Išmanieji įrenginiai

iPhone 12 pagaliau čia. Kuo jie ypatingi?

2020 spalio 14

Šiemet laukti reikėjo ilgiau nei įprasta. Tačiau Apple pagaliau pristatė naująją iPhone 12 liniją. Jos pasirodymą šiek tiek atidėti privertė COVID-19 pandemija, bet, panašu, kad šis laikas veltui eikvotas nebuvo. Apple iš tikrųjų pristatė net keturis naujus modelius, taip dar labiau išplėsdama savo pasiūlos įvairovę. Be jokios abejonės, tai labai padės toliau sėkmingai konkuruoti su didžiaisiais Android ekosistemos gamintojais. Taigi, kuo išskirtiniai naujieji iPhone 12? Siūlome į juos pažvelgti šiek tiek iš arčiau bei išsamiau panagrinėti, kas juose šviežiausia ir inovatyviausia, taip pat kartu pasvarstyti, kaip šiai modelių linijai seksis varžytis išmaniųjų telefonų rinkoje.

Kodėl gavome net keturis iPhone 12?

Gana ilgai Apple vienu kartu pristatydavo po vieną telefoną. Tai pasikeitė sulig iPhone 6. Kartu su juo buvo išleista ir didesnė, galingesnė jo versija. Pernai Apple pirmą kartą vienu metu į prekybą paleido net tris modelius. Tokie pasikeitimai strategijoje neturėtų stebinti. Viena vertus, išmaniųjų telefonų rinka jau pakankamai subrendusi, todėl vartotojai linkę ieškoti ne tik pačio galingiausio ar funkcionaliausio, bet ir jiems asmeniškai patogiausio bei tiesiog gražiausio prietaiso. Kitas svarbus aspektas – telefonų kainos. Galingiausi flagmanai jau seniai atsieina mažiausiai 1000 eurų. Tiek išleisti ryžtasi ne kiekvienas, tad natūralu, jog gamintojai vartotojams stengiasi pasiūlyti kuo daugiau variantų. Apple čia gana ilgai atsiliko nuo konkurentų, bet metų pradžioje jau buvo pristatytas lengviausiai prieinamas iPhone SE, o dabar pasirodę iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro ir iPhone 12 Pro Max pateisins dar įvairesnius lūkesčius.

Keturių iPhone 12 ypatybės

Anokia čia ir naujiena. Visi esame pastebėję, kad telefonai pastaraisiais metais tik auga. Kažkada 6 colių ekrano įstrižainės telefonas atrodė balansuojantis ant ribos tarp telefono ir planšetės. Šiandien 6,5 colių yra norma. Daugybei vartotojų tai labai patinka (juk telefoną naudojame vis įvairesnėms užduotims, žiūrime per jį daugiau video turinio), bet daliai norisi kompaktiškesnio prietaiso. Tokio, kurio kiekvieną kampą galėtum pasiekti vienos rankos nykščiu. Tam ir buvo sukurtas iPhone 12 Mini, pasižymintis flagmaniškomis galimybėmis mažame kūne. Kiti trys naujosios linijos modeliai – tai tiesioginiai savo pirmtakų sekėjai. Racionalios kainos 6,1 colio įstrižainės iPhone 12 (beje, iPhone 11 tebėra geriausiai parduodamas Apple telefonas), tokio paties dydžio, bet galingesnis iPhone 12 Pro, bei didžiausias visų laikų iPhone – 6,7 colių įstrižainės iPhone 12 Pro Max.

iPhone 12 dizainas

iPhone pasikeitimus pastebėsite vos tik paėmę naujuosius telefonus į rankas. iPhone 12 linija išsiskiria savo industriniu dizainu, kažkuo primenančiu legendinius iPhone 4 bei iPhone 5. Telefonai ypatingi savo ryškesnėmis linijomis, aštresniais kampais ir „metališkumo“ jausmu. Nors modelių ekranas ir paaugo, patys telefonai kaip tik tapo šiek tiek kompaktiškesni. Tai pasiekti leido dar labiau susiaurintos kraštinės. Visi keturi telefonai taip pat gali pasigirti ryškiais ir detaliais OLED ekranais (gamintojas jau visiškai atsisakė LCD) su Retina XDR technologija, kuriuos trikdo tik jau savotiška Apple vizitine kortele tapusi išpjova (joje yra jutikliai, įgalinantys veido atpažinimo sprendimą). Tiesa, iPhone fanai neišvengs ir šiokio tokio nusivylimo. Kaip žinia, daugelis šių metų flagmanų (ir ne tik) galėjo pasigirti aukšto vaizdo atnaujinimo dažnio ekranais (120 Hz arba 90 Hz). Apple kol kas nusprendė likti prie tradicinių 60 Hz. Šio funkcionalumo dar turėsime palaukti iki kitų metų.

iPhone 12 galimybės

Kaip jau tapo visiškai įprasta, naujųjų modelių viduje sukasi patys šviežiausi ir moderniausi Apple mobilieji procesoriai. A14 Bionic – tai tas pats modelis, kuris veikia ir rugsėjį pristatytuose iPad Air. Nauji procesoriai yra dar vienas didelis kokybinis šuolis pirmyn. Juos kuriant daugiausiai koncentruotasi į tai, kaip dar labiau pagreitinti dirbtinio intelekto bei išplėstosios realybės sprendimų veikimą. iPhone 12 Mini ir iPhone 12 turi 4 GB RAM, o abi Pro versijos – 6 GB RAM. Modelių vidinė atmintis, priklausomai nuo konkretaus modelio ir pasirinktos konfigūracijos, siekia nuo 64 GB iki 512 GB. Žinoma, visi jie pirkėjus iš karto pasieks su pačia naujausia iOS 14. Beje, telefonų išleidimo datos nukėlimas čia netgi turėtų išeiti į naudą. Apple jau spėjo labai kruopščiai ištestuoti ne tik jos beta, bet ir pilną versiją, tad modeliai veiks tiesiog nepriekaištingai. Na, ir žinoma, iPhone 12 linija bus pirmieji Apple telefonai, palaikantys 5G ryšio standartą.

Kitos iPhone 12 staigmenos

Apple visada garsėjo savo drąsiais sprendimais. Būtent ji pirmoji atsisakė ausinių lizdo (tendencija, kuri tapo norma). Dabar iPhone 12 – pirmasis telefonas (taip, eksperimentų būta, bet niekas tokio sprendimo nebuvo priėmęs taip masiškai), kuris parduodamas be įkroviklio – tik su USB-C laidu. Apple sprendimas visai logiškas. Jis leido nuo telefono savikainos nurėžti kelias dešimtis eurų. Vargu, ar paties įkroviklio kas nors pasiges – statistika rodo, kad kiekvienas iš mūsų namuose ir taip jau turime ne po vieną. Dėžutėje šįkart nerasite ir ausinių. Vartotojams sparčiai pereinant prie belaidžių pasirinkimų, žengtas dar vienas žingsnis atsikratant laidų raizgalynės. Apple teigia, kad šie du sprendimai – susiję ir su aplinkosauga. Žmonija kasmet juk išmeta 300 tūkst. tonų „mobiliųjų atliekų“. Apple taip pat pristatė ir dar kelis smulkesnius, gyvenimui daugiau patogumo suteiksiančius, produktus. Tarp jų – nauji belaidžiai įkrovikliai MagSafe: standartinis MagSafe Charger ir MagSafe Charger Duo, vienu metu galintis maitinti du prietaisus ir turintis netgi specialią vietą jūsų Apple Watch. Gamintojas papildė ir savo išmaniųjų asistentų liniją, pademonstruodamas naujus Siri namus – garsiakalbį HomePod Mini.