Išmanieji įrenginiai

Gudrybės, praversiančios įsigijusiems Apple kompiuterį

2019 lapkričio 26

Ką tik įsigijote savo pirmąjį Apple kompiuterį, nors anksčiau dirbote tik su Windows operacine sistema? Pratinantis prie šiek tiek kitokios patirties, labai pravers kelios naudingos naujosios klaviatūros mygtukų kombinacijos, padėsiančių kompiuteriu dirbti dar lengviau ir išmaniau. Inovacijų biuro ekspertas Arnoldas Lukošius pristato aštuonias tokias, pagelbėsiančias kiekvienam Apple kompiuterio savininkui.

Patogiau nei įprastas žodynas

Jeigu kompiuteryje skaitote anglišką tekstą, labai gali būti, kad kartais užstrigsite prie termino, kurio reikšmės nežinote. Gera naujiena ta, kad su Apple jums visai nereikia atskirai atidarinėti virtualaus žodyno. Užteks tiesiog pažymėti nežinomą žodį ir vienu metu paspausti (Command), Control bei D klavišus. Ekrane pamatysite iššokančią geltoną žodyno lentelę su tikslia žodžio definicija ir jo aprašymu.

Greitasis naršyklės langų uždarymas

Prireikus greitai uždaryti atvertą dokumentą ar naršyklės langą, vienu kartu nuspauskite du mygtukus – (Command) ir W. Aišku, prieš tokiu būdu užverdami redaguojamą dokumentą, nepamirškite pažymėti, kad pageidaujate išsaugoti pakeitimus. Jei norite iš karto išjungti visus atidarytus dokumentus bei naršyklės langus, surinkite (Command) ir H kombinaciją. Jie užsidarys akimirksniu.

Greitas ekrano kopijavimas

Greitą ekrano kopiją (angl. Screenshot) Apple kompiuteryje padaryti paprasta ir patogu. Spauskite mygtukus (Command), Shift bei 3. Užfiksuotas vaizdas bus automatiškai išsaugotas darbalaukyje. O jei jums reikalinga ne viso, o tik tam tikros ekrano dalies kopija, vienu metu spustelėkite mygtukus (Command), Shift ir 4. Prieš jūsų akis atsiras pliuso ženklą primenantis žymeklis. Juo galėsite tiksliai pažymėti ir užfiksuoti norimą plotą.

Žodžių trynimas

Kurdami tekstą Word programoje ir norėdami ištrinti visą žodį iš karto (o ne po vieną raidę), visai neprivalote atskirai jo žymėti ir tik tada spausti naikinimo mygtuko Backspace. Tai padaryti galima lengviau ir paprasčiau. Tereikia vienu metu paspausti klavišus Option bei Delete, ir paskutinis rinktas žodis išsitrins automatiškai.

Jums tinkamiausias slinkimo greitis

Ar žinojote, kad Apple kompiuterio ekranu slinkti galite savo pasirinktu greičiu? Paspaudę (Command) klavišą ir naudodami apatinę rodyklę, greičiau nuslinksite į puslapio apačią. Tuo tarpu, naudodami viršutinę, sparčiau grįšite į puslapio pradžią.

Patogesni garso nustatymai

Apple kompiuteriuose galima lengvai personalizuoti ir garso stiprumą. Tam naudojami ne tik įprasti garso mygtukai. Galima pasitelkti ir ypač tiksliai veikiančias mininimalias garso padalas, o tai ypač aktualu dirbantiems su muzika. Jums tereikia kartu nuspaudus laikyti klavišus Option ir Shift, bei atitinkamai reguliuoti garsinimo (F11) arba tildymo (F12) mygtukus.

Lengvai sumažinkite visus langus

Jeigu daugybė atidarytų ir vienu metu naudojamų skirtingų dokumentų bei programų ima trukdyti ir slėptis viena po kita, jų langus galite tiesiog sumažinti. Tai lengvai padarysite naudodami (Command), Option ir M klavišų kombinaciją. Kompiuterio darbalaukis akimirksniu taps tvarkingesniu. Jame aiškiau matysite visus atvertus dokumentus, o dirbti bus patogiau.

Greitesnis kompiuterio išjungimas

Skubate ir norite greitai bei saugiai išjungti savo nešiojamąjį ar įprastą Apple kompiuterį? Tam ir skirta speciali keturių klaviatūros klavišų kombinacija. Komanda aktyvuojama vienu metu paspaudus Control, Option, (Command) ir Eject mygtukus. Kompiuteris išsijungs po 1 min., tad, prieš paleisdami šią funkciją, būtinai išsaugokite visus dokumentų pakeitimus.