Inovacijos

Jau greitai išvysime Huawei Mate 20 ir Mate 20 Pro

2018 rugsėjo 25

Praeitais metais išleistas Huawei Mate 10 Pro buvo vienas iš geriausių 2017 m. telefonų su dviguba Leica kamera, dirbtiniu intelektu ir kitais pažangiais sprendimais. Tačiau jau spalio 16 dieną Huawei oficialiai pristatys du naujus Mate serijos įrenginius – Huawei Mate 20 ir Mate 20 Pro. Ko galime tikėtis šįkart?

Dar didesnis ekranas,  dar mažesnė išpjova

640x480-3-6Huawei Mate 20 greičiausiai turės 6,3 colio įstrižainės ekraną, kiek didesnį nei Huawei Mate 10 – tada įstrižainė siekė 5,9 colio. Ekrano viršuje matysime ypač mažą, lašo formą primenančią išpjovą, kurioje bus priekinė kamera, atstumo bei apšvietimo jutikliai ir garsiakalbis. Tokia mažytė išpjova leistų dar labiau padidinti ekrano plotą pernelyg nedidinant paties įrenginio matmenų. Rėmelis aplink ekraną taip pat turėtų būti siauresnis nei Huawei Mate 10. Taip pat buvo manoma, kad Huawei Mate 20 galėtų turėti ekrano stikle integruotą pirštų atspaudų skaitytuvą. Bet didesnė tikimybė, kad ši inovatyvi funkcija bus rezervuota prabangesniam Huawei Mate 20 Pro modeliui.

Huawei Mate serijos telefonai visada buvo gerokai didesni, ir Mate 20 Pro nebus išimtis. Manoma, kad Huawei iš Samsung užsisakė net 6,9 colio įstrižainės AMOLED ekranus. Jei tai tiesa, Huawei Mate 20 Pro ekranas bus didesnis net už Samsung Galaxy Note 9 (ekrano įstrižainė – 6,4 colio) ir iPhone XS Max (6,5 colio). Tokiam milžiniškam ekranui reikėtų ir galingos baterijos – 4000 mAh arba 5000 mAh talpos. Tiek Mate 20, tiek Mate 20 Pro ekranų kraštinių santykis galėtų būti 18:9, nes tai leistų didelius telefonus vis dar patogiai laikyti vienoje rankoje.

Trigubos kameros ir pažangiausias procesorius

640x480-2-8Smarkiai tikėtina, kad Huawei Mate 20 ir Mate 20 Pro turės trigubą kamerą. Tikslių jos parametrų teks palūkėti, bet neabejotina, jog ji bus labai panaši į tą, kuri sumontuota Huawei P20 Pro. Tiesa, objektyvų išdėstymas turėtų skirtis. Nutekintose nuotraukose matyti, kad trys objektyvai kartu su blykste sutalpinti į kvadrato formos modulį. Kamera, kaip jau įprasta Huawei telefonuose, bus valdoma padedant dirbtiniam intelektui. Tai leidžia išgauti aukštos kokybės nuotraukas esant įvairioms apšvietimo sąlygoms – kamera pati parenka geriausius nustatymus.

Huawei Mate 20 taip pat turės naujos kartos procesorių – Kirin 980. Gamintojo teigimu, jis yra 20 % greitesnis ir sunaudoja 40 % mažiau energijos nei Kirin 970, esantis Huawei P20 Pro modelyje. Operatyviosios atminties dydis galėtų būti mažiausiai 6 GB RAM, o vidinės atminties – 128 GB. Baterija taip pat turėtų būti nemaža – bent 4000 mAh talpos, o šiame telefone, kaip ir brangesniame Huawei Mate 20 Pro, jau bus įdiegta Android Pie operacinė sistema.

Apie Mate 20 Pro modelį žinoma gerokai mažiau nei apie mažesnįjį Huawei Mate 20. Kadangi tai bus prabangesnės klasės įrenginys, jame turėtų būti daugiau operatyviosios RAM atminties – bent 8 GB. Vidinė atmintis taip pat galėtų siekti 256 GB ar daugiau. Procesorius irgi nesiskirtų nuo Mate 20 modelio – tai būtų Kirin 980. Kamera taip pat būtų triguba, ir lygiai tokių pat savybių kaip ir Mate 20 modelyje, su dirbtinio intelekto siūlomomis galimybėmis. Huawei Mate 20 Pro taip pat galėtų būti pirmasis gamintojo telefonas su ekrano stikle integruotu pirštų atspaudų skaitytuvu.

Huawei Mate 20 Lite – su keturiomis kameromis

Huawei pasielgė kiek neįprastai ir anksčiau laiko išleido vieną Mate serijos naujoką – Mate 20 Lite. Tai bus pigiausias šios serijos telefonas, bet gerokai patobulėjęs, lyginant su Huawei Mate 10 Lite. Ekrano įstrižainė siekia 6,3 colio, operatyvioji RAM atmintis yra 4 GB, o vidinė – 64 GB. Telefonas turi net keturias kameras, valdomas dirbtinio intelekto. Gale esančių dviejų kamerų raiška yra 20 MP ir 2 MP, o dviejų priekinių kamerų – 24 MP ir 2 MP. Mažesnės raiškos jutikliai tarnauja kaip fotografuojamo vaizdo gylio jutikliai, tai padeda išgauti nuotraukas su išlieto fono (dar kitaip vadinamo bokeh) efektu. Huawei Mate 20 Lite varomas kiek paprastesnio procesoriaus – aštuonių branduolių Kirin 710.

Kol laukiame oficialaus Huawei Mate 20 ir Mate 20 Pro pristatymo, verta prisiminti šių modelių pirmtaką – Huawei Mate 10 Pro.

 

 Prenumeruokite Inovacijų biuro naujienlaiškį ir apie technologijų naujienas sužinokite pirmieji.

 

 Prenumeruokite technologijų naujienas: