Trumpai:
- Renkantis naujas ausines pirmiausiai reikėtų įsivardinti savo poreikius.
- Ausinių pasirinkimas priklauso ir nuo mėgstamo muzikos stiliaus.
- Dauguma ausinių šiandien turi specialias telefono programėles, padedančias jas lengviau kontroliuoti.
- Ausinės turi būti patogios. Jeigu jūsų ausys jautrios, greitai pavargsta, rinkitės modelį su silikoniniais antgaliais.
- Rinkitės ausines bent su Bluetooth 5.0 palaikymu. Jos veiks stabiliau ir švariau atkurs garsą.
Gyvenimą be ausinių šiandien sunkiai begalime įsivaizduoti. Viena vertus, audio turinys pastaraisiais metais itin populiarėja. Tarkime, tinklalaidžių rinkos dydis 2024 m. jau peržengs 4 mlrd. dolerių ribą. Audioknygos dar populiaresnės – šiemet jų bus parduota už maždaug 5,5 mlrd. dolerių ir prognozuojama, jog šis skaičius kasmet augs po maždaug 25 proc. Tačiau tai dar ne viskas. Hibridinis ir nuotolinis darbas reiškia, kad kaip niekada dažnai dalyvaujame online pokalbiuose, konferencijose. Kitaip tariant, ausinės tapo ir būtinu darbo įrankiu. Taigi, nereikėtų aplaidžiai investuoti į šį išmanųjį prietaisą. Sprendimą derėtų pasverti, įvertinti pliusus ir minusus. Į ką atkreipti dėmesį renkantis naujas belaides ausines?
Kaip įvertinti, kokių ausinių jums reikia?
Gali atrodyti, kad tai akivaizdu, bet nemažai žmonių, ieškančių naujų išmaniųjų ausinių, ima ir pamiršta savęs paklausti elementaraus klausimo: kam ir kaip aš jas naudosiu? Poreikis yra esminis faktorius. Jeigu klausysitės nedaug muzikos ir kitokio audioturinio keliaudami į darbą, kažko ypatingo jums tikrai nereikia. Tačiau jeigu ieškote modelio, kuris tiktų ir sportui, investuoti jau derėtų šiek tiek daugiau. Pageidautina, į ausines, kurios turėtų bent jau IPX4 standartą, t. y., būtų atsparios minimaliai drėgmei bei nesugestų gausiau suprakaitavus ar patekus į lietų. Jeigu ketinate naudotis biure ar, tarkime, dirbdami iš kavinių, labai verta pagalvoti apie ausines su triukšmo blokavimo sistema. Tai reiškia, kad galėsite tiesiog klausytis muzikos ir visai negirdėti, kas darosi aplink. Pažangiausios tokio tipo ausinės triukšmą gali neutralizuoti ir aktyviai. Tai reiškia, kad, aktyvavus tokią funkciją, net neprivalėsite kažko klausytis – ausinės tiesiog blokuos jus supančios aplinkos garsus. Taigi, paieškos procesą būtinai pradėkite būtent nuo tokio tipo bazinių klausimų.
Kokios garso kokybės tikėtis iš ausinių?
Garso kokybė nemažai daliai žmonių yra prioritetas. Net ir dizaino sprendimai jiems pasistumia į antrą ar trečią planą. Neegzistuoja dvi vienodai skambančios ausinės. Vienos garsą atkuria švariau, kitos labiau išryškina boso partijas. Pasirinkimas labai priklauso ir nuo jūsų muzikinio skonio. Tarkime, hiphopo ar elektronikos mėgėjai teikia prioritetą bosui, roko fanai – švaresniam garsui. Žinoma, netrūksta ir modelių, kurie giriasi gerai atkuriantys visų stilių muziką. Tačiau jeigu vis dėlto esate hiphopo klausytojas, apsvarstykite galimybę rinktis Beats Studio Buds. Jos sukurtos būtent galvojant apie tokio stiliaus muziką. Universalesnio sprendimo ieškantiems labai tiks Samsung Galaxy Buds Pro2 (arba šiuo metu ekonomiškesnis variantas Samsung Galaxy Buds Pro. Žinoma, negalima čia nepaminėti ir Apple AirPods 3 bei pačių naujausių Apple AirPods Pro 2. Visos šios ausinės pasižymi ypač gera garso atkūrimo kokybe.
Ausinėms skirtos programėlės
Dar vienas elementas, kuris tikrai palengvins ausinių kontrolę bei suteiks dar daugiau personalizacijos galimybių, yra su jomis susieta išmaniojo telefono programėlė. Joje rasite daugybę paprastų, bet labai praktiškų įrankių, skirtų ausinių kontrolei. Tarkime, programėlėje galėsite matyti, kiek energijos yra likę tiek kiekvienoje ausinėje, tiek jų dėkle, reguliuoti triukšmo blokavimo sistemą, koreguoti EQ formatus, personalizuoti ant ausinių esančius mygtukus, taip pat aktyvuosite garsinį signalą, padėsiantį rasti pamestą ausinę. Tokias programėles paprastai turi vidutinės bei aukštesnės klasės ausinės. Tarkime, Samsung kontrolei sukurtas Galaxy Buds Manager. JBL ausinių kontrolei skirta JBL Headphones. Sony patogiai valdysite su Sony Headphones Connect. Kitaip tariant, savas programėles turi praktiškai kiekvienas didesnis ausinių gamintojas. Apple AirPods dedikuotos programėlės neturi, bet jas nesunkiai valdysite nustatymuose pasirinkę Bluetooth, o pamestą ausinę surasite įsijungę Find My.
Kokia ausinių forma yra geriausia?
Ausinių dizainas yra labai asmeniškas dalykas. Tai, kas tinka vieno ausims, kitam kels diskomfortą. Šiuo metu galime išskirti dvi pagrindines dizaino rūšis. Visų pirma, turime kietas ausines. Kitaip tariant, modelius be jokio paminkštinimo. Pats žinomiausias ir populiariausias – Apple AirPods. Jos tikrai puikiai laikosi ausyje, labai gerai atkuria garsą, yra itin ištvermingos. Visgi daliai žmonių jų ilgiau nešioti nepavyksta – ima skaudėti ausis, patiriamas diskomfortas. Jeigu esate vienas tokių, rinkitės ausines su silikoniniu antgaliu. Tokios yra pirmosios bei antrosios kartos Apple AirPods Pro. Beje, tiek įprastos, tiek Pro versijos Apple AirPods nuo daugelio konkurentų skiriasi ir ilgesnėmis kojelėmis, kyšančiomis iš ausų. Jeigu to nenorite, galite rinktis kompaktiškesnio dizaino alternatyvas. Tarkime, visi Samsung Galaxy Buds modeliai yra be kojelių. Savo ausis pažįstame geriausiai. Jeigu esate pastebėję, kad, tarkime, ausinės be paminkštinimų kelia diskomfortą arba tiesiog iškrenta, nė nebandykite įsikalbėti, kad galiausiai kaip nors priprasite.
Geriausias Bluetooth ryšio standartas
Dar vienas aspektas, į kurį būtina atkreipti dėmesį renkantis naujas belaides ausines, yra jų naudojamas Bluetooth ryšio standartas. Jis svarbus dėl kelių dalykų. Jis užtikrina signalo stabilumą. Belaidės ausinės taip išpopuliarėjo ir todėl, kad veikia nepalyginamai geriau nei ankstyvosios šios technologijos versijos. Naujausi Bluetooth standartai tuo pačiu ir keliauja toliau, todėl signalas netrūkinės net ir perėjus į kitą kambarį. Galų gale, aukštesnis standartas leidžia ausinėms būti ir energiškai efektyvesnėms. Renkantis naują porą reikėtų ieškoti tokių, kurios veikia bent jau su Bluetooth 5.0. Tokiu atveju galėsite būti tikri, kad jos veiks stabiliai, galės vienu metu susijungti tiek su kompiuteriu, tiek su telefonu. Geriausi gamintojai naudoja Bluetooth 5.1, 5.2 ar netgi 5.3 standartą. Taigi, jeigu investuosite į Apple AirPods, Beats Studio, Samsung Galaxy Buds ar Bang & Olufsen modelius, nerimauti dėl tokių dalykų tikrai nereikės.