Išmanieji įrenginiai

Įdomiausios ir naudingiausios Android 11 naujovės

2020-06-22

Šiuolaikiniame išmaniųjų telefonų pasaulyje, kuriame pačios „kietosios“ technologijos jau yra tiesiog nuspėjamai puikios, vis svarbesne tampa programinė įranga. Gera, sklandžiai veikianti operacinė sistema gali būti tuo lemiamu veiksniu, atskiriančiu gerą telefoną nuo nuviliančio. Nieko keisto, kad kiekvienas populiariausios pasaulyje Android operacinės sistemos atnaujinimas sulaukia daugybės dėmesio. Neseniai pirmuosius vartotojus pasiekusi Android 11 beta versija taip pat paskatino technologijų mėgėjus leistis į paieškas ir aiškintis, kokių naujovių šįsyk pasiūlė Google. Siūlome iš arčiau susipažinti su pagrindiniais jų atradimais, kurie galiausiai pasieks visus Android vartotojus.

Kam Android 11 teikia prioritetą

Laikai, kai Android buvo nepatogus, nuolat stringantis, iOS nei iš toli negalintis prilygti įrankis, jau seniai praėjo. Šiandien tai jau brandi operacinė sistema, o tai reiškia, kad ir kasmetiniai jos atnaujinimai nebėra kažkokie dramatiški. Tai labiau ir taip gerai veikusių funkcijų šlifavimas, bei šiek tiek strigusių peržiūrėjimas. Ko gero, ryškiausia naujovė, kurią pastebės kiekvienas Android vartotojas – tai pasikeitimai pranešimų sekcijoje. Jie naujojoje versijoje bus savotiškai sugrupuotos pagal reikšmingumą. Pačiame viršuje matysite susirašinėjimų pranešimus t.y. Messenger, WhatsApp, Slack ir kitų. Dar daugiau, kai kuriuos iš jų galėsite paversti „prioritetiniais“ bei būti ramiems, kad jų tikrai nepražiopsosite. Antrajame stalčiuje matysite pranešimus iš kitų dažnai naudojamų programėlių – Facebook, Instagram ir t.t. Galų gale, trečiasis stalčius skirtas rečiau naudojamoms ir besistengenčioms priminti apie save. Šie, regis, smulkūs pakeitimai turėtų dar labiau palengvinti pranešimų valdymą, suteikiant jam daugiau lankstumo.

Android 11 muzikos grotuvas ir susirašinėjimo burbulai

Android vartotojų laukia dar pora su pranešimais susijusių atnaujinimų. Pirmasis taip pat susijęs su susirašinėjimais. Messenger vartotojai tikrai žino apie vadinamuosius „susirašinėjimo burbulus“ – draugo nuotrauką, sklandančią telefono ekrane, ant kurios paspaudus iš karto patenkama į konkretų susirašinėjimą. Vieni šios funkcijos negali pakęsti, kiti ją nuolat naudoja. Android 11 suteiks galimybę tokį pat principą pritaikyti visoms jūsų susirašinėjimo programėlėms – pradedant WhatsApp ir baigiant tradicinėmis SMS. Galiausiai Google nutarė ir šiek tiek pakoreguoti tai, kaip mes valdome muzikos klausymosi programėles. Kaip žinia, dabar, paleidus Spotify ar panašų įrankį, šalia pranešimų atsiranda mini–grotuvo versija. Android 11 jis bus perkeltas tiesiai į grietųjų nustatymų juostą, todėl muzikos ar podkastų klausytis turėtų būti dar lengviau bei patogiau.

Android 11 vaizdo įrašinėjimo galimybės

Naujoji operacinės sistemos versija daugiau lankstumo jums suteiks ir kitose srityse. Viena iš tokių – vaizdo įrašinėjimas. Tobulėjant kameroms ir ekranams, atsirandant daugiau priedų, kuriuos galima prijungti prie savo telefono, vis daugiau žmonių būtent juos ima naudoti video turinio kūrimui. Labai ilgai Android tokiems įrašams turėjo 4GB limitą. Tai tarsi ir nesudarė jokių problemų, jeigu filmuojama būdavo pakankamai vidutiniška rezoliucija, bet kas nutinka, kai filmuojame, pavyzdžiui, 4K raiška? Tokiais atvejais įrašai paprasčiausiai automatiškai sukarpomi. Android 11 tokių apribojimų nebeliks. Nors pokytį pastebės pakankamai nedidelė vartotojų dalis, tai dar vienas žingsnis, siekiant telefoną paversti iš tiesų visiems poreikiams tinkančiu prietaisu. Ką tikrai turėtumėte pastebėti ir jūs – tai galimybę be jokių trečiųjų šalių programėlių įrašinėti savo naršymą. Panašu, kad šioje versijoje ją pagaliau gausime.

Android 11 ir šiukšlių dėžė

Jeigu naudojatės tokiais įrankiais, kaip Google Drive ar Google Photos, ko gero, puikiai žinote, kad ištrinti dalykai nėra visiškai ištrinami. Iš pradžių duomenys dar patenka į šiukšliadėžę, kurioje jie saugomi 30 dienų. Dėl viso pikto. Panašiu principu veikia ir kompiuterinės šiukšliadėžės. Telefonuose tokios funkcijos nebuvo. Bent jau iki šiol. Android 11 ji pagaliau atsiras. Tai reiškia, kad, jeigu kažką ištrinsite netyčia arba paprasčiausiai persigalvosite, duomenis galėsite tiesiog susigrąžinti. Beje, panašiai ati-trinti bus galima ir programėlių pranešimus. Dabar jų dažnai gauname tiek daug, kad triname juos automatiškai, net nelabai ir susimąstydami. Android 11 pasiūlys šiokią tokią alternatyvą. Naujoji operacinės sistemos versija leis jums peržiūrėti pranešimų istoriją (principas panašus į naršyklės istoriją). Jeigu pastebėsite kažką, ką praleidote ar prie ko norisi sugrįžti – galėsite tai padaryti.

Android 11, balso komandos ir ateitis

Bene labiausiai intriguojančią Android 11 funkciją pasilikome pabaigai. Apie balso atpažinimą, kaip apie technologijų ateitį, kalbame jau senokai. Ši technologija ir jos įgyvendinimas daug keblesnis nei gali pasirodyti iš pradžių, bet pamažu pradedame matyti daug žadančius rezultatus. Android 11 leidžiasi valdoma su ja kalbant. Operacinė sistema geba įjungti norimas programėles, atlieka tokius veiksmus, kaip ekrano paslinkimas aukštyn arba žemyn, pati renka tekstą ir pan. Ir daro ji tai pakankamai patikimai. Žinoma, nuolat šia funkcija dar niekas nesinaudos, bet, tarkime, užsiimant kažkuo kitu, telefoną taip valdyti būtų labai patogu. Mažytė išlyga. Technologija vis dar skirta visų pirma anglų kalbai. Visgi toks progresas labai įkvepiantis.

Android 11 pasirodymo data

Lieka paskutinis klausimas: kada Android 11 naujoves galės išbandyti kiekvienas? Kol kas šią beta versiją testuoja programuotojai ir Google Pixel savininkai. Galutinis produktas turėtų būti prieinamas šį rudenį. Kadangi, skirtingai nuo iOS, Android ekosistema turi daug gamintojų, tiksli atsinaujinimo data kiekvienam šiek tiek skiriasi. Įprastai pirmieji jo sulaukia Samsung savininkai. Kiek vėliau – Xiaomi ir kitų gamintojų modelius turintieji.