Išmanieji įrenginiai

Video apžvalga: Huawei P10

2017 balandžio 7

Ką naujo šiame modelyje įdiegė „Huawei“, kad kompanijos verslo grupės generalinis direktorius „Huawei P10“ pavadino „aukščiausiu kultūros ir technologijų deriniu“? Pristatome tris esmines „Huawei P10“ atsiradusias naujoves. 

Pirma naujovė – išvaizda

Pirma ir labiausiai į akis krentanti naujovė – tai pirmasis „Huawei“ telefonas, kurio pirštų atspaudo jutiklis iš nugarėlės perkeltas į priekį.

Tai nėra paspaudžiamas namų mygtukas – tiesiog įdubimas ekraną dengiančiame „Gorilla 5“ stikle – tačiau tai nėra ir tik pirštų atspaudo jutiklis. Nustatymuose galima priskirti jam įprastas valdymo funkcijas. Trumpai palietus jutiklį grįžtama į prieš tai buvusį ekraną, ilgiau palaikius pirštą – grįžtama į namų ekraną, o perbraukus matome visas aktyvias programėles.

Lyginant su praeitų metų modeliu, telefono profilis pasidarė aptakesnis. Korpusas vis dar metalinis, o bendradarbiaudama su „Pantone Color“ institutu „Huawei“ pasiūlė didesnį korpuso spalvų spektrą. Galima įsigyti melsvą, žalsvą, baltą, juodą, sidabrinį ir, aišku, aukso bei rožinio aukso spalvos „Huawei P10“.

Žalsvo ir melsvo modelių nugarėlė apdorota deimantiniu grąžtu taip, kad atrodo lyg būtų padengta tankiu tinkleliu, kuris atspindi šviesą ir ant jo nelieka riebaluotų pirštų atspaudų. Tai vadinama „Hyper Diamont Cut“ apdaila.

Antra naujovė – veikimas

Kaip ir priklauso naujesniam modeliui,  visi „Huawei P10“ parametrai pagerėjo.

Naujas aštuonių branduolių „HiSilicon Kirin 960“ procesorius kartu su 4 GB RAM atmintine pavertė šį telefoną tikra raketa. Tiesa, vaizdą apdorojantis GPU procesorus vis dar šiek tiek lėtesnis negu konkurentų.

IPS-NEO technologijos ekranas nors ir ne AMOLED, juodą spalvą rodo beveik idealiai. Be to, jis neįtikėtinai ryškus – net dieną lauke viską galima įžvelgti nustačius tik 30 proc. šviesumą.

Akumuliatorius dar padidėjo, o kaip veikia greitoji įkrova, išbandėme praktiškai. Visiškai iškrautas telefonas per 20 min. pasiekė 30 proc. įkrovą, 50 proc. pasiekė per pusvalandį, per valandą – 80 proc. Vėliau įkrova sulėtėjo ir 100 proc. pasiekė per 2 val.

Ne pati sparčiausia, bet labai protingai subalansuota įkrova. Iš pradžių vyksta labai greitai, kad skubantieji galėtų naudotis. Vėliau sulėtėja, taip labiau tausojamas akumuliatorius. Taip realiai veikia „Huawei SuperCharge“ technologija ir„Huawei Super Safe 5-gate“ saugaus krovimo mechanizmas.

Atnaujinta „Huawei Emotional 5.1“ vartotojo sąsaja turi daugybę įdomių funkcijų, tačiau kelia dviprasmiškus jausmus. Džiugina dailus dizainas, puikios telefono atminties valymo ir efektyvesnio veikimo užtikrinimo galimybės, programėlių leidimų valdymas, netgi įdiegtas tam tikro dirbtinio intelekto algoritmas, kuris padeda telefonui mokytis – algoritmas atpažįsta jūsų įpročius ir taip paskirsto sistemos resursus, kad dažniausiai naudojamos programėlės įsijungtų ir veiktų greičiau.

Kita vertus – „Huawei“ diegia gerokai per daug savo programėlių, jos dažnai tiesiog dubliuoja esamas „Google“ funkcijas. Tiesa, ši vartotojo sąsaja jau leidžia susikurti programėlių stalčių, tad tas, kurių nenaudojame, galime pašalinti iš pagrindinio ekrano.

Trečia naujovė – kamera

Trys kamerų akys tampa pagrindiniu išskirtiniu „Huawei“ flagmano bruožu ir svarbiausiu koziriu. Lyginant su „Huawei P9“, ši sudvejinta kamera dar pagerėjo.

Dviguba „Leica“ kamera 2.0 leidžia įvaldyti portretinę fotografiją.

12 megapikselių RGB jutiklis, 20 megapikselių monochrominis jutiklis ir patobulinti jų sujungimo algoritmai perteikia aukštos kokybės technines ir artistines fotografijos savybes telefone.

„Huawei“ sukūrė išmanųjį vaizdų algoritmą, leidžiantį pritaikyti studijinį apšvietimą ir grožio efektus portretams. Specialiai portretams įdiegta tiksli 3D veido aptikimo technologija. Tai leidžia greičiau ir tiksliau atpažinti veidą. Veido aptikimas yra „Huawei“ dinaminio apšvietimo ir portreto pabrėžimo funkcijų pagrindas.

Telefone galima pasirinkti ir „bokeh“ efektą, kuris sukuria dar aštresnį, aiškesnį ir ryškesnių spalvų vaizdą, kai aplinka išlieka išsiliejusi ir nesufokusuota. „Bokeh“ efektą galima pasirinkti darant ir spalvotas, ir nespalvotas nuotraukas, o fokusavimas gali būti pasirinktas jau padarytoje nuotraukoje.

Priekinėje 8 megapikselių „Leica“ kameroje įdiegta F/1,9 diafragama ir jutiklis, pagaunantis daugiau šviesos. Telefonai automatiškai atpažįsta, ar vartotojas darosi įprastą asmenukę, ar grupinę. Pastaruoju atveju kamera persijungia į plataus kampo režimą.

Įsigykite internetu