Gyvenimo būdas

Gyvenate aktyviai? Kokio telefono jums tokiu atveju reikia?

2020-01-21

Išmanusis telefonas – toks svarbus kasdienis pagalbininkas, kad žmonės jo iš savo rankų (ar bent jau kišenių) praktiškai niekada nebepaleidžia. Nesvarbu ar sėdėtų namuose, ar klajotų kur nors po miškus. Tiesą sakant, pastarąją veiklą, dėka daugybės savo funkcijų, išmanieji netgi labai palengvino. Tiesa, pirmųjų tokių telefonų savininkai labai greitai susidūrė su opia problema. Išmaniųjų trapumu. Juk savo atsparumo savybėmis iki Nokia 3310 jiems toli švietė. Visgi telefonų evoliucija vystosi septynmyliais žingsniais ir šiandien gamintojai jau turi sprendimų, kurie patenkins net ir pačių aktyviausių žmonių, nuolat pramogaujančių ar dirbančių lauko sąlygomis, lūkesčius. Išmaniųjų trapumas – jau tik viso labo praeities problema.

Drėgmė

Dvi esminės telefonų atsparumo savybės – tai drėgmės ir smūgių tolerancija. Kai kalbame apie vandenį, labai svarbu atskirti dvi sąvokas: neperšlampamas ir atsparus vandeniui. Pirmuoju atveju, teoriškai galėtumėte telefonu naudotis ir po vandeniu. Antruoju atveju, prietaisas gali būti ribotam laikui panardintas į vandenį ir atlaikyti jo neigiamą poveikį. Absoliuti dauguma šiuolaikinių išmaniųjų priklauso pastarajai kategorijai. Vadinamasis IP reitingas nurodo, kokį vandens tūrį ir kuriam laikui modelis geba toleruoti. Jame paprastai matysite du skaičius. Pirmasis (nuo 0 iki 6) nurodo apsaugos nuo į telefono vidų patenkančių kietųjų dalelių lygį. Antrasis (nuo 0 iki 8) – apsaugos nuo drėgmės lygį. Pavyzdžiui, Samsung Galaxy S10 ar iPhone 11 gali girtis maksimaliu įvertinimu – IP68.

Smūgiai

Plaktuku telefono daužyti jums nepatars joks gamintojas, bet masinei gamybai dar tik ruošiami modeliai testuojami labai panašiai. Turbūt kiekvienas iš mūsų turi pažįstamą su tiesiog įspūdingai suskilinėjusiu telefono ekranu. Patvarumo bandymai tam ir atliekami, kad tokių žmonių būtų kuo mažiau. Įvairios apklausos rodo, kad bent kartą savojo telefono ekraną yra sukūlęs kas ketvirtas žmogus. Tai paprastai nutinka labai kasdieniškose situacijose. Telefonas tiesiog iškrenta iš rankų ar nuo stalo, ir nusileidžia ant ekrano ar jo kampo. Kaip išvengti liūdnų pasekmių? Ieškokite telefono su vadinamuoju Gorilla Glass stiklu. Tai ypatingai atspari medžiaga, be jokių problemų atlaikysianti kritimą iš metro aukščiau. Gorilla Glass jau naudoja absoliuti dauguma flagmanų – tiek Android, tiek iOS. Naujausia jo versija – Gorilla Glass 6, dvigubai patvaresnė už pirmtakę.

Papildoma apsauga

Vis dėlto vien tiktai jau esančių saugumo sprendimų paprastai nepakanka. Ypač jeigu mėgstate leisti laiką ten, kur labai lengva įkristi į balą arba numesti telefoną iš didesnio aukščio. Tokiais atvejais geriausia būtų pasirūpinti papildomomis saugumo priemonėmis – apsauginiu stikliuku ir dėklu. Arba dar geriau – abiem. Apsauginis stiklas ne tik ženkliai padidina telefono atsparumą smūgiams ar įbrėžimams, bet ir neleidžia įvairioms dulkėms patekti į telefono vidų ir jame kauptis (tai viena dažniausių jo kaitimo priežasčių). Tuo tarpu apsauginiai dėklai labai praverčia tais atvejais, kai jūsų telefonas krenta ant kampo. Jis sušvelnina smūgį ir padeda išvengti ekrane vis augančių įtrūkimų. Žinoma, dėklą rinktis reikėtų ne vien pagal išorinį grožį. Geriausius rezultatus duos storesnis odos ar silikono sprendimas.

Patvarumui sukurti telefonai

Jeigu visa tai jums skamba kaip mėgėjiškos, poreikių tikrai nepatenkinančios priemonės, ko gero, reikėtų pagalvoti apie telefoną, kuris kaip tik ir sukurtas tam, kad atlaikytų pačias ekstremaliausias sąlygas. Šioje srityje lygių sau neturi gamintojas CAT. Šiaip jau labiau žinoma kaip statybinės technikos kompanija, CAT anksti priėmė puikų sprendimą žengti ir į išmaniųjų telefonų rinką. Ji čia surado labai aiškią nišą ir gamina tikrus telefonus–supermenus, skirtus žmonėms, dirbantiems ar pramogaujantiems gana ekstremaliomis sąlygomis. CAT modeliai be jokių problemų išgyvena kritimus net iš labai aukštai, visiškai nebijo drėgmės, turi visą eilę orientavimuisi bei darbui skirtų funkcijų. Ir visa tai pasiekiama neapleidžiant kasdienio funkcionalumo – CAT turi sklandžiai veikiančią Android OS, puikiai fotografuoja, ryškiai atkuria vaizdą ir t.t.

Paskutinė priemonė – draudimas

Net ir geriausiai apsaugotas telefonas vis dėlto yra pažeidžiamas. Pavyzdžiui, ir IP68 sunkiai beišgelbės, jeigu išmaudysite jį karštoje kavoje (priešas tada bus trigubas – drėgmė, karštis ir tokios smulkios dalelės, kaip cukrus). Racionaliausias sprendimas – iš anksto pasirūpinti savo telefono draudimu. Jį turėdami galėsite visiškai nesijaudinti ne tik dėl įskelto ekrano, bet ir, pavyzdžiui, vagystės. Pažeistas įrenginys bus taisomas be jokių papildomų klausimų (tuo pat metu suteikiant pakaitinį telefoną) ir išsaugant visus nelaimėlyje buvusius jums svarbius duomenis. Tokios sutartys gali būti sudaromos net ir penkerių metų periodui, o nutraukiamos bet kada. Pavyzdžiui, nusprendus senąjį telefoną pakeisti nauju.