Inovacijos

Gorilla Glass Victus stiklas – kietas tapo dar kietesniu

2020-08-07

Kompanija Corning atsparų, įrenginių ekranus saugantį stiklą kuria taip seniai ir taip sėkmingai, kad reikėtų nemažai pasistengti, norint rasti telefoną, kurio ekraną saugo ne Gorilla Glass. Deja, gerokai paieškoti reikėtų ir tų, kas bent kartą nekeiksnojo to Gorilla stiklo, kai nukritusio telefono ekranas pasidengdavo įtrūkimų, o pabuvojusio kišenėje su raktas – subraižymų – voratinkliu.  Tačiau faktas lieka faktu – Gorilla Glass tikrai yra pats tvirčiausias stiklas rinkoje. Geroji naujiena ta, kad jis ką tik tapo dar tvirtesniu ir atsparesniu. Išsamiau apie ją – Inovacijų biuro ekspertas Arnoldas Lukošius.

Gorilla Glass tvirtumas

Pirmiausia – būkime teisingi. Tas senas 2012 m. anekdotas apie tai, kad  populiariausias telefonas pasaulyje yra iPhone su sudaužytu ekranu, vis dar tebeskamba neblogai, tačiau jau spėjo užsiauginti nemenką barzdą. Jei užsimiršę vis dar gyvenate tuose laikuose, tiesiog apsidairykite, apžiūrėkite draugų telefonų ekranus, nugarėles. Netruksite suprasti – nebe tiek jau ir daug jų suskilusių. Taip, kažkada netyčia numesti telefoną nuo stalo buvo praktiškai tas pats, kas sviesti jį nuo Televizijos bokšto – garantuota ekrano mirtis. Tačiau Gorilla Glass 2 pakeitė triskart tvirtesnis Gorilla Glass 3. Kitos jo kartos buvo dar atsparesnės. O štai Samsung Galaxy S10 jau puikavosi naujausiu bei atspariausiu Gorilla Glass 6, kuris nebedužo net numestas iš pusantro metro aukščio.

Kuo ypatingas Gorilla Glass Victus?

Tiesa, naujausio ir tvirčiausio titulu Gorilla Glass 6 mėgavosi ne per ilgiausiai. Tokiu jis buvo iki šių metų liepos mėnesio pabaigos. Būtent tada pristatytas naujasis Gorilla Glass Victus. Jis ne tik yra dar atsparesnis dūžiui, bet taip pat efektyviai sprendžia ir kitą, pastaraisiais metais daugelį vartotojų net labiau erzinančią įbrėžimų problemą.

„Kaskart, kurdami naujos kartos stiklą, keliame sau reikalavimą: jis turi būti daug geresnis už praeitos kartos modelį ir visus konkurentų gaminius. Tačiau žodis „geresnis“ yra daugiaprasmis. Gal stiklas turi geriau atlaikyti smūgius? O gal būti atsparesnis braižymui? Ar ekologiškesnis ir pigesnis? Atlikę pasaulinio mąsto tyrimą, nustatėme, kad vartotoja „geresniu“ laiko tvirtesnį – atsparų tiek smūgiams, tiek įbrėžimams – stiklą. Išsikėlėme užduotį, pagerinti iškart abu parametrus. Taip ir gimė Gorilla Glass Victus“, – sakė stiklą kūrėjų Corning viceprezidentas Johnas Bayne‘as.

Kaip testuojamas Gorilla Glass Victus?

Victus  ženkliai pagerino atsparumo tiek dūžiui, tiek įbrėžimams parametrus. Jei Gorilla Glass 6 laboratorijoje atlaiko kritimą ant kieto paviršiaus iš 1,6 metrų, tai Gorilla Glass Victus nedūžta ir numestas net iš 2 metrų aukščio. Atsparumą įbrėžimams nustatantį Knoop Diamond testą Victus taip pat įveikia dvigubai geriau nei šeštos kartos Gorilla. Norint jį įbrėžti, paviršių reikia spausti dvigubai stipriau. Tuo tarpu antrojoje testo dalyje bandoma, kiek stipriai reikia spausti jau įbrėžtą stiklą, kad šis lūžtų. Čia Victus irgi pasirodė dvigubai geriau. Corning neatsleidžia, kas būtent buvo pakeista Victus gamybos technologijoje, ir kokie nauji cheminiai procesai čia naudojami. Aišku tik tiek, kad ir čia pasitelktas tas pats jonų sukeitimo procesas, kuris sutvirtino praeitų kartų Gorilla. Paruošta stiklo medžiaga panardinama į iki 400 laipsnių įkaitintą suskystintą druską, taip stikle esančius mažus natrio jonus pakeičiant didesniais kalio jonais. Dėka tokio proceso, stiklas tampa tankesniu, tad ir tvirtesniu.

Telefonai su Gorilla Glass Victus

Daugumai mūsų, aišku, šios technologinės vingrybės nelabi nerūpi. Pakanka ir to džiuginančio fakto, kad pagaliau artėja laikai, kuomet telefonui nebereikės dėkliuko ir galėsime dailiomis linijomis gėrėtis kiekvieną kartą paėmus jį į rankas. Oficialaus atsakymo, kada tie tvirtesni telefonai su naujuoju stiklu pasirodys, sulaukėme per „Galaxy Unpacked 2020“ konferenciją. Jos metu pristatyti Samsung Galaxy Note 20 tapo pirmaisiais telefonais, galinčiais girtis, kad yra aprengti naujosios kartos Gorilla Glass Victus. Beje, tai toli gražu ne vienintelės dėmesio vertos inovacijos, kurias siūlo šie modeliai. Išsamiau apie visas juose esančias naujoves galite skaityti Tele2 Inovacijų biure.