Išmanieji įrenginiai

Huawei P40 Pro. Kaip išgyventi be Google?

2021-03-04

Įsivaizduokite telefoną, kuris turi vienas geriausių kamerų pasaulyje, neįtikėtinai fotografuoja tamsoje, pirmauja AnTuTu greičio teste, o jo 2K HDR OLED ekranas turi 90 Hz atsinaujinimo dažnį. Dar tas telefonas turi pažangiausią procesorių, kurio galios užteks bet kokiems iššūkiams įveikti ir kainuoja jis mažiau nei visi tos pačios klasės konkurentai. Atrodo, svajonės išsipildymas, tačiau yra vienas minusas jame nėra Google paslaugų ir negalima parsisiųsti programėlių iš Google Play.

Pasaulio pabaiga, ar ne? Šį klausimą kelia kone kiekvienas, kuris svarsto apie Huawei P40 Pro telefono įsigijimą. Tele2 Inovacijų biuro ekspertas Arnoldas Lukošius 2 savaites gyveno su šiuo telefonu ir jam tikrai pavyko išsiaiškinti, kokios programėlės veikia, o kurių taip ir nepavyko pažaboti.

Kaip parsisiųsti programėles?

Pirmiausia, oficiali Huawei programėlių parduotuvė. Čia pavyko gauti svarbiausių naujienų portalų, Tele2, Bolt, mTicket ir mParking programėles. Kai kurias programėles parduotuvė netgi pati suranda ir pasiūlo įdiegti iš kūrėjų svetainių ar nukreipia į kitą patikimą šaltinį. Taip Facebook ir Messenger APK failus galima parsisiųsti tiesiai iš Facebook.

Antrą būdą siūlo ta pati App Gallery. Kai kurias labai populiarias programėles siūloma įdiegti kaip sparčiąsias. Jos veikia lyg nuoroda į mobiliesiems telefonams pritaikytą tos paslaugos interneto svetainę. Būtent taip pavyko įdiegti Uber, kelias kitas interneto parduotuves ir net Youtube bei Gmail.

Trečias būdas. Galima tiesiog interneto naršyklėje susirasti reikiamą paslaugą ir sukurti tiesioginę nuorodą į svetainę, kuri telefono ekrane atrodys kaip programėlė. Taip Huawei P40 Pro telefone galima naudotis Swedbank programėle.

Programėles galima įsidiegti ir iš kitų programėlių parduotuvių. Patikimiausia iš tokių yra Amazon Appstore. Tiesa, konkurentų bei lietuviškų programėlių čia nėra, bet tikrai rasite knygų skaitykles, Twitter, Instagram bei daug mėgstamų žaidimų.

Galiausiai, programėles galima persiųsti iš bet kurio kito Android telefono ir įdiegti gautą APK failą. Į telefoną tereikia įsidiegti Bluetooth App Sender, pasirinkti norimas programėles, Bluetooth ryšiu persiųsti į Huawei P40 Pro ir įsidiegti. Tokiu būdu į telefoną atsiųsta Revolut programėlė veikia puikiai su visais valdikliais.

Ko pažaboti nepavyko?

CityBee, Spark, Trafi ir Wolt programėles visgi teks pamiršti. Net atsisiuntus ir įdiegus šias programėles, jos arba išsijungia tik pamėginus paleisti, arba užstringa, arba neleidžia baigti registracijos. Mat visos jos naudoja Google vietos nustatymo paslaugą ir neaptikusios tokios telefone tiesiog nebegali normaliai veikti.

Kitas trūkumas – programėlių atnaujinimas. Persiųstos iš kito telefono jos taip ir liks neatnaujinamos, tad, kad nenustotų veikti, teks rasti ir siųstis pačiam naujesnes versijas.

Trečias trūkumas kiek mažesnis visi slaptažodžiai, kurie įrašyti jūsų Google paskyroje, ten ir liks, tad, jungiantis prie paslaugų naujame telefone, teks visus po vieną prisiminti iš naujo. Ilgas darbas. Tiesa, kartą įrašyti jie jau liks Huawei paskyroje, tad ateityje šios problemos nebebus.

Kokia išvada?

Viena vertus – Huawei P40 Pro yra fantastiškas telefonas, su kuriuo be jokių problemų galima gyventi, bendrauti, pramogauti ir dirbti. Ir Huawei nesėdi rankų sudėję, App Gallery nuolat pildoma, ten galima parašyti, kurių programėlių pasigedote, ir yra vilčių, kad bent dalis jų galiausiai atsiras.

Kita vertus – įsigijus aukščiausios klasės flagmaną, kažkaip keista neturėti galimybės naudotis visomis

išmaniesiems teikiamomis paslaugomis bei privalumais. Galutinį sprendimą, žinoma, priimsite jūs – juk kiek žmonių, tiek nuomonių. Tik žinokite, kad nesvarbu, ką nuspręsite, sau tinkamą telefoną visada rasite tele2.lt