Inovacijos

iPhone 12 Pro video apžvalga

2020-11-04

Nauja diena prasideda lygiai dvyliktą nakties. Nauji metai – kai paskutinę dvylikto mėnesio dieną laikrodžio rodyklės susilieja ties skaičiumi dvylika. O nauja Apple išmaniųjų telefonų era – kai į rankas paimi iPhone 12 Pro modelį. Telefonas atrodo toks šviežias ir naujoviškas, kad vien prisilietus užkrečia optimizmu. Na, o Inovacijų biuro užduotis – jums parodyti, kad tam optimizmui yra pagrindo.

iPhone 12 Pro dizaino ypatumai

Pirmas dalykas, kuris ateina į galvą paėmus iPhone 12 Pro, – telefonas tikrai gražus. Tai ne tiek naujovė, kiek grįžimas prie šaknų – kai kas dar neužmiršo, kaip atrodė iPhone 5. Tačiau nauja juk ir yra užmiršta bei teisingai priderinta sena. O stačiai nukirstas kraštas prie visą priekį dengiančio ekrano dera idealiai ir telefonas tapo kompaktiškesnis.

Beje, iPhone 12 Pro ekraną saugo keturiskart smūgiui atsparesnis Ceramic Shield stiklas. Nerūdijančio plieno korpusas puikiai užsandarintas: visi 12 kartos modeliai atitinka IP68 reikalavimus ir net pusvalandį ištvers 6 metrų gylyje. Daugybę pagyrų telefono dizainui pažėrė ir technologijų portalo The Verge žurnalistai, jų apžvalgos versiją žiūrėkite čia.

Greitai įkraunama baterija ir MagSafe

Po nugarėlės stiklu – dar viena geniali naujovė. Tik ši nematoma akimis. MagSafe belaidžio įkrovimo sistema ne tik palaiko didesnę nei 15 vatų galią. Viduje paslėptas magnetinis žiedas užtikrina, kad šiam modeliui sukurti belaidžiai įkrovikliai visada prisitvirtins vietoje ir priglus idealiai.

Prijungus laidu, per pusvalandį bateriją galima įkrauti iki 50 %. Tiesa, šį sykį dėžutėje nėra nei ausinių, nei įkroviklio – tik usb-c-lightning laidas. Ekologiška – pasaulyje ir taip yra apie 2 mlrd. Apple įkroviklių – bus kur pritaikyti senąjį.

iPhone 12 Pro ekrano savybės

6,1 colio įstrižainės iPhone 12 Pro Super Retina XDR ekranas yra OLED technologijos ir bent trečdaliu didesnės raiškos nei iPhone 11. Negana to, jis dar ir stulbinančiai ryškus – vidutinis šviesumas siekia net 800 nits! Praktikoje tai reiškia, kad ryškioje saulės šviesoje vaizdas ekrane matomas puikiai. O atkuriant HDR vaizdą ekrano šviesumas gali pasiekti stulbinančius 1200 nits. Beje, visų keturių 12 kartos iPhone ekranai naudoja SuperRetina XDR OLED technologiją.

Dar didesnė iPhone 12 Pro galia

Visi 12 kartos iPhone turi ir naują, savaime suprantama, dar greitesnį procesorių. Šešių branduolių A14 Bionic yra pirmasis pasaulyje 5 nanometrų litografijos procesorius. Jis bent 50 % greitesnis už visus konkurentus, o 16 branduolių neuralinis variklis mašininio mokymosi efektyvumą padidino 80 %, tad iPhone 12 Pro ir kiti šios serijos išmanieji yra nepavejami ne tik testuose.

iPhone 12 Pro turi 128, 256 arba 512 GB vidinę atmintį ir yra parengtas 5G ryšiui, kaip ir visi šių metų iPhone, tad visiškai pasirengę stulbinantiems nuotykiams ateityje.

Patobulėjusios iPhone 12 Pro kameros

iPhone 12 Pro nugarėlėje matome tris kameras. Bet iš tiesų čia jų net keturios! Dvi – itin plataus 120 laipsnių kampo ir su dukart optiškai bei dešimtkart skaitmeniniu būdu artinančiu teleobjektyvu – išliko praktiškai tokios kaip iPhone 11. O pagrindinė kamera dar patobulėjo ir yra greičiausia kada nors montuota į iPhone. Ji turi jau 7 lęšius ir yra beveik trečdaliu šviesesnė nei praeitos kartos. F/1.6 diafragma reiškia, kad prietemoje darytose nuotraukose yra mažiau grūdo, jos šviesesnės ir ryškesnės.

Tiek pagrindinė, tiek tele kameros turi optinį vaizdo stabilizavimą ir fazės aptikimo autofokusavimą. Tačiau svarbiausią darbą atlieka kaip niekada galingas dirbtinis telefono intelektas. Šiais metais „Deep Fusion“ fotografavimo sistema veikia su visomis telefono kameromis, vadinasi, stulbinančiai ryškias ir gilių spalvų HDR nuotraukas dabar gali daryti ir itin plataus kampo, ir tele, ir asmenukių kamera. Ir prieš metus taip sužavėjęs naktinio fotografavimo režimas dabar veikia naudojant bet kurią kamerą.

Ir tai ne viskas – kukliai paslėpta galinių kamerų modulyje yra ir ketvirtoji kamera, kuri kilsteli fotografavimo bei filmavimo kokybę į tokias aukštumas, kurių jokie telefonai dar nesapnavo. Tai LIDAR technologijos vaizdo gelmės jutiklis. Veikdamas lyg radaras, jis skenuoja erdvę, todėl net visiškoje tamsoje tiksliai išmatuoja atstumą iki objekto ir mato erdvinį 3D vaizdą.

Ši kamera paverčia iPhone 12 Pro ligi šiol neregėto lygio papildytos realybės įrankiu. Sukurtas ir realus pasaulis jo ekrane dabar sąveikauja neregėtu tikslumu. Be to, LIDAR kamera leido šiam telefonui šešiskart pagreitinti autofokusavimą net esant labai prastam apšvietimui – neryškią nuotrauką su juo padaryti jau tampa iššūkiu. Ši kamera taip pat suteikia galimybę fotografuoti portretus su bokeh efektu naktiniame režime.

Ir fotografija niekas nesibaigia. Šių metų iPhone modeliai yra vieninteliai pasaulyje telefonai, kurie gali filmuoti 4K raiškos HDR Dolby Vision standarto video. Ir iPhone 12 Pro tai gali daryti 60 kadrų per sekundę greičiu. Atsirado ir naujas naktinis ilgų intervalų filmavimo „timelapse“ režimas. Be to, dar šiais metais iPhone 12 Pro ir Pro Max modeliai sulauks ir Apple ProRAW palaikymo, kuris apjungs Deep Fusion vaizdo apdorojimo technologiją su profesionalaus RAW formato universalumu.

Daugiau apie iPhone 12 Pro privalumus iš fotografų ir filmų kūrėjų perspektyvos sužinokite Moment apžvalgoje ir Peter McKinnon apžvalgoje.

Kam skirtas iPhone 12 Pro?

Tai išties unikalus, galingas, puikiai fotografuojantis ir nepriekaištingai modernus Apple telefonas. iPhone 12 Pro tiks racionaliems ir bekompromisiams Apple mobiliųjų gerbėjams, norintiems aukščiausio lygio funkcionalumo, optimalaus dydžio ir kainos. iPhone 12 Pro ir lygiai tokios pat galios, tik mažesnį ir vieną kamera mažiau turintį iPhone 12 jau galite užsisakyti Tele2 salonuose arba internetu – tele2.lt