Išmanieji įrenginiai

Naujasis iPhone: naujausi gandai apie laukiamiausią Apple telefoną

2017-09-05

apple_ilgas-1.jpgBeveik prieš pusmetį rašėme, kokie gandai ir prognozės sklando apie būsimą jubiliejinį dešimtmečio „iPhone“. Tiesa, kai kurie jų jau paneigti, o kai kas ir patikslinta. Tad metas savo prognozes patikslinti ir mums.

Data

Niekas nebeabejoja – naujasis „iPhone“ bus pristatytas rugsėjo 12 d. Jubiliejaus proga „Apple“ sukūrė kažką neįtikėtino. O daugelis informuotų šaltinių vis dar tvirtina, kad tai bus ne vienas, bet trys skirtingi telefonai. O naujųjų įrenginių pavadinimai kelia dar daugiau klausimų. 

Pavadinimas

Vis daugiau šaltinių linkę manyti, kad „iPhone 7s“ serija bus praleista. Berlyne rugsėjo pradžioje vykusioje parodoje „IFA 2017“ dalyvavę išmaniųjų telefonų aksesuarų gamintojai tvirtino, kad bus pristatyti ne laukti „iPhone 7s“ ir „iPhone 7s plus“, o du „iPhone 8“ modeliai. Ir, svarbiausia, dar vienas unikalus aukščiausios klasės telefonas, kuris vadinsis „iPhone 8 Edition“.

Tiesa, dėl trečiojo pavadinimo sutaria ne visi. Portalas „Fastcompany.com“ rendamasis anoniminiais šaltiniais praneša, kad naujasis paslaptingasis modelis ir vadinsis  – „iPhone X“. Toks pavadinimas būtų logiškas – išmaniųjų telefonų dešimtmetį tikrai galima pažymėti lotynišku skaičiumi 10.

Tie, kurie vis dar mano, kad bus pristatyti „iPhone 7s“ modeliai, teigia, kad trečiasis, išskirtinis, vadinsis „iPhone 7s Pro“ arba „iPhone 7s Air“, bet kažkaip sunku patikėti, kad „Apple“ šautų į galvą taip supainioti savo telefonų ir planšetinių kompiuterių pavadinimus.

Stiklas

Neslėpsime, ir mus labiausiai jaudina tas neregėtas paslaptingasis „iPhone 8 Edition X Pro Air“ modelis. Pirmą kartą nuo 2012 m. „Apple“ atsisakys aliuminio korpuso ir pakeis jį stikliniu. Toks korpusas įgalins įdiegti belaidžio įkrovimo funkciją. Kaip ir „iPhone 7“ jis bus atsparus vandeniui, tačiau turės kur kas aukštesnę atsparumo klasę IP68. Taigi, iki pusvalandžio pusantro metro gylyje ir visiškas atsparumas dulkėms.

 Ekranas

Apple“ netyčia išdavė kai kurias būsimo telefono specifikacijas paviešinusi naują išmanaus namų garsiakalbio „Home Pod“ programinę įrangą. Iš jos paaiškėjo, kad „iPhone 8“ turės veido atpažinimo sistemą „Face ID“, belaidį įkrovimą, 3X Retina ekraną, kuris dengs telefono „veidą“ nuo krašto iki krašto.

Tai, kad naujasis „iPhone“ turės AMOLED ekraną, kuris dengs visą telefono veidą, jokia naujiena. O nutekintos telefono formos išduoda, kad tas ekranas bus netgi arčiau krašto negu „Samsung“ modelių. „Apple“ nepaliko virš ekrano vietos kameroms – tiesiog ekrane iškirpta vieta jų įrengimui. Naujasis telefonas bus lygiai tokių pačių išmatavimų, kaip standartinis „iPhone 7“, tad visą jo veidą dengiančio ekrano įstrižainė sieks 5,8 colius. O, štai, kokia bus to „3X Retina“ ekrano raiška – neaišku.

Ne pirštas, o veidas

Anot gandų „namų“ mygtuko šis modelis išvis neturės. Be to, šis modelis gali išvis neturėti ir pirštų atspaudų skaitiklio. Kalbama, kad jį gali pakeisti toji naujos kartos 3D veido atpažinimo funkcija „Face ID“.  Kol kas neteko matyti taip patikimai veikiančios veido atpažinimo funkcijos, tačiau „Apple“ juk moka stebinti. 

Protinga kamera

Kaip bus atnaujinta galinė „iPhone 8“ kamera nėra aišku. Platinamos nuotraukos išduoda tik tiek, kad tai bus kamera su dviem objektyvais ir tie objektyvai bus išdėstyti vienas po kitu. Užtat „Apple“ paviešintas programinis kodas išdavė kai ką apie būsimos kameros funkcijas.

Programuotojas Guilherme Rambo teigia, kad kamera turės „SmartCam“ funkciją. Pati atpažins aplinką, kurioje fotografuojate ir pagal tai parinks idealius nustatymus. „Protinga kamera“ išmoks atpažinti ir veido išraiškas. Tai pravers „Face ID“ funkcijai, be to galėsite tiksliau nusifotografuoti būtent taip, kaip norite.

Panašu, kad tiek priekinė, tiek galinė naujojo „iPhone“ kamera galės filmuoti 4K raiškos vaizdą 60 kadrų per sekundę greičiu. Tai ne tik išduoda, koks galingas bus A11 procesorius, bet ir tai, kad asmenukių kamera bus ne mažesnės negu 12 MP raiškos.

Patvirtintas gandas

Lieka tik priminti tai, kas nėra joks gandas, o tikrų tikriausias faktas. Kad ir koks bebūtų tas „iPhone 8“ jį tikrai galėsite įsigyti Tele2 salonuose ir interneto parduotuvėje ir jis tikrai fantastiškai gerai veiks Tele2 4G tinkle.

Norite gauti karščiausias naujienas pirmeiji? Užsisakykite Inovacijų biuro naujienlaiškį.