Gyvenimo būdas

„Hearthstone“ – žaidimas mėgstantiems strateguoti

2017-08-25

hearthstone_ilgas.jpgKolekcinių kortų žaidimų žanras gyvavo dar prieš skaitmeninę revoliuciją. Tiesa, didžioji dalis tokių žaidimų laikomi tikrai sudėtingais ir turi tik nišinę auditoriją, tad kai žaidimų kūrimo kompanija „Blizzard“ pirmą kartą paskelbė apie planus sukurti savo kolekcinių kortų žaidimą, daugelis pakėlė antakį.

Tačiau po žaidimo starto praėjus ketveriems metams vis auganti „Hearthstone“ žaidėjų auditorija (dabar jau daugiau nei 70 milijonų aktyvių žaidėjų) įrodo, kad kompanija „Blizzard“ atrado naują būdą pavergti visus, mėgstančius pastrateguoti ne tik sėdint prie stalo ar prie kompiuterio, tačiau ir turint išmanųjį telefoną.

Gerokai supaprastinta, tačiau ne mažiau taktinio gylio turinti skaitmeninė kolekcinių kortų žaidimų versija jau sulaukė žaidimo 9-ių išplėtimų, o šio mėnesio pabaigoje startuoja ir dešimtasis – „Knights of the Frozen Throne“. Žaidimo esmė labai paprasta – sukonstruojate savo 30 kortų kaladę ir stojate į dvikovą prieš oponentą, bandydami jį nugalėti. Ir jūs, ir oponentas turi savo unikalų 30-ies kortų rinkinį, o žaidimą laimi tas, kuris pirmasis sunaikina priešininko gyvybių stulpelį iki nulio.

 

 

Žaidime yra kelių tipų kortos: padarų ir burtų. Kiekviena padarų kortų turi vis kitokius atributus (atakos ir gyvybės taškus), o kai kurie padarai turi ir specialių gebėjimų, pavyzdžiui, atėję į mūšio lauką sunaikina priešininko padarą, leidžia ištraukti papildomų kortų iš kaladės ir panašiai. Burtų kortos yra unikalios kiekvienai klasei, kurių žaidime net devynios. Paprastai šios kortos daro papildomą žalą, sunaikina oponento žaistas kortas, leidžia pastiprinti savo padarus ar avimi paversti į mūšio lauką iškviestą priešininko drakoną.

Milžiniška kortų įvairovė žaidime užtikrina, kad kiekviena kova bus vis kitokia, o ir ta pati korta gali būti panaudojama keliuose skirtinguose scenarijuose. Pavyzdžiui, mago klasės burtas „Fireball“ daro 6 taškus žalos, tad žaidėjas turi pasukti galvą, kaip geriau sužaisti šia korta – vožti ja tiesiai į oponento gyvybes ar pataupyti ir panaudoti stipraus priešininko padaro sunaikinimui. Vienareikšmio atsakymo nėra. Tai ir suteikia „Hearthstone“ žaidimui žavesio, o žaidėjui – progą pastrateguoti.hearthstones_vidus.jpg                              Susidėję pirmąją savo kaladę galite iškart šokti į kovas su kitais žaidėjais, tačiau naujokams patariame pirmiausia pasitreniruoti prieš kompiuterio valdomus oponentus. Taip ne tik išmoksite pagrindines žaidimo taktikas, tačiau ir papildysite savo kortų kolekciją naujomis, kurios padės prieš dvikovas su žaidėjais iš viso pasaulio.

Nenorintiems dėlioti ir tobulinti savo asmeninės kaladės „Hearthstone“ siūlo ir papildomą žaidimo režimą – „Arena“. Jame galima rinktis vieną iš trijų atsitiktinai parinktų žaidimo klasių ir pradėti dėliotis savo arenos kaladę.

Žaidimas kaskart pasiūlo tris kortų pasirinkimo variantus – labiausiai patikusią kaladę pasirenkate, o likusios dvi yra išmetamos. Šis procesas kartojamas tol, kol susidedate 30-ies kortų rinkinį ir pradedate žaisti prieš kitus žaidėjus mėgindami arenoje „nuskinti“ kuo daugiau pergalių. Pralaimėjus 3 kartus arena baigiasi ir žaidimas suteikia apdovanojimą, atitinkantį jūsų pasiektų pergalių skaičių.

hearthstones_vidus1.jpgŽaidimas dažniausiai apdovanoja naujomis kortomis arba jų pakuotėmis. Žaisdami „Hearthstone“ taip pat galite vykdyti įvairias kasdienes užduotis ir pelnyti žaidimo valiutos, už kurią nusipirktumėte naujas kortas. Tačiau užduočių nemėgstantys žaidėjai gali šios žaidimo valiutos įsigyti ir už tikrus pinigus. Jei kruopščiai vykdysite užduotis, „Hearthstone“ jums bus visiškai nemokamas.

Galiausiai verta paminėti ir žaidimo trukmę. „Hearthstone“ sukurtas taip, kad neužimtų daug laiko, o viena partija trunka nuo 5 iki 15 minučių. Žaidimas puikiai tinka numarinti kelias laisvas minutes keliaujant troleibusu ar laukiant eilėje, tačiau „užsikabinti“ ant šio žaidimo ypač lengva, ir viena partija netrukus gali virsti dešimčia.

Elegantiškas „Hearthstone“ taisyklių paprastumas, taktinis gylis ir įspūdingas dėmesys detalėms jau pavergė milijonus, o bent kelis kartus pažaidus šį žaidimą, nesunku suprasti, kodėl jis toks įtraukiantis.

Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.

Kviečiame pamatyti dar keleto mobiliųjų žaidimų rekomendacijas mūsų apžvalgoje „3 mobilūs žaidimai norintiems siekti esportininko karjeros“.