Gyvenimo būdas

Įdomiausi pasaulio muziejai neišeinant iš namų

2020-04-29

Svajojate patirti neaprėpiamus Britų muziejaus lobynus, bet niekada neturėjote progos nuvykti į Londoną? Smalsu, o kuo gi toks jau ypatingas Guggenheimo muziejus, tik Niujorkas tolokai? Trokštate pasidairyti po Siksto koplyčią, tačiau Roma taip toli? O gal norėtum užsukti į meno muziejus Melburne ir Amsterdame, ar Veličkos druskos kasyklas Lenkijoje? Dabar visur galima pabuvoti nė nepakilis iš savo krėslo. Reikia tik ekrano, interneto ir smalsaus proto. O nuorodas, kaip į tuos muziejus nuvykti, Arnoldas Lukošius sudėjo čia.

Virtualus turas Britų muziejuje

Atidarytas dar 1759 m., Britų muziejus tapo pirmuoju pasaulyje visiems prieinamu muziejumi ir ligi šiol išlieka aukščiausios aptarnavimo bei ekspozicijos kokybės etalonu. O dabar muziejus rado būdų, kaip smalsiesiems leisti visiškai nemokamai apžiūrėti čia saugomus civilizacijos turtus, nė neišėjus iš namų. Muziejaus svetainėje laukia daugybė nuorodų, kolekcijų ir pažintinės informacijos moksleiviams. Dar daugiau sukurta bendradarbiaujant su Google Art & Culture programa. Norite ekrane pasivaikščioti po patį muziejų? Prašom užsukti čia. O gal sudalyvautumėte įspūdingoje laiko kelionėje po visų kontinentų civilizacijų istoriją? Prašome čia. Britų muziejus išnaudoja visas interneto galimybes, prisijunkite ir jūs.

Pasivaikščiojimas po Vilniaus Valdovų rūmus

Mūsų neturėtų stebinti, kad savo interneto technologijomis nemažą pasaulio dalį lenkianti Lietuva mums suteikia galimybę po centrinį sostinės muziejų keliauti virtualiai. Ir netgi kokybiškiau, nei po daugelį didžiųjų pasaulio muziejų. Pasivaikščioti ir pasidairyti po visus Valdovų rūmų aukštus, jų lobyną bei kiemą, gauti išsamią informaciją lietuvių kalba galima štai čia. Beje, Google Street View jau leidžia apžiūrėti net Vilniaus Valdovų rūmų vidų.

Vatikano muziejai jau ne tik Romoje, bet ir internete

Kiek šiame mažyčiame, bet milžinišką įstoriją savyje sutalpinusiame žemės lopinėlyje yra saugoma dvasinių ir kultūrinių žmonijos lobių, mes galime atsakyti tiksliai – nesuskaičiuojama galybė. Vatikano muziejuose visko apžiūrėti net nuvykęs nespėtum, o juk ne kiekvienam ir nuvykti pasiseka. O kas jei mes pasakytume, kad dabar keliauti po visą Vatikaną gali tiesiog savo bute? Ir ta kelionė vyks su gyvu gidu, galimybe dairytis 360 laipsnių kampu, lankytis įvairiuose objektuose (taip, ir Siksto koplyčioje) ir gauti papildomą foto bei video medžiagą? Dar daugiau – ši kelionė gali vykti ir virtualioje realybėje, jei tik turi tokius akinius. Žodžiu, daugiau neužlaikysime – Vatikanas laukia čia. (https://www.youvisit.com/tour/vatican)

Guggenheimo muziejai: Niujorke, Bilbao ir jūsų kompiuteryje

Kiekvieną dieną tūkstančiai žmonių šį muziejų lankė net ne tik dėl čia rengiamų parodų, o ir tam, kad iš vidaus pamatytų Franko Lloydo Wrighto sukurtą stulbinantį statinį. Dabar paklajoti po šio muziejaus sales galime Google Street View dėka. Tereikia užsukti į šio muziejaus skyrių Google Art & Culture platformoje. O pasivaikščioję čia rasite ir visas kolekcijas, įspūdingiausius eksponatus bei jų istorijas.

O gal jums įdomesnis Guggenheimo muziejus Bilbao (Ispanija)? Jo įspūdingą „antigravitacinę“ archtektūrą bei ekspoziciją apžiūrėti galima čia.

Virtualus pasidairymas po Veličkos druskos kasyklas

XIII a. pradėjusi veikti druskos kasykla, kurios gylis  327 m., o bendras tunelių ilgis – 300 km, dabar yra neįtikėtinas, gniaužiantis kvapą natūralios gamtos ir žmogaus darbo muziejus Lenkijos pietuose, kuriame tiek nedaug mūsų lankėsi. O ten yra ir meno – Kingo bažnyčia su iš druskos skaptuotais šviestuvais bei paveikslais, altorius su popiežiaus Jono Pauliaus II-ojo kraujo lašu. Ir dabar po visą tai pasivaikščioti gali savo ekrane ar net su virtualios realybės akiniais. Kelionė į druskos pasaulį prasideda čia.

Londono Tate muziejus internetu

Šio modernaus meno muziejaus kolekcijose aptiksime ir Monet ar Pikaso šedevrų, bet šį sykį siūlome trumpą, bet labai įdomų ir informatyvų turą po vieną naują muziejaus pastatą, kur demonstruojami L. Bourgeois, Carl Andre ir kitų menininkų darbai. 360 laipsnių vaizdo turo gidė – muziejaus modernaus meno direktorė Frances Morris. O taip pat turėsite ir visiškai unikalią galimybę pamatyti Andy Warholo parodą, kuri Tate muziejuje atidaryta kovo 12 d., tad dėl suprantamos priežasties beveik niekas jos dar neaplankė.

Skaitmeninis Rijksmuseum Amsterdame

Nyderlandų kultūros perlas, klasikinio Olandų meno oazė, XVII amžiaus porceliano ir sidabro dirbinių lobynas. Lankydamiesi Amsterdame per kitas pramogas retokai randame progos užsukti į šį nuostabų muziejų. O dabar tai padaryti galime ir netgi turiningiau nei bet kada anksčiau. Muziejus sukūrė nuostabų virtualų turą, kurio metu, lydimi angliškai kalbančio gido, susipažinsite su muziejaus rūmais ir vertingiausiais čia saugomais kūriniais. Turas prasideda čia.

Virtualus Pikaso muziejus Barselonoje

Pikaso muziejaus svetainėje rasite ir nemažai geriausių Pikaso kūrinių, informacijos apie parodas, seminarus ir t.t. Tačiau bene įdomiausia čia – virtualus turas po Pikaso muziejaus kiemelius. Puikiai išsaugotą viduramžių ispanų architektūros šedevrą galite aplankyti čia.

Nacionalinė Viktorijos galerija Melburne ir internete

Tai bene kokybiškiausiai ir išsamiausiai sukurtas virtualus turas iš visų, kuriuos čia pristatėme. Vaikštant po virtualias šio muziejaus sales kūrinius galima apžiūrėti taip detaliai, lyg pasilenktum ar sustotum prieš juos. Yra ir balso gidas, ir net vaizdo filmukai, kur to reikia. Fantastiškai atliktas australų darbas ir daugeliui mūsų – vienintelė proga susipažinti su to žemyno muziejumi bei moderniu menu. Visus virtualius turus rasite čia.

Marienburgo pilis jūsų kompiuteryje

Pilis, kurioje nuo 1309 iki 1454 m. buvo įsikūręs Kryžiuočių ordino didysis magistras mena irliūdniausias, ir šlovingiausias Lietuvos bei Lenkijos istorijos akimirkas. Čia kalėjo kunigaikštis Kęstutis, po Žalgirio mūšio ją apgulty laikė LDK kariuomenė, o dabar tai vienas moderniausių ir gausiausiai lankomų muziejų visame Vidurio Europos regione. Ir, beje, didžiausias mūrinis pastatas visoje Europoje. Puiki priežastis ir proga ten apsilankyti. Virtualus, užtat visai nemokamas įėjimas yra čia.

Projektas Google Arts & Culture

Ne, tai ne muziejus, o „Google“ projektas, kuris dalį čia minėtų ir šimtus kitų muziejų pavertė prieinamais virtualioje erdvėje. Prisijungę tiesiog iš naršyklės, rasite tiek meno, kad viso gyvenimo nepakaks jam apžiūrėti. Nuo virtualių turų po viso pasaulio muziejus iki meno parodų, spalvų ir dizaino. O įsidiegę savo telefone Google Arts & Culture programėlę, kurios versija egzistuoja tiek Android, tiek iOS vartotojams, galėsite ne tik mylimus meno kūrinius apžiūrėti lyg pro mikroskopą, bet ir pasivaikščioti Paryžiaus stogais, papildytoje realybėje pamatuoti, kaip kuris nors šedevras atrodytų jūsų bute, arba į kokį žinomą paveikslą esate panašūs asmenukėje.