Technologijų / inovacijų naujienos

Įdomiausios rudens technologijų naujienos

2021-10-11

Technologijų pasaulis – greitas ir dinamiškas, o čia vykstančių naujienų srautas toks spartus, kad ne visas jas spėji užfiksuoti ir skirti joms deramą dėmesį. Ypač kai kalba sukasi apie smulkesnius atnaujinimus, šviežias funkcijas ir pan. Į juos paprasčiausiai rizikuojame neatkreipti dėmesio. O visai be reikalo. Technologijų kūrėjai juk galėjo jums visai nežinant pristatyti naujieną, galinčią gerokai palengvinti kasdienybę. Pats metas ištaisyti šią neteisybę. Pristatome penkias pastarojo mėnesio naujienas, kurių kiekviena gal ir nenusipelnė atskiro straipsnio, bet paminėti jas – būtina. Tai žinios apie šviežias ir įdomias funkcijas, įvykius bei intrigas. 

Google Calendar ir Time Insights funkcija

Ar ir jus kartais aplanko jausmas, kad daugiau laiko praleidžiate visokiuose susitikimuose ir Zoom pakalbiuose, nei tiesiog dirbdami? Google Calendar visai neseniai atsirado nauja funkcija – Time Insights, skirta tam, kad galėtumėte geriau įsivertinti, kiek laiko Google Workspace vartotojai praleidžia kalbėdamiesi su kolegomis. Įrankis fiksuoja ir analizuoja tai, kaip praleidžiate darbo dieną. Pavyzdžiui, kiek naudojatės Google Sheets ar Google Slides, o kiek Google Meet; kokių susitikimų turite daugiausiai (su vienu pašnekovu ar grupinių); kokie pokalbių trukmės vidurkiai bei tai, ar intensyvesnis susitikimų grafikas tebuvo atsitiktinumas ar dėsningumas. Taip pat turėkite omenyje, jog visi šie duomenys matomi tik jums, tad galėsite per daug nesijaudinti dėl to, kad iš vadovų gausite pylos dėl netinkamai išnaudojamo laiko. 

Apple investuoja į klasikinę muziką

Konkurencija muzikos streaminimo rinkoje – arši ir nepertraukiama. Didžiosios platformos jau senokai suprato, kad joje laimi tas, kuris geba kažką pasiūlyti kiekvienai tikslinei auditorijos grupei, kokia nišinė ji beatrodytų. Puikus pavyzdys – naujausia Apple investicija. Kompanija pasišovė laimėti klasikinės muzikos mėgėjų auditoriją ir įsigijo Primephonic streaminimo platformą. Pastaroji orientavosi būtent į šį žanrą ir išsiskyrė aukšta garso kokybe, ekspertų sudarytomis rekomendacijomis bei puikiu paieškos varikliu, padedančiu vartotojams nepasiklysti milžiniškame kataloge. Visa tai persikelia į Apple šeimą. Žadama, kad kitąmet bus pristatyta nauja klasikinei muzikai skirta programėlė, o rekomendacijų grojaraščiai turėtų atsirasti Apple Music. Kol kas neaišku nei kaip ji vadinsis, nei ar jai reikės atskiros prenumeratos, bet netrukus turėtume sulaukti žinių ir apie tai.

Naujieji Spotify Blend grojaraščiai

Socialumas – labai reikšminga muzikos žavesio dedamoji. Mums labai patinka ja dalintis su draugais (nori jie to ar nenori), kurti bendrus grojaraščius, surasti kažką naujo ir t. t. Tam ir skirta naujoji Spotify funkcija – Blend. Ji pirmą kartą pristatyta dar birželį, bet dabar pagaliau veikia visiems. Blend principas labai paprastas. Jūs išsirenkate draugą ir pasidalinate su juo specialia nuoroda. Šiam priėmus pakvietimą, sistema išanalizuoja jūsų abiejų klausymosi istoriją ir automatiškai sugeneruoja bendrą grojaraštį, kuris (bent jau teoriškai) patiktų abiem. Žodžiu, tai puiki proga pasitikrinti, kiek labai sutampa jūsų muzikinis skonis. Smalsu ir norite išbandyti jau dabar? Savo Spotify programėlėje atsidarykite Search langą, o tada pasirinkite Made For You. Čia rasite mygtuką Create a Blend. Teliks jį spustelėti, pakviesti norimą draugą ir leisti Spotify atlikti likusią darbo dalį. 

Android 12 naujienos

Pirmąją rugsėjo savaitę Google išleido penktąją (ir paskutinę) savo naujosios mobiliosios operacinės sistemos Android 12 versiją. Tai reiškia, kad galutinė jau beveik paruošta, ir, jeigu tikėsime pranešimais, prieinama ji taps pirmąjį spalio pirmadienį. Priminsime, kad Android 12 – tai bene reikšmingiausias vizualinis atnaujinimas per visą sistemos gyvavimo istoriją. Google čia pritaikė naują dizaino stilių – Material You. Ryškiausias permainas pastebėsite pranešimų juostoje, įvairiuose meniu ir pačiose paprasčiausiose programėlėse (skaičiuotuve, laikrodyje ir pan.),  taip pat widget‘ų stiliuje. Google taip pat žada, kad dėl atnaujinimų telefonai turėtų tapti šiek tiek greitesni, efektyviau išnaudoti baterijoje esančią energiją. Kaip jau tapo įprasta, kol kas Android 12 bus prieinama tik Google Pixel savininkams, bet panašu, kad ilgai laukti nereikės ir kitiems. Samsung Galaxy S21 savininkai kai kuriose rinkose jau gali parsisiųsti One UI 4 beta versiją – Samsung adaptuotą Android 12 versiją. OnePlus 9 savininkai Android 12 bando jau nuo seniau.

Instagram Favorites funkcija

Instagram vadovai šiemet jau patvirtino, kad programėlė per artimiausius kelis mėnesius patirs nemažai permainų. Vienas iš pagrindinių tikslų – efektyviau veikiantis rekomendacijų algoritmas. Maždaug prieš penkerius metus turinio pateikimas buvo pakeistas iš chronologinio į grįstą įsitraukimu. Vis dėlto, toks žingsnis iki šiol kritikuojamas. Vartotojai dažnai skundžiasi, kad sraute jie paprasčiausiai mato ne tai, ką norėtų. Taip yra dėl to, kad algoritmas jį dėlioja atsižvelgdamas į populiarumą, jūsų aktyvumą ir veiklos istoriją. Kitaip tariant, mažiau sekėjų turinčios paskyros paprasčiausiai nustumiamos į antrą planą. Šią problemą ir turėtų spręsti Favorites funkcija, kuri šiuo metu yra testavimo stadijoje. Ji leistų jums tiesiog įsivardinti draugų, šeimos narių bei kūrėjų turinį, kurį norite prioretizuoti. Tai reiškia, kad algoritmas jį automatiškai iškeltų į viršų, užtikrindamas, kad jūs nepražiopsotumėte jums potencialiai aktualaus turinio.