Gyvenimo būdas

Google Tasks ir jos konkurentai: geriausios produktyvumo programėlės

2022-10-27

Trumpai:

  • Google Tasks yra minimalistinė ir funkcinė produktyvumo programėlė, skirta naujoms užduotims formuluoti bei specialiems sąrašams kurti. 
  • Microsoft ToDo leidžia užduotis skaidyti į tarpinius žingsnius, pridėti terminus, iki kada reikia kažką padaryti, nustatyti priminimus, kurti bendrus sąrašus.
  • Naudodamiesi OmniFocus galėsite kurti užduotis, priskirti joms svarbumo lygį ir datą, iki kada reikėtų jas atlikti.
  • TickTick leidžia užduotis prioretizuoti, t. y., išskirti svarbiausias ir mažiau svarbias, bei matyti jas tiek sąraše, tiek kalendoriuje.
  • Įsirašę Habitica, turėsite susikurti avatarą. Tai lyg tamagočis, kurio lygį turėsite kelti. Tai daroma tiesiog atliekant išsikeltas užduotis.

Greitas tempas, kelios užduotys vienu metu, blaškantis ir dėmesį nuo svarbių dalykų bandantis pavogti išorinis triukšmas – visa tai yra šiuolaikinio žmogaus kasdienio gyvenimo dalis. Nenuostabu, kad įrankiai, galintys į kasdienybę įnešti bent šiek tiek daugiau organizuotumo, gali tapti nepamainomais mūsų pagalbininkais. Jeigu šiuo metu kaip tik ieškote kažko panašaus, atkreipkite dėmesį į šias produktyvumo programėles.

Kaip veikia Google Tasks?

Produktyvumo programėlė Google TasksGoogle Tasks yra itin minimalistinė ir funkcinė produktyvumo programėlė. Daryti čia galite iš esmės du dalykus: formuluoti naujas užduotis bei formuoti jų sąrašus. Kažką atlikus, vėliau užtenka tiesiog pažymėti varnele ir viskas. Google Tasks tokia praktiška ne tik dėl paprastumo, bet ir dėl pačios Google ekosistemos. Savaime suprantama, programėlė turi tiek mobiliąją, tiek web versiją. Tuo pačiu ji turi savo plėtinį ir Google Workspace įrankiuose. Dirbdami su Google Docs, Google Drive ar kita programa, atkreipkite dėmesį į dešinėje esančią juostą. Konkrečiau – į ikoną su mėlyna varnele. Ją spustelėję, tame pačiame ekrane rasite savo Google Tasks bei galėsite jas papildyti arba ištrinti. Be abejo, programėlė sinchronizuojasi ir su kitais Google įrankiais, tokiais kaip Google Calendar. Ruošiama jai ir naujiena. Kitų metų pradžioje į Google Tasks bus integruotas Google Assistant. Tai reiškia, kad užduotis dėlioti galėsite balsu, o vėliau pats asistentas apie jas primins. 

Microsoft ToDo privalumai

Produktyvumo programėlė Microsoft ToDoSpecialistai visada pataria besirenkant naują programėlę būtinai atkreipti dėmesį į naudojimosi kompiuteriu, telefonu bei kitais išmaniaisiais prietaisais įpročius. Tarkime, jeigu naudojate kompiuterį su Windows operacine sistema ir Microsoft darbo įrankiais, rinkitės produktyvumo programėlę Microsoft ToDo. Tokiu atveju nereikės kurtis papildomos paskyros, o dar svarbiau tai, kad ją labai lengvai susinchronizuosite su kitais įrankiais. Microsoft ToDo veikia debesyje, todėl ją be problemų susiesite visais turimais prietaisais. Nesvarbu, ar tai būtų telefonas, planšetė, ar kompiuteris. Lyginant su Google Tasks, Microsoft ToDo yra pastebimai funkcionalesnė. Čia ne tik formuluosite bei peržiūrėsite užduotis, bet ir galėsite jas skaidyti į tarpinius žingsnius, pridėti terminus, iki kada reikia kažką padaryti, nustatyti priminimus ir kurti bendrus sąrašus kartu su šeimos nariais ar draugais.

Produktyvumo programėlė iPhone savininkams – OmniFocus

Produktyvumo programėlė OmnifocusLygiai taip pat ir iPhone telefonų savininkams patartina prioritetą teikti tiems produktyvumo įrankiams, kurie sukurti pirmiausia galvojant apie Apple ekosistemą. Čia į galvą ateina programėlė OmniFocus. Ji kruopščiai ir organiškai integruota su visais šios kompanijos prietaisais, todėl labai greitai taps nepakeičiama jūsų kasdienybės dalimi. Veikia ji šiek tiek kitokiu principu nei daugelis panašių produktyvumo programėlių. OmniFocus skirta tam, kad savo mintis ir idėjas paverstumėte užduotimis. Kitaip tariant, tai iš dalies ir užrašų knygelė. Tačiau viskas vis tiek labai paprasta. Naudodamiesi programėle galėsite kurti užduotis, priskirdami joms svarbumo lygį ir datą, iki kada reikėtų jas atlikti. Taip pat konkrečias užduotis galėsite priskirti atskiriems projektams. Taip patogiau identifikuosite, kas skirta darbui, kas namų ruošai ir t. t. Galite prie užduočių pridėti ir tag‘us, susiedami jas su žmonėmis, vietomis ir pan. Galų gale, turi OmniFocus ir kalendorių, tad visada matysite, ką reikia padaryti būtent šiandien. 

Paprasta ir universali TickTick

Dar viena paprasta ir praktiška produktyvumo programėlė – TickTick. Šis įrankis puikiai išlaiko balansą tarp minimalizmo ir papildomų naudingų funkcijų. Jo sugebėjimus galima suskirstyti į kelias pagrindines kategorijas. Visų pirma – galimybė formuluoti užduotis ir dėlioti jas į sąrašus. Kažką atlikus, užteks tiesiog uždėti varnelę ir užduotis dings. TickTick taip pat leidžia jas priorizuoti, t. y., išskirti svarbiausias ir mažiau svarbias. Visa tai galite matyti tiek sąrašo pavidalu, tiek kalendoriuje. Veikia čia ir Eisenhower matrix funkcija – šis principas skirtas dar aiškiau kategorizuoti užduotis pagal svarbumą. Savaime suprantama, TickTick primena, ką turite padaryti. Tačiau sykiu suteikia ir galimybę paspausti Snooze mygtuką bei nukelti terminą iki patogesnės datos. Galų gale, programėlė turi susifokusavimo režimą. Jis skirtas atvejams, kai kokios nors užduoties norite imtis intensyviau. Ši smulki funkcija tiks tiems, kurie dirbdami taiko ar nori pabandyti taikyti Pomodoro techniką

Kitokia produktyvumo programėlė – Habitica

Produktyvumo programėlė HabiticaRinkdamiesi produktyvumo programėles žmonės paprastai ieško paprastumo – įrankio, skirto užduotims žymėtis ir stebėti. Užrašinės, planavimo funkcijos gali būti matomos kaip perteklinės. Tam esame linkę naudoti kiek kitokias programėles. Visgi ieškantiems produktyvumo įrankio su papildomomis vertėmis verta išbandyti Habitica. Tai programėlė, kurioje susijungia produktyvumo ir įpročių kūrimo funkcijos. Dar daugiau, čia pasitelkiamas sužaidybinimo principas. Įsirašę programėlę ir vartotojo sąsajoje įvedę pagrindinius tikslus turėsite susikurti avatarą. Tai lyg tamagočis, kurio lygį turėsite kelti. O tai daroma tiesiog atliekant išsikeltas užduotis. Kuo pavyzdingiau tai darysite, tuo greičiau jūsų avataras augs, įgaudamas daugiau sugebėjimų, ypatingų daiktų, misijų ir pan. Habitica idealiai tiks žmonėms, kurie norėtų būti produktyvesni, bet kažkodėl vis pritrūksta motyvacijos.