tiksliai ir patikimai laikysis. Lyg ir paprastas sprendimas išties virsta revoliucine belaidžio krovimo inovacija, kuri užtikrina ne tik patogesnį, bet ir greitesnį 15 vatų krovimą.

Nepralenkiamas iPhone 12 serijos telefonų greitis. Visuose sukasi tas pats, galingiausias rinkoje, A14 Bionic procesorius, pagamintas 5 nanometrų technologijos pagrindu, kuris užtikrina spartesnį įrenginių veikimą. Ką rodo praktika? A14 Bionic lustas yra 16 % greitesnis nei praėjusių metų A13 Bionic. Taip pat, visi šių metų Apple flagmanai yra net 50 % greitesni nei 11 serijos iPhone telefonai.

TELEFONŲ KAMEROS: PANAŠUMAI IR SKIRTUMAI

Techninių parametrų atžvilgiu visa iPhone 12 telefonų serija skiriasi nedaug. Telefonų kameros štai čia skirtumų daugiau, nors panašumų taip pat netrūksta.

Visų naujausių flagmanų galinės ir priekinės kameros yra 12 megapikselių raiškos. Jos turi tiek plataus, tiek itin plataus kampo funkcijas. Patobulinta Deep Fusion technologija ir automatiškai veikiantis Smart HDR suteiks galimybę daryti itin ryškias ir kontrastingas nuotraukas. Beje, iPhone 12 telefonų serija pirmą kartą pristatė Dolby Vision HDR technologiją, kuri leis filmuoti kino filmų kokybei prilygstančius vaizdo įrašus.

iPhone 12 ir iPhone 12 Mini turi dvi galines kameras, o iPhone 12 Pro ir iPhone 12 Pro Max telefonuose atsirado ir trečioji, teleobjektyvas, ir LiDAR vaizdo gelmės jutiklis, kuris pagreitina vaizdo fokusavimą esant silpnam apšvietimui, įgalina daryti puikias naktinio režimo portretines nuotraukas ir pagerina papildytos realybės funkcionalumą.

O kodėl iPhone 12 Pro Max iš tikrųjų yra galingiausias flagmanas Apple istorijoje? Dar geresnė pagrindinė plataus kampo kamera. Jos jutiklis yra fiziškai didesnis, todėl sugauna daugiau šviesos taip užfiksuoti vaizdai tampa dar ryškesni esant bet kokiam apšvietimui. Vaizdo stabilizavimas peršoka į kitą lygį iPhone 12 Pro Max stabilizuojama ne visa kamera, o pats jutiklis, esantis jos viduje, tai leis įamžinti itin ryškius kadrus ir filmuoti nedrebantį vaizdą. O nuo 52 mm iki 65 mm išaugęs teleobjektyvo židinio nuotolis padidino optinį priartinimą nuo 2 iki 2,5 karto, tad skaitmeniniu būdu vaizdą bus galima priartinti iki 12 kartų.

Daugiau apie iPhone 12 serijos telefonus ir jų neaprėpiamas galimybes galite sužinoti Engadget komandos sukurtose apžvalgose: iPhone 12, iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro ir iPhone 12 Pro Max.

KAI VISI TOKIE GERI, KAIP IŠSIRINKTI?

Visi 12 kartos iPhone telefonai vienodai solidūs ir žvėriškai galingi, pirmieji pasaulyje gavę 5 nanometrų procesorių ir MagSafe belaidį krovimą. Šie telefonai išties malonūs akiai tiek dizaino, tiek technologiniais sprendimais, kurie atsispindi visose patobulintose arba naujai įdiegtose funkcijose.

Kaip išsirinkti? Jei norite optimalaus dydžio, kainos ir kokybės santykio rinkitės iPhone 12. Jei norisi maksimalaus patogumo ir kompaktiškumo iPhone 12 Mini idealus jums. Jei svarbu fiziškai apčiuopiamas profesionalumas, teleobjektyvas ir galimybė naktį fotografuoti portretus žvalgykitės į iPhone 12 Pro. O jei norite visko maksimaliai ir dar daugiau, lieka geriausias iš geriausių iPhone 12 Pro Max. Visus telefonus jau dabar galite užsisakyti Tele2 salonuose arba internetu tele2.lt