Technologijų / inovacijų naujienos

Google Meet ir Duo tampa vienu, bei kitos Google įrankių naujienos

2022-07-26

Jeigu dabar paimtumėte į rankas telefoną ir atidarytumėte programėlių stalčių, garantuotai surastumėte visą jų pluoštą, pagamintų Google. Šis technologijų gigantas savo statusą išsikovojo neatsitiktinai. Be jo gaminamų įrankių daugelis mūsų labai sunkiai įsivaizduotų savo kasdienybę. Tačiau monumentali Google sėkmė dar nereiškia, kad ši kompanija visada išvengia vienokių ar kitokių paslydimų. Jos istorija pilna akligatvių, žlugusių projektų. Tačiau tuo pačiu ir produktų sujungimų, restruktūravimų, atnaujinimų ir pan. Pastaruosius veiksmus šiemet Google atlieka labai aktyviai. Per paskutinius kelis mėnesius paskelbta net apie kelis iš pažiūros smulkius, bet tuo pačiu ir pakankamai intriguojančius pokyčius. Štai pačios įdomiausios Google įrankių naujienos. 

Google Duo ir Google Meet susijungimas

Gana ilgai Google turėjo dvi video pokalbių platformas. Google Duo – kaip ir galima numanyti iš pavadinimo – yra labiau skirtas dviejų žmonių pašnekesiams. O Google Meet koncentruojasi į grupinius pokalbius. Tiesa, pastaraisiais metais ėmė darytis akivaizdu, kad kažkuris iš šių įrankių yra perteklinis. Todėl Google priėmė paprastą, bet išmintingą sprendimą juos sujungti. Google Duo ir Google Meet tampa viena programėle, kuri vadinsis… Google Meet! Sujungimo procesas turėtų būti paprastas ir neskausmingas. Naujoji Google Meet versija sujungs gerąsias abiejų įrankių savybes. Senoji Google Meet atsineša virtualių fonų, ekrano dalijimosi, susirašinėjimo ir kitas funkcijas. O Google Duo fanai nepasiges nei filtrų, nei efektų, nei skambučių ir žinučių istorijos – viskas persikels į naująją versiją. Perėjimas vyks palaipsniui. Iš pradžių abu įrankiai egzistuos savo originaliaisiais vardais, bet su atnaujintu funkcionalumu, o galiausiai Duo tiesiog išnyks.

Google Authenticator atnaujinimas

Google Authenticator – gal ne taip plačiai žinoma ir naudojama, bet iš tikrųjų labai naudinga programėlė, skirta jūsų paskyrų apsaugai. Tam ji naudoja dviejų faktorių metodą. Tiesą sakant, šis įrankis yra viena svarbiausių priežasčių, kodėl pastarasis metodas taip išpopuliarėjo. Problema tik ta, kad Google (jai tai gana būdinga), sukūrusi programėlę, ją šiek tiek apleido ir suteikė konkurentams progą pasivyti, o gal ir pralenkti. 2020 m. gegužę pirmą kartą pasirodęs įrankis per dvejus metus praktiškai nepasikeitė, nors visi puikiai žinome, kad tie, kurie kuria grėsmes, nuolat mokosi naujų triukų. Laimė, pagaliau sulaukėme atšviežinimo. Naujasis Google Authenticator turėtų būti dar atsparesnis ir patikimesnis. Kūrėjai ištaisė smulkias klaidas, pridėjo šiek tiek naujų funkcijų. Ryškiausiai matoma – užmaskuotas PIN kodas, saugantis kiekvieną jūsų paskyrą. Jeigu dar neatsinaujinote šio įrankio, būtinai tai padarykite. Ir lieka viltis, kad kitos jo versijos neprireiks laukti dvejus metus. 

Naujoji Google TV programėlė

Dar viena programėlė, apjungianti, išgryninanti jau anksčiau veikusias funkcijas, ir jas patogiau pateikianti, neabejotinai yra Google TV. Anksčiau ji buvo žinoma kiek sudėtingesniu vardu – Google Movies & TV – ir atliko dvi pagrindines funkcijas: suteikė patogią prieigą prie didžiulio filmų katalogo ir veikė kaip išmaniojo televizoriaus su Android TV valdymo pultelis. Jos išliko ir dabar, bet naujienų atsirado ir daugiau. Google I/O konferencijoje buvo pranešta, kad programėlė taps hub‘u, per kurį bus galima pasiekti visas savo stream‘inimo paslaugas. Savaime suprantama, susiejus telefoną su televizoriumi, pirmuoju bus galima kontroliuoti viską, ką matote antrajame. Be to, čia atsiranda ir personalizacijos profiliai. Tai reiškia, kad rekomendacijų ir nustatymų sistema dar geriau prisitaikys prie jūsų individualių poreikių, o taip pat leis viename televizoriuje turėti kelis ekranus, skirtus skirtingiems šeimos nariams. 

Naujasis Gmail dizainas

Gmail – pats populiariausias elektroninio pašto įrankis visame pasaulyje, turintis maždaug pusantro milijardo vartotojų. Taigi akivaizdu, kad jo pokyčius pastebi itin didelis procentas interneto vartotojų. Kaip žinia, Google palaipsniui pereina prie naujos dizaino kalbos, pavadintos Material You. Kaip ji atrodo, pirmiausiai pamatėme  Android 12, o dabar ji pamažu persikelia ir į kitus Google produktus. Gmail – ne išimtis. Taip, šis el. pašto įrankis išgyvena didžiausius dizaino pokyčius per praktiškai visą gyvavimo istoriją. Kai kurie vartotojai jau mato pasikeitimus (jie diegiami palaipsniui, siekiant neperkrauti serverių). Kas bus kitaip? Ekranas nuo šiol minimalistiškesnis – baltas su skirtingais mėlynos atspalviais. Mygtukai ir ikonos pakeitė savo išvaizdą ir įgavo daug androidiškų elementų, kurie Android 12 naudotojams jau labai gerai atpažįstami. Be to, įrankis dar geriau integruotas su kitais Google Workspace sprendimais. Google taip siekia sukurti darbo ekosistemą, kurioje jums reikėtų kuo mažiau šokinėti nuo vieno įrankio prie kito, ir galėtumėte daugumą veiksmų atlikti tame pačiame lange. 

Lengvesnis kraustymasis su Switch to Android

Perėjimas iš vienos platformos į kitą gali būti gana sudėtingas procesas. Akivaizdu, kad yra daugybė žmonių, kurie visai norėtų suteikti Android šansą, bet tiesiog tingi tvarkytis su visais rūpesčiais, kurie lauks pereinamuoju laikotarpiu. Bent jau taip mano Google. Naujasis atsakymas į šias problemas – įrankis Switch to Android. Tai programėlė, kurią reikia parsisiųsti į savo senąjį telefoną. Jos tikslas – gerokai palengvinti duomenų perkėlimo procedūrą, kuri iki šiol buvo siaubingai neefektyvi. Switch to Android procesą gerokai supaprastina. Įsijungę ją savo senajame telefone, turėsite nuskenuoti QR kodą, kuris bus matomas naujame Android. Sistema tuomet automatiškai susies abu prietaisus ir belaidžiu būdu perkels duomenis iš senojo į naująjį telefoną. Įrankis jau veikia su visais Android telefonais.