Įrenginių apžvalgos

Google Pixel 4 – androidiškiausias telefonas pasaulyje

2020-08-25

Kas telefone jums yra svarbiausia? Puikios galios savybės ir galimybė be jokių trikdžių mėgautis net ir grafiškai sudėtingiausiais žaidimais? Lygių neturinti vidinė atmintis? Ryškus ir spalvingas ekranas? Nepriekaištingai veikianti kamera? O gal tai visgi būtų moderni operacinė sistema? Jeigu patraukliausiai skamba būtent pastarasis variantas, sukluskite ir atkreipkite dėmesį į androidiškiausią telefoną pasaulyje, savo išmanumu lenkiantį praktiškai visus konkurentus – Google Pixel 4. Tai puikus pavyzdys, kaip gera programinė įranga gali pakelti telefoną į visiškai kitą lygį. Iš pirmo žvilgsnio, kreipiant dėmesį tik į sausus skaičius, Google Pixel 4 niekuo neypatingas. Tačiau būtent inovatyvūs ir kokybiški algoritmai jį paverčia iš tiesų išskirtiniu. Apie visai tai – Arnoldo Lukošiaus apžvalgoje.

Google Pixel 4 dizainas

Google Pixel 4 dizainas apie savo ypatingumą garsiai tarsi ir nešaukia. Tiesą sakant, pripratusiems prie žvilgančių, stilingų flagmanų, jis gali pasirodyti esąs netgi per kuklus. Google Pixel 4 turi aliumininį rėmą, padengtą juoda, gumą primenančia danga. Jei kitų flagmanų ekranai užima praktiškai visą korpusą, tai šio modelio rėmelis platus. Virš ekrano esančioje juostoje kamerai ir garsiakalbiui vietos palikta gal net per daug. Tačiau pirminis bjauriojo ančiuko įvaizdis yra apgaulingas. Po kelių dienų tai, kas pradžioje atrodo nedailu, ima atrodyti originalu, netikėta, drąsu ir net labai patogu. Visų pirma, simpatijų nusipelno gumuoti telefono šonai. Tai bene saugiausiai delne gulintis telefonas, kokį jums kada teks išbandyti. Jis visai nesiveržia išslysti iš rankos, jį patogu sugriebti, nereikia jokio dėkliuko. Papildoma vieta virš ekrano panaudota kokybiškam garsiakalbiui sutalpinti – telefonas puikiai atkuria stereo garsą. Jis be problemų gali panirti ir po vandeniu – turi IP68 atsparumo sertifikatą.

Google Pixel 4 ekranas ir galia

Kuklus Google Pixel 4 dizainas neturėtų suklaidinti. Savo sugebėjimais jis gali konkuruoti su bet kuriuo flagmanu. Jo viduje sukasi galingas aštuonių branduolių Snapdragon 855 procesorius, o 6 GB RAM bei 64 GB vidinės atminties pakaks net sudėtingiausioms užduotims. Atskiro paminėjimo nusipelnė ir modelio OLED ekranas. Jis ne tik atkuria per 130 proc. RGB spektro spalvų, bet ir išsiskiria savo 90 Hz vaizdo atnaujinimo dažniu. Praktikoje tai reiškia itin sodrų ir spalvingą vaizdą bei labai komfortabilų, akių nevarginantį naršymą. Prie tokios patirties taip greitai priprantama, kad grįžti prie 60 Hz ekrano visai nebesinori. Google Pixel 4 turi ir greitą, net ir tamsoje puikiai veikiančią veido atpažinimo technologiją. Baterija nėra itin talpi, tad, aktyviai naudojant, telefoną reikės krauti gana dažnai. Tiesa, šį nedidelį trūkumą labai gerai kompensuoja greitojo ir belaidžio maitinimo palaikymas.

Google Pixel 4 dirbtinis intelektas

Google Pixel 4 išsiskiria ir savo ypatingai pažangiais dirbtinio intelekto sprendimais. Naudodami šį telefoną, kasdien atrasite vis daugiau naujų galimybių. Pavyzdžiui, jis  pats susipranta, kad jį pakėlėte, ir automatiškai atrakina ekraną. Algoritmas taip pat nuolat stebi jūsų judėjimą ir gali nuspėti, kada nutarsite pasinaudoti telefonu ir taip mokosi prisitaikyti prie vartotojo įpročių.

Išskirtiniai Google Pixel 4 jutikliai

Google Pixel 4 taip pat turi visą pluoštą jutiklių, kurių nerasite jokiame kitame telefone. Visų pirma, šis telefonas gali būti valdomas spaudžiant. Spustelėjus jo šonus, aktyvuojamas Google asistentas. Gaila, tik lietuviškai jis dar nesusikalba. Tačiau, žinant kaip sparčiai ši sistema mokosi, jau greitai progresą pamatysime ir šioje srityje. Dar naudingesnė funkcija – ekrano gestai. Juos išmoksite per porą minučių: brauki nuo pat apačios – užveri programėlę, brauki link viršaus ir palaikai – parodomos visos atvertos programos, brauki nuo dešinio šono – grįžti atgal. Perbraukus ranka virš ekrano galima išjungti žadintuvą ar užtildyti skambutį. Kamerą įjungti galima dukart paspaudus telefono įjungimo mygtuką, o perjungti iš pagrindinės į asmenukių ir atvirkščiai – dukart papurčius patį telefoną. Google Pixel 4 gali virsti net ir jūsų sargu – realiu laiku siųsti jūsų buvimo vietą nurodytam kontaktui, arba, aktyvavus saugos patikrą, pats klausti ar viskas gerai, o negavęs atsakymo, pranešti nurodytam kontaktui automatiškai.

Google Pixel 4 intuityvumas

Google Pixel 4 taip pat padės pasirūpinti ir jūsų sveikata. „Skaitmeninės gerovės“ įrankiai leidžia sekti, kiek laiko trunkate prie ekrano, kiek jo praleidžiate kurioje programėlėje. Kai reikia susikaupti, fokusavimo režimas leidžia pristabdyti trukdančias programėles. Tėvai gali nustatyti turinio ir laiko apribojimus vaikui. Telefonas netgi primins jums, kad atėjo metas miegoti, užmigdys raminančiais garsais, seks, kad niekas netrukdytų, kai miegate, ir švelniai pažadins po truputį šviesindamas ekraną arba paleidęs mėgstamą dainą. Fone veikianti „Dabar leidžiama“ funkcija klauso ir realiu laiku atpažįsta visą muziką, kuri skamba aplink. Google žemėlapio funkcija live view, einant iš taško A į tašką B, leidžia realiu laiku telefono ekrane matyti aplinką ir nuorodas, kur einate. Automatinė subtitrų funkcija realiu laiku subtitruoja praktiškai viską, ką matote ar girdite telefone. Įrenginyje iškart integruota ir Google Podcast paslauga, kurioje rinksitės iš daugiau nei dviejų milijonų tinklalaidžių, Google Keep užrašų knygelė, diktofonas su paieškos funkcija ir dar daugiau… Visko net neišvardinsi.

Google Pixel 4 – geriausiai fotografuojantis telefonas?

Google Pixel 4 tobulai pademonstruoja, kad skaičiai – dar ne viskas. Iš pirmo žvilgsnio, modelio kameros niekuo neypatingos. Pagrindinėje sistemoje jas rasite dvi: įprastą, plataus kampo, 12 MP raiškos ir antrąją, 16 MP, su dukart vaizdą artinančiu teleobjektyvu. Priekyje –  paprasta, 8 MP raiškos asmenukių kamera. Ir vis dėlto, tai bene geriausiai fotografuojantis telefonas pasaulyje.

Kodėl Google Pixel 4 kamera tokia puiki?

Jeigu Google Pixel 4 negali girtis įmantria kamerų sistema, už ką tie ditirambai? Trumpas atsakymas – jis toks ypatingas, nes turi puikiai veikiantį vaizdo apdirbimo algoritmą su dirbtiniu intelektu ir itin paprastą valdymą. Telefono fotografavimo programėlė labai paprasta. Perbraukę iš viršaus galime greitai parinkti blykstės režimą, judesio fotografavimą, laikmatį ir kadro formatą. Keli įprasti režimai – naktinis, portretas, fotografavimas, vaizdo įrašas ir kiti, perjungiami braukiant per ekraną. Beje, čia iškart įdiegta ir galimybė daryti sferines, 360 laipsnių nuotraukas ir taip net prisidėti prie Google žemėlapių vystymo. Dėl tos pačios priežasties ir panoramines nuotraukas šis telefonas daro nuostabiai. Fotografavimo metu taip pat galima rankiniu būdu reguliuoti kontrasto intensyvumą ir kadro šviesumą, „užrakinti“ ryškumo zoną norimoje padėty.

Google Pixel 4 kamera ir dirbtinis intelektas

Tačiau į tokį aukštą lygį Google Pixel 4 kamerą pakylėja tie patys dirbtinio intelekto sprendimai. Jis nuostabiai ir tikroviškai bei visiškai automatiškai pakoreguoja nuotraukų kontrastą, ryškumą ir spalvas. Net ir priartinus vaizdą elektroniškai iki 8 kartų, dirbtinis intelektas pakelia vaizdo kokybę ir išlaiko ryškumą. Kamera veikia itin greitai ir be jokių kaprizų. Sistema pati parenka geriausius nustatymus, apdoroja jau užfiksuotą vaizdą. Dirbtinio intelekto valdomos kameros pasižymi ir išskirtinai geru naktiniu režimu, o uždėjus telefoną ant trikojo ir nukreipus į dangų, bus aktyvuotas astrofotografijos režimas, kuriuo, dėl itin ilgo išlaikymo, galima užfiksuoti net žvaigždes. Yra ir keletas kitų išmaniųjų kameros funkcijų, kurios nebūtų įmanomos be dirbtinio intelekto: papildyta realybė, tiesiog programėlėje veikiantis vertėjas, teksto kopijavimas, vaizdų paieška. Nuotraukas galima įrašyti ir RAW formatu, o judesio nuotraukas išsaugoti kaip GIF.  Kamera fotografuoja ir HDR+ aukštu dinaminiu diapazonu (jis apjungia keletą skirtingo išlaikymo nuotraukų į vieną, taip nuotraukoje šešėliuose bus atskleista daugiau detalių, o šviesiose kadro dalyse detalės nebus išdegusios). Google Pixel 4 aiškiai parodo – geras išmanusis telefonas yra daugiau nei tiesiog gerų detalių visuma. Čia svarbiausia unikalus Google sistemos funkcionalumas, padedantis maksimaliai išnaudoti visą turimą įrangą.