Patarimai

Google prieš Microsoft: ar paieškos milžinas ketina pakeisti Office?

2020 spalio 16

Jeigu reikėtų išvardinti programas, kurias rastumėme praktiškai kiekviename kompiuteryje, sąrašas nebūtų labai ilgas. Tačiau jame neabejotinai atsidurtų Microsoft Office paketas (Word, Excel, PowerPoint bei Outlook). Tiesą sakant, gana ilgai jis net neturėjo rimtų konkurentų. Taip, pavienės programos tarsi ir galėjo pakeisti Word ar PowerPoint, bet universalaus paketo nebūtume radę niekur kitur. Ar bent jau taip atrodė iki savo žodį tarė Google. Iš pradžių sukūrusi populiariausią el. pašto įrankį pasaulyje, kompanija vėliau pristatė ir debesijoje veikiančius Docs, Sheets, Slides – tiesioginius Word, Excel, PowerPoint konkurentus. O visai neseniai visos šios paslaugos buvo sujungtos į vieną dar sklandžiau veikiantį paketą – Google Workspace. Ar jis jau pasirengęs nukonkuruoti Microsoft Office?

Kas yra Google Workspace

Minėtosios programėlės iki šiol buvo žinomos G Suite vardu, bet spalio pradžioje paskelbta apie jų virtimą Google Workspace. Prekės ženklo, ikonų bei vartotojo sąsajos dizaino pasikeitimai nėra tik kosmetiniai. Programėlių paketas, į kurį įtraukti įrankiai Google Docs, Sheets, Meet, Gmail ir Calendar geriau integruoti tarpusavyje. Tai reiškia, kad vartotojams reikės dar mažiau šokinėti nuo vienos programos prie kitos – daugybę darbinių veiksmų bus galima atlikti vienoje vietoje. Pavyzdžiui, susirašinėdami per Gmail, galėsite tiesiog čia pat sukurti naują Docs dokumentą, o kolektyviškai redaguodami pastarąjį – gerokai paspartinti procesą, įjungdami video pokalbio funkciją. Google teigia, kad tokios galimybės iš esmės pakeis biuro darbą, dar labiau pagreitindamos procesus bei palengvindamos tas užduotis, kurios reikalauja komandos darbo.

Kodėl Google Workspace tokia patogi?

Didžiausias pliusas, kurį siūlo Google Workspace, kaip tik yra integracijos galimybės. Tik pagalvokite, paieškos įrankis Google tiesiog neturi sau lygių. Gmail populiarumu pranoksta beveik visus konkurentus. Docs ir Sheets rinkos dalis taip pat stabiliai auga, mat vartotojai vertina galimybę atsikratyti el. laiškų prisegtukų bei nesijaudinti dėl netikėtai pradingusių ar pasimetusių dokumentų. Problema su G Suite buvo ta, kad šios paslaugos buvo gana išsibarsčiusios (kai Microsoft Office parduodamas kartu). Didesnė integracija visų pirma reiškia tai, kad kiekviename iš Google Workspace produktų atsiranda kitų jo įrankių elementų. Pavyzdžiui, kuriamame Docs dokumente galėsite įklijuoti nedidelę Google Slides versiją ir taip išvengti šokinėjimo nuo vieno naršyklės skirtuko prie kito. Google planų užkariauti verslo rinką rimtumą patvirtina ir tai, kad šiuo metu pirmiausia bus koncentruojamasi į sprendimus Desktop versijoms.

Google Workspace prieš Microsoft Office – kuris geriau?

Taigi, galima drąsiai teigti, kad Google Workspace iš esmės jau yra pajėgus pakeisti Microsoft Office ar bent jau gali pasiūlyti jam alternatyvą. Tačiau kuris paketas vis dėlto yra geresnis ir tinkamesnis verslui? Atsakymą gali pasufleruoti trumpa atskirų jų funkcijų analizė.

Google ir Microsoft el. pašto įrankiai

El. paštas – tai įrankis, be kurio profesinis gyvenimas tiesiog neįsivaizduojamas. Renkantis darbui geriausiai tinkančią platformą, reikėtų įvertinti visus svarbiausius kriterijus bei apsibrėžti savo poreikius. Gmail labiau tinka vartotojams, kurie vertina „švarumą“ ir paprastumą. Įrankio vartotojo sąsaja labai paprasta, bet tuo pačiu ir galinga. Dar daugiau, čia labai daug intuityvių sprendimų, veikia sau lygių neturintis laiškų paieškos mechanizmas, o po Google Workspace atnaujinimo platforma dar geriau integruota su kitomis Google paslaugomis. Microsoft Outlook irgi turi savų pranašumų. Tai galingesnis įrankis, siūlantis daugiau vidinės atminties, detaliau struktūruojantis pačią pašto dėžutę, leidžiantis geriau personalizuoti siunčiamus laiškus. Pasirinkimą turėtų nulemti vienas esminis klausimas. Kas jums svarbiau: lankstumas ir greitis ar galia ir tikslumas? Pirmuoju atveju geriau rinktis Gmail, antruoju – Microsoft Outlook.

Google ir Microsoft dokumentų tvarkymo įrankiai

Microsoft Word ir Microsoft Excel labai ilgai neturėjo lygiaverčių konkurentų. Ar Google Docs ir Google Sheets jau tokiais tapo? Ir taip, ir ne. Viskas labai priklauso nuo to, kas jums svarbiau: komandinis darbas ar maksimalus funkcionalumas. Google produktų didžiausias išskirtinumas tas, kad su jais dirbama tiesiog interneto naršyklėje, realiu laiku juos redaguojant visai komandai. Tai juos paverčia tobulais bendradarbiavimo įrankiais. Po Google Workspace atnaujinimo įrankiuose taip pat atsirado daugiau intuityvių funkcijų: galimybė pridėti kito dokumento mini versiją ar vienu paspaudimu pradėti vaizdo skambutį. O Microsoft produktai labiau tinka ieškantiems maksimalaus funkcionalumo. Pačių dokumentų redagavimo galimybės čia nepalyginamai platesnės. Dar daugiau, būtent tokių formatų dokumentų reikalauja praktiškai visos institucijos. Kitaip tariant, jeigu jums reikia įrankio darbui komandos viduje, rinkitės Google Workspace. Visais kitais atvejais Microsoft Office tebėra geriausias variantas.

Google ir Microsoft bendravimo ir bendradarbiavimo įrankiai

COVID-19 pandemija buvo puiki proga įsitikinti, kokie svarbūs šiuolaikiniame versle yra efektyvūs komunikacijos ir bendradarbiavimo sprendimai: vaizdo pokalbiai, debesija, susirašinėjimo ir dalinimosi informacija įrankiai. Visus juos siūlo tiek Google, tiek Microsoft. Visų pirma, debesija. Google turi Drive, o Microsoft – OneDrive. Abu sprendimai siūlo galimybę bendradarbiauti, realiu laiku redaguoti dokumentus ir nesijaudinti, kad jie kažkur pasimes. Antra, komunikacijos srityje Google turi savo Meet, o Microsoft – Teams. Abi sistemos veikia labai panašiai – leidžia bendrauti vaizdu, susirašinėti, dalintis ekranais ir t. t. Ryškesnio konkurencinio pranašumo neturi nei viena, nei kita. Pasirinkimas turėtų priklausyti nuo kitų jūsų sprendimų – iš šių produktų daugiau išpešite, jeigu juos naudosite su kitais, esančiais komplekte.