Gyvenimo būdas

Gyvenimas be piniginės: geriausi išmanieji atsiskaitymo sprendimai

2020-01-22

Pastaruosius kelerius metus vadinamieji „fintech’ai“ yra viena inovatyviausių ir sparčiausiai augančių verslo rūšių. Taip vadinami įvairūs naujos kartos produktai ir paslaugos, kuriuose finansai susijungia su šiuolaikinėmis technologijomis, sukuriant įrankius, kurie veikia kaip alternatyva tradiciniams analogams. Gal ir skamba kiek sudėtingai, bet realybėje fintech’o sprendimais naudojasi daugelis mūsų. Tai įvairios atsiskaitymui bei kitiems piniginiams veiksmams skirtos aplikacijos. Fintech sprendimas – tai ir ta pati banko programėlė, kurią turite savo telefone. Visi jie mus artina prie nebe tokios ir tolimos vizijos – pasaulio ne tik be pinigų, bet ir tiesiog be piniginių. Bent jau realių. Mat viskas, ką tradiciškai į jas dėdavome, jau gali būti talpinama ir tiesiog išmaniuosiuose įrenginiuose.

Revolut

Labai greitai išpopuliarėjusios aplikacijos sėkmė neturėtų pernelyg stebinti. Jos kūrėjai pasiūlė labai patogų sprendimą gana įsisenėjusioms problemoms. Bankiniai pervedimai šiek tiek užtrunka (ypač, jeigu iš vieno pinigus siunčiate į kitą). Jų formą gana sudėtinga užpildyti. Galų gale, pervedinėti mažas sumas visiškai neapsimoka. Nors bankai pamažu ir sprendžia visas šias problemas, Revolut tai padarė daug greičiau ir patogiau. Pervedimai aplikacijoje užtrunka kelias sekundes, o jiems tereikia žinoti žmogaus telefono numerį. Tuo pačiu čia pilna ir kitų naudingų funkcijų: sąskaitų dalijimasis, periodiniai mokėjimai, išlaidų stebėjimas ir t.t. Labiau pažengusieji gali užsiimti net ir investavimu į kriptovaliutas. Be to, Revolut jums suteikia ir fizinę kortelę, kuri dar labiau išplečia atsiskaitymo galimybes.

MoQ

Lietuviškoji MoQ žengė dar šiek tiek toliau. Jeigu Revolut savo paslaugų paketo dydžiu iš tiesų lygiuojasi į bankus, tai štai MoQ tikslas yra tapti tikra jūsų telefone esančia pinigine, besikoncentruojančia būtent į apsipirkimus. Pirminė jos funkcija, savaime suprantama, yra atsiskaitymai. Į aplikaciją įnešama pinigų suma, o už prekes ar paslaugas susimokama tiesiog nuskaičius specialų QR kodą. Tuo pačiu su kitais MoQ vartotojais galima pasidalinti sąskaita ar tiesiog permesti kelis eurus. Tačiau ne ką mažiau naudingos ir antrinės aplikacijos funkcijos. Pavyzdžiui, galimybė pasinaudoti įrankio partnerių pasiūlymais, palikti arbatpinigių kavinėse ar restoranuose. MoQ jums leidžia nesirūpinti, net jei sąskaitoje dega nuliai. Aplikacija paskolins iki 50 eurų, kuriuos vėliau tiesiog įtrauks į telefono operatoriaus sąskaitą.

Apple Pay

Šiek tiek užtrukusi, Apple Pay funkcija pagaliau jau veikia ir Lietuvoje. Tai labai paprastai ir lengvai veikianti atsiskaitymų alternatyva, kuri jums labai pravers tiek realiame gyvenime, tiek ir naršant po interneto platybes. Apple Pay daro nedaug, bet daro tai labai gerai. Tai iš esmės galimybė sukurti virtualią mokėjimo kortelės versiją. Ją su savimi nešiojatės visuose savo Apple prietaisuose. Naudojant iPhone ar Apple Watch, ja labai greitai ir patogiai atsiskaitysite prekybos vietose. Palengvins ji gyvenimą ir naršant internete. Įrankis labai pagreitina įvairius jame daromus atsiskaitymus. Labai dažnai jame prisireikia užpildyti ištisą informacijos lentelę. Su Apple Pay už, pavyzdžiui, rezervuotą viešbučio kambarį susimokėsite tiesiog panaudoję jums įprastą prisijungimo prie Apple ID būdą. Belieka laukti, kol į Lietuvą pagaliau ateis ir panašiu funkcionalumu pasižyminti Google Pay.

Jūsų biudžeto aplikacijos

Savo išlaidas kažkada stebėti buvo daug paprasčiau. Žmonės tiesiog turėdavo krūvelę grynųjų pinigų, kurios grėsmingas mažėjimas perspėdavo, jog reikėtų atidžiau „prisilaikyti fiskalinės drausmės“. Tuo tarpu, kai pinigai kažkokioje nerealioje sąskaitoje, jų kiekio mažėjimą pastebėti daug sunkiau. Laimei, šią problemą kaip tik ir sprendžia įvairios taupymo aplikacijos. Atsiskaitymo funkcijos jos paprastai neturi, bet labai padės jums juos kontroliuoti. Taip, išlaidas į jas vesti galite ranka. Visgi daug patogiau programėlę susieti su banko sąskaita. Mint, AndroMoney ar Spendee tai leidžia padaryti labai lengvai. Tai padarę, galėsite įsivesti savaitės, mėnesio ar kito laikotarpio limitą, ne tik aiškiai matyti, kada jau prie jo priartėjote, bet ir tiesiog negalėti jo peržengti (bent jau neįveikus papildomų kliūčių).

Šiek tiek apie artimą ateitį

Fintech ir toliau nesiliauja būti viena inovatyviausių verslo šakų, tad mūsų išmaniuosiuose prietaisuose esančių finansinių įrankių tik gausės. Iš paskos mokėjimo kortelėms į telefonus pagaliau keliasi ir lojalumo. Pavyzdžiui, tokia aplikacija kaip Cards, pagaliau leidžia atlaisvinti savo pinigines ar kišenes. Tiesa, ko gero, šiek tiek užtruks, kol ja ar panašiu sprendimu pradės naudoti dauguma savo lojalumo programas turinčių verslų. Tuo pačiu savo apmokėjimo funkcijas ima kurti ir kompanijos su tuo tarsi net neturinčios nieko bendro. Pavyzdžiui, Facebook Messenger aktyviai diegia galimybę tiesiog aplikacijoje pervesti pinigų draugams arba susimokėti už Facebook Marketplace pirktas prekes. Tačiau ir tai jau nieko naujo. Kinijoje jau senokai populiari panašiai veikianti superaplikacija WeChat, labai neblogai sufleruojanti, kur bando judėti Facebook.