Išmanieji įrenginiai

Naujasis Huawei flagmanas gali ir nesivadinti Huawei P11

2018 sausio 16

huawei_p11_gandai_1090x232.jpg
2017 metų pradžioje kinų išmaniųjų telefonų gamintojas Huawei sulaužė visus stereotipus, apie nekokybišką kinišką produkciją, pristatydami rinkai telefoną Huawei P10. Metų pabaigoje kompanija sėkmę pakartojo pristatydami Mate 10 ir metė iššūkį Apple. Po truputį įsibėgėjant 2018-iesiems, vartotojų ir konkurentų akys vėl krypsta į šį Kinijos milžiną ir laukia naujų kompanijos žingsnių. Stiprus gamintojo pasirodymas 2017 m. leidžia tikėtis naujų, inovatyvių ir netikėtų sprendimų išmaniųjų telefonų rinkoje.

Spėjama pristatymo data

Kaip ir praėjusiais metais, manoma, kad naujasis Huawei flagmanas bus pristatytas vasarį vyksiančio „MWC 2018“ kongreso metu. Po 2017 m. kongreso Huawei viceprezidentas B. Lee duodamas interviu „Android Central“ teigė, kad ateityje taip pat planuoja pristatyti naujus įrenginius šio kongreso metu. Toks žingsnis būtų logiškas, jeigu norima pradėti naujo modelio telefonų platinimą Europoje dar prieš Velykas. „MWC 2018“ kongresas prasidės 2018 vasario 26 d., todėl tikimasi, kad flagmanas bus pristatytas diena anksčiau – vasario 25 d.    Tiesa, šioje prognozėje galimi du netikslumai. Pirmiausia – vis daugiau šaltiniu tvirtina, kad Huawei keis ligi šiol taikytą modelių numeravimo tvarką ir būsimasis flagmanas vadinsis Huawei P20. Taigi, Huawei P11 gali ir nebepasirodyti. Antra – tą pačią dieną laukiama ir Samsung Galaxy S9, ir Lg G7 ir Nokia 9 pristatymų, tad data dar gali ir keistis.   huawei_p11_gandai_mwc18.jpg

Huawei flagmanas gali būti panašus į Honor 9

Apie naujai planuojamą išleisti Huawei modelį žinoma nedaug, tačiau „Tech Advisor“ siūlo remtis praėjusių metų pavydžiu. 2017 m pasirodęs Huawei P10 savo išvaizda ir sprendimais buvo labai panašus į 2016 m. išleistą Honor 8, įskaitant dvigubo lęšio technologiją naudojančią vaizdo kamerą. 2017 m. buvo pristatytas Honor 9, kuris kaip ir Apple telefonai nebeturėjo 3,5 mm audio lizdo, skirto ausinėms. Toks praėjusių metų Huawei sprendimas Honor 9 telefone leistų spėti, kad naujasis Huawei P11 (ar P12) taip pat nebeturės audio lizdo. Kiek anksčiau dėl tokio sprendimo Apple sulaukė gana daug kritikos iš vartotojų, todėl dauguma gamintojų, pristatančių telefonus su Android OS, šio žingsnio vengė.

Huawei P11 koncepcija

2017 rugpjūtį pasirodė kompanijos „DBS Designing“ vaizdo klipas, kuriame, kaip manoma, buvo pristatyta šio telefono koncepcija. Remiantis šia informacija teigiama, kad naujasis modelis turės titaninį korpusą, maksimaliai platų ekraną ir po stiklu integruotą pirštų antspaudų skaitytuvą telefono priekyje. Įvairūs šaltiniai spėja, kaip ir Apple iPhone X, naujajame Huawei flagmane gali būti panaudotas tas pats sprendimas – griovelis, skirtas garsiakalbiui ir kamerai. Pristačius Apple iPhone X toks sprendimas patiko ne visiems Apple vartotojams, todėl įdomu, kaip šį klausimą išspręs Huawei.

 

 

huawei_p11_gandai_leica.jpg

Dar geresnė nuotraukų kokybė

Išmaniojo telefono kamera yra vienas iš svarbesnių telefono pasirinkimą lemiančių veiksnių. Huawei telefonai rinkoje išsiskiria savo dėmesiu telefonu darytų nuotraukų ir vaizdo įrašų kokybei. Kompanijos telefonai turi bene geriausias ir inovatyviausias vaizdo kameras. „CNET“ teigia, kad Huawei P11 (ar P12) gali turėti gana įspūdingą sprendimą: trigubo lęšio technologiją naudojančią 40 megapikselių kamerą su 5x hibridiniu priartinimu. Hibridinio priartinimo technologija naudoja tiek optinį tiek skaitmeninį priartinimą. Be to, naujasis modelis turėtų turėti 24 megapikselių kamerą telefono priekyje, skirtą asmenukėms. Tikėtina, kad šio telefono kamerą gamins kompanija Leica. Tai ta pati kompanija, su kuria Huawei bendradarbiavo kuriant kameras Huawei P10 ir Huawei Mate 10 telefonams.

Procesorius ir dirbtinis intelektas

huawei_p11_gandai_Kirin_970.jpg

Tikimasi, kad Huawei P11 (ar P12) telefone bus naudojamas Kirin 970 procesorius, kuris buvo pristatytas praėjusiais metais ir naudojamas Mate 10 modelyje. Tai galingas ir greitas procesorius, turintis galimybę apdoroti dirbtinio intelekto procesus. Kirin 970 naudojama pažangi TSMC 10 nm technologija. Ta pati technologija naudojama ir Samsung Snapdragon 835 procesoriuose. Kirin 970 tai 8 branduolių procesorius, pagalmintas ARM Cortex architektūros pagrindu. Procesorių sudaro 4 2,4 GHz Cortex A73 branduoliai ir 4 1,8 GHz Cortex A53 branduoliai. Taip pat procesorius turi Mali G72 grafinį procesorių ir atskirą neuroninį procesorių, skirtą dirbtinio intelekto funkcijoms apdoroti. Tokio specializuoto procesoriaus naudojimas leidžia apdoroti DI procesus iki 25 kartų greičiau ir iki 50 kartų efektyviau, lyginant su Cortex branduoliais.

Dirbtinio intelekto sprendimai mobiliuosiuose įrenginiuose turėtų būti šių metų pagrindinė mobiliųjų technologijų tema. Manoma, kad DI apdorojimo integracija mobiliuosiuose įrenginiuose kardinaliai pakeis supratimą apie naudojimąsi mobiliaisiais įrenginiais. Huawei, kuris šiuo metu jau yra rimtas konkurentas tiek Apple, tiek Samsung, dėl inovatyvių ir laiku priimtų sprendimų demonstruoja stiprų norą šias lyderio pozicijas išlaikyti. Ar jiems pavyko tai padaryti paaiškės MWC 2018 kongreso metu.