Išmanieji įrenginiai

Įdomiausios iOS 14 naujienos

2020-07-02

WWDC 2020 konferencijos metu Apple jau tradiciškai pristatė visą pluoštą operacinių sistemų atnaujinimų. Mes sužinojome apie naujas jų versijas, skirtas kompiuteriams, išmaniesiems laikrodžiams, iPad‘ams. Tačiau, ko gero, daugiausiai dėmesio tradiciškai sulaukia iOS naujienos. Ir šiemet laukti bei nekantrauti tikrai buvo dėl ko. Naujoji iOS 14 – galima gana drąsiai sakyti – yra viena labiausiai, lyginant su savo pirmtake, pasikeitusių operacinių sistemų, kokias Apple yra išleidusi. iPhone savininkų čia laukia tiek netikėtos, tiek jau senokai lauktos funkcijos. iOS 14 plačiąją auditoriją pasieks rugsėjį arba spalį, bet štai jos beta versija jau prieinama visiems norintiems. Ką sužinojome, su ja pagyvenę kelias dienas?

iOS 14 išleidimo data ir kiti faktai

Pristatydama iOS 14, Apple nepaskelbė oficialios jos pasirodymo datos. Paprastai tai nutikdavo rugsėjį, ir sutapdavo su naujo iPhone modelio pasirodymu. Šiemet tokio užtikrintumo, deja, šiek tiek mažiau, nei buvome įpratę. Covid–19 pandemija gerokai sujaukė technologijų kompanijų kalendorius. Netgi paslapčia, bet vis garsiau, šnabždamasi, kad labai laukiamo iPhone 12, o tuo pačiu ir iOS 14, pasirodymas gali būti šiek tiek atidėtas. Tačiau, jeigu jums per daug nekliūna vienas kitas operacinės sistemos netobulumas, laukti galutinės versijos visai nebūtina. iOS 14 beta versiją gali parsisiųsti kiekvienas norintysis. Kitas svarbus klausimas: kas galės įsirašyti naująją operacinę sistemą? Jeigu jūsų iPhone šiek tiek senesnis, nerimauti tikrai neverta. iOS 14 tiks visiems modeliams, pradedant iPhone 6s. Įsirašyti ją galėsite ir į populiarųjį iPhone Xr, ir į ekonomiškąjį iPhone SE, ir, savaime suprantama, galingiausius iPhone 11 Pro Max.

iOS 14 vartotojo sąsajos naujienos

Jau vien stebint naujosios operacinės sistemos pristatymą per WWDC 2020 konferenciją, buvo akivaizdu, kad iOS 14, lyginant su iOS 13, bus gana smarkiai pasikeitusi. Kelios dienos su beta versija šį įspūdį tik dar labiau sustiprino. Jeigu reikėtų išskirti ryškiausią tendenciją, tai neabejotinai būtų gerokai didesnė personalizacijos galimybė. iOS dar niekada nebuvo tokia lanksti, prisitaikanti prie individualių savininko poreikių.

iOS 14 ir App Library funkcija

Šią naujieną turėtų labai greitai pastebėti ir įvertinti kiekvienas iPhone savininkas. App Library – tai naujas, efektyvesnis būdas susidėlioti ir naudoti savo programėles. Dabar, ieškodami konkrečios programėlės, mes kartais turime šokinėti nuo vieno ekrano lango prie kito. Jeigu savo telefone programėlių turite daug, toks naršymas gali netgi šiek tiek erzinti. App Library – tai visiškai naujas langas, kuriame jūsų programėlės yra patogiai sudėliotas į skirtingas kategorijas. Pavyzdžiui, skirtas susirašinėjimui, pramogoms, socialiniams tinklams. Tai reiškia, kad nuo šiol jas pasiekti bus dar lengviau. Dažniausiai naudojamos programėlės išsiskirs šiek tiek didesnėmis ikonomis, todėl jas aktyvuoti bus paprasta tiesiog vienu paspaudimu.

iOS 14 ir Widget‘ai

Vadinamieji widget‘ai nėra kažkokia ypatinga inovacija. Android savininkai jais naudotis galėjo jau nuo pirmųjų šios operacinės sistemos versijų. Tačiau, ir iOS tai nėra visiška naujovė. Tiesą sakant, widget‘ų funkciją turėjo dar iOS 8. Skirtumas tik tas, kad jie tiesiog negalėjo palikti vadinamojo Notification Centre lango. iOS 14 jie pagaliau galės atsidurti ir jūsų namų ekrane. Padaryti tai labai paprastai. Tereikia atsidaryti Widgets stalčių, pasirinkti norimą ir nutempti jį į pageidaujamą vietą. Taip sukursite tokių dažnai naudojamų programėlių, kaip žemėlapis, kalendorius, orai ar Notes mini-versijas, kurias pasiekti bus kaip niekada lengva. iOS 14 leidžia ir koreguoti widget‘ų dydį, taip sukuriant jūsų poreikius geriausiai atitinkantį Namų ekraną.

iOS 14 ir atsinaujinusi Siri

Lietuvos vartotojams Siri, turbūt, nėra pati aktualiausia iPhone funkcija. Lietuviškai ji, deja, kalbėti dar neišmoko. Tačiau šiai Dirbtinio intelekto programai vis tiek verta skirti dėmesio, mat valdymas balsu, panašu, taps vis svarbesne išmaniųjų telefonų funkcija. Tai puikiai supranta ir pati Apple, todėl, kurdama iOS 14, suteikė naujų gebėjimų ir Siri. Visų pirma, pasikeitė jos vizuali išvaizda. Iškviesta ji nebeužims viso ekrano – jo apačioje jūs paprasčiausiai matysite nedidelį Siri langelį. Tačiau išvaizda daug mažiau svarbi už funkcionalumą. Anot Apple, Siri bus bent 20 kartų protingesnė nei prieš 3 metus, bei galės atsakyti į daug komplikuotesnius klausimus. Nuo šiol ji taip pat galės išsiųsti audio žinutę ir  stenografuoti tekstą be interneto ryšio. Beje, su Siri susijusi ir dar viena iOS 14 naujiena. Ji bus susieta su vertimo programėle Translate.

iOS 14 ir susirašinėjimai

Apple taip pat įdiegė šiek tiek naujovių susirašinėjimų mechanizme. Visų pirma, atsiranda galimybė susirašinėjimą įklijuoti tiesiog pagrindinio ekrano viršuje. Tai reiškia, kad perskaityti žinutes ir į jas atsakyti galėsite net ir neperšokę į pačią susirašinėjimo programėlę. Dar viena naujiena – galimybė grupiniuose pokalbiuose gauti pranešimą tik tuomet, kai kažkas jame pamini jūsų vardą. Toks slack‘iškas sprendimas turėtų padėti sukurti šiek tiek mažiau blaškančią vartotojo sąsają. Galiausiai naujų galimybių atsirado ir mėgstantiems kurti vadinamuosius Memoji. Čia rasite dar daugiau šukuosenų, galvos apdangalų, amžiaus pasirinkimų ir t.t.

iOS 14 ir skaitmeninis automobilio raktelis

Bene inovatyviausia iOS 14 naujiena – tai skaitmeninis automobilio raktelis. Taip, panašu, kad ir jis tuojau visiškai persikels į mūsų telefonus. Veikia šis sprendimas labai paprastai. Aktyvavus programėlę, tereikia telefoną priliesti prie spynos, ir ši atrakinama, naudojant NFC ryšį. Pirmuoju automobiliu, kuris palaikys šią funkciją, kitąmet taps BMW 5 modelis, bet tik laiko klausimas, kada ji bus pritaikoma masiškai. Automobilio raktelis, beje bus saugiai užkoduotas su Secure Element sprendimu, o jį bus galima persiųsti šeimos nariui tiesiog žinute, o po to be jokių problemų jį atsiimti.