Patarimai

Įdomiausios Instagram alternatyvos: ką verta išbandyti?

2022-09-13

Trumpai:

  • Socialinis tinklas BeReal siekia padėti vartotojams apie savo gyvenimą pasakoti be pagražinimų ir nepozuojant.
  • VERO pabrėžia socialumo aspektą. Šioje platformoje nėra jokių reklamų, o pagrindinis pliusas – galimybė burtis į bendruomenes.
  • Pixelfed yra supaprastinta Instagram versija, kur nėra jokių reklamų, ir net platformos kodas yra atviras.
  • Flickr – tai seniai veikianti, patikima nuotraukų saugojimo, katalogavimo ir dalijimosi platforma.
  • Tumblr – atgimstanti platforma, skirta lėtesniam, įvairesniam turiniui. Pastaraisiais metais ji išgyvena tikrą renesansą.

Instagram‘o galios nuvertinti negalima – šis socialinis tinklas turi apie 2 mlrd. vartotojų. Vadinasi, kas ketvirtas pasaulio gyventojas turi paskyrą jame. Instagram labai tiesiogiai veikia tai, kaip elgiamės, bendraujame tarpusavyje, suvokiame save. Tuo pačiu verslui jis tapo būtina rinkodaros priemone, į kurią investuojami milijonai. Visgi, per savo gyvavimo istoriją tinklas labai pasikeitė. Kai kas pasakytų, kad tikrai ne į gera. Pagrindinis skundas – Instagram reklamizacija. Paprasčiau kalbant, faktas, kad socialinio tinklo algoritmas vis aiškiau prioretizuoja komercinį turinį. Taip ir susiklosto situacija, kai savo sraute iš tikrųjų sekamų žmonių turinio yra mažoji dalis. Tačiau ar egzistuoja alternatyvos Instagram? Kokius į fotografiją besiorientuojančius tinklus verta išbandyti?

Socialinis tinklas BeReal

Socialinis tinklas BeRealBeReal šiuo metu yra kone sparčiausiai augantis socialinis tinklas pasaulyje. Kompanija skelbia visai neseniai peržengusi dešimties milijonų aktyvių vartotojų ribą. Puikus rezultatas, ypač turint omenyje tai, kad metų pradžioje tokių buvo vos apie pusantro milijono. Kaip BeReal veikia? Šis socialinis tinklas skirtas tam, kad galėtumėte dalintis savo ir aplink jus vykstančio gyvenimo nuotraukomis. Vis dėlto, egzistuoja viena svarbi sąlyga – tai galite daryti tik kartą per dieną. Atėjus laikui, į telefoną vartotojas gauna pranešimą, sufleruojantį, kad atėjo metas būti tikram. Nuo to momento pradeda tiksėti dviejų minučių laikmatis. Tiek laiko gaunate nuotraukai padaryti. Tiksliau, dviejų nuotraukų, nes programėlė tuo pačiu metu panaudoja tiek pagrindinę, tiek asmenukių kamerą. Išskirtinis ir dalijimosi mechanizmas – jūsų nuotrauką matys tik jūsų draugai. Ir jūs matysite tik jų įrašus. Pranešimą apie tai, kad metas publikuoti, jie gauna tuo pačiu metu, kaip ir jūs. Labai svarbu ir tai, kad jeigu nieko nepapublikuosite patys, negalite matyti ir kitų žmonių įkelto turinio. Toks principas pasirinktas siekiant išvengti pasyvių vartotojų ir sukurti iš tikrųjų įsitraukiančias bendruomenes.

Socialinis tinklas VERO

Socialinis tinklas VEROJeigu ieškote tiesiog patogios, gerai atrodančios, paprastesnės Instagram versijos, VERO gali tapti puikia alternatyva. Šis socialinis tinklas visų pirma skirtas į fotografiją besiorientuojantiems kūrėjams. Čia nerasite praktiškai jokio video turinio. Nėra čia (bent jau kol kas) ir reklamų. Kitaip tariant, jūsų naujienų srautas bus dėliojamas organiškai, o ne atsižvelgiant į tai, kas sumokėjo daugiau. Algoritmas teikia prioritetą tik patvirtintoms paskyroms. Jeigu pasivarginsite tokią gauti, būsite geriau matomi. VERO prioritetą teikia naujiems socialiniams ryšiams megzti. Įrašus kurti galite publikuodami ne tik nuotrauką, bet ir nuorodą ar audio turinį. Tinklas turi ir gerai išvystytą tag‘ų (žymų) sistemą. Įrašą galite susieti su knyga, programėle, žaidimu ar vieta ir taip pritraukti didesnę auditoriją. Rūpinasi VERO ir privatumu. Patys galėsite pasirinkti, su kuo dalintis įrašais: tik su draugais, su draugais ir jų draugais ar su visu pasauliu.

Socialinis tinklas Pixelfed

Socialinis tinklas PixelfedJeigu pagooglintumėte galimas alternatyvas Instagram‘ui, kažkur pirmojo puslapio viršuje tikrai pamatytumėte ir Pixelfed. Šios platformos konkurencinis išskirtinumas – paprastumas. Čia yra itin mažai komplikacijų. Pixelfed duoda tai, ką ir žada. Be jokių išnašų. Labai svarbu paminėti tai, kad ši platforma yra atviro kodo, t. y., kuriama pačios bendruomenės. Nėra čia ir jokių reklamų, o sukaupti duomenys neparduodami trečiosioms šalims. Didžiausia Pixelfed komplikacija – faktas, kad teks šiek tiek pavargti, kad prisijungtumėte. Iš pradžių reikės pasirinkti vieną iš platformos serverių, o tada sulaukti, kol jūsų registracija bus patvirtinta. Kai tai bus padaryta, viskas taps gerokai paprasčiau. Pixelfed turinio srautas išvaizda labai primena Instagram, tiesiog be reklamų, stories ir reels. Nuotraukomis besidalinančių žmonių būrys čia daug mažesnis, bet visi jie labai motyvuoti ir nusiteikę itin bendruomeniškai.

Socialinis tinklas Flickr

Socialinis tinklas FlickrŠiame sąraše Flickr yra viena ilgiausiai gyvuojančių ir daugiausiai vartotojų turinčių platformų. Ji įkurta dar 2004 m., ir šiuo metu turi daugiau nei 110 mln. vartotojų. Gyvuoja ji taip ilgai ir sėkmingai ne be priežasties. Tai labai patogus būdas saugoti ir dalintis savo nuotraukomis, o tuo pačiu ir būti fotografiją mėgstančių žmonių bendruomenės dalimi. Ir Flickr tikrai turi, ką pasiūlyti. Jūsų keliamas nuotraukas kiti ne tik galės komentuoti, bet ir matyti, kur jos buvo padarytos, kokia kamera ar netgi kokie objektyvai buvo panaudoti. Jeigu norėsite, bendruomenės nariams netgi galėsite suteikti galimybę jas parsisiųsti. Žinoma, savo patogumui gausite ir pluoštą nuotraukų organizavimo, informacijos redagavimo funkcijų. Flickr turi dvi versijas – nemokamą ir Pro. Pirmoji suteikia galimybę saugoti iki 1000 nuotraukų, savo naujienų sraute matysite ir šiek tiek reklamų. Pro versijos savininkai apribojimų praktiškai neturi. Tokios paskyros prenumeratoriai moka arba 8,25 Eur per mėnesį, arba 72 eurus per metus.

Socialinis tinklas Tumblr

Socialinis tinklas TumblrKaip žinia, Instagram pastaraisiais metais išgyvena gana ryškius pokyčius ir palaipsniui juda labiau link video turinio. Net ir tinklo vadovas yra pareiškęs, kad Instagram nebėra nuotraukų dalinimosi platforma. Fotografijos entuziastai, ieškantys alternatyvų, dairosi ne tik į ateitį, bet ir į praeitį. Tumblr populiarumo piką išgyveno ikiinstagraminiais laikais. Tačiau dabar stebimas tikras jo atgimimas. Socialinis tinklas turi apie pusę milijardo aktyvių vartotojų, iš kurių apie pusė – jaunesni nei 25 metų. Akivaizdu, kad ir Z karta nėra iki galo patenkinta naujausiais socialiniais tinklais. Tumblr dažnai vadinama mikrotinklaraščių platforma. Vartotojai čia gali publikuoti ne tik nuotraukas, bet ir tekstus. Savo sraute taip pat labai paprasta perpublikuoti kitų žmonių turinį arba bendradarbiauti su kitais. Platforma taip pat suteikia galimybę savo įrašus apmokestinti ir taip gauti tiesioginių pajamų. Tumblr nėra stories ar reels atitikmenų, tad turinys lėtesnis, ilgiau virškinamas. Kita vertus, daugeliui iš naujo atrandančių šią platformą tai kaip tik yra didžiulis pliusas.