Gyvenimo būdas

Google Maps triukai, praversiantys keliaujant

2020-06-09

Ši vasara bus kiek kitokia. Tylesni oro uostai, mažiau turistų ir pažinčių su užsienio kultūromis. Tačiau tai dar nereiškia, kad mes nekeliausime ir nesiilsėsime. Mūsų atostogos šiemet paprasčiausiai bus lokalesnės, artimesnės. Ir tai nebūtinai blogai! Juk turėsime progą iš naujo atrasti tai, kas yra aplink mus, paklaidžioti naujais įdomiais maršrutais, gerai žinomas, gal net kiek pabodusias lankytinas vietas pakeisti originalesnėmis. Nepakeičiamu pagalbininku tokiose kelionėse taps Google Maps, sufleruosiantis, kur kada pasukti ir prie ko stabtelėti. Galima netgi sakyti, kad atostogų sėkmę iš dalies lems tai, kaip gerai įvaldysime šį įrankį. Štai keli triukai, kurie padės atskleisti visą jo potencialą.

Kaip Google Maps suteikti sau daugiau anonimiškumo

Pradėkime nuo funkcijos, kuri su pačiu keliavimu tarsi tiesiogiai ir nesusijusi. Tačiau ji jums suteiks šiek tiek daug ramybės po to naršant internete. Kaip žinia, Google paieškos po to labai sėkmingai veikia ir mūsų matomas reklamas. Užtenka susidomėti kokiais nors batais ir jie jums bus brukami mažiausiai savaitę. Lygiai taip pat informacija renkama ir apie jūsų aplankytas vietas. Tokie pasiūlymai kartais naudingi, bet kartais ir labai erzinantys. Jeigu norite jų išvengti ir šiek tiek geriau kontroliuoti, kokius reklaminius pranešimus matysite, įsijunkite Google Maps Incognito režimą, kuris padės paslėpti savo paieškas ir buvimo vietas. Padaryti tai labai paprasta. Tiesiog įsijunkite programėlę ir paspauskite ant savo profilio nuotraukėlės, esančios dešiniame viršutiniame kampe. Iš karto pamatysite pasirinkimą įjungti Incognito režimą.

Google Maps be interneto

Nors Tele2 mobiliojo interneto aprėptis siekia visą Lietuvą, vis tiek pasitaiko aplinkybių, kai reikia trumpai pagyventi be jo. Pavyzdžiui, pasibaigus duomenims ar tiesiog norint juos pataupyti (beje, jiems pasibaigus, visada galite akimirksniu įsigyti daugiau). Menka bėda. Susidarytus maršrutus galite paprasčiausiai iš anksto parsisiųsti į telefoną ir naudotis jais be prisijungimo prie interneto. Tai padarysite įsijungę Google Maps programėlę ir įrašę joje savo kelionės tikslą. Paprašykite programėlės, kad ši suformuotų žemėlapį ir kelionės taką. Tuomet paspauskite dešiniame viršutiniame ekrano kampe esančius tris taškučius. Tarp pasirinkimų pamatysite galimybę parsisiųsti žemėlapį. Tai padarius, jį turėsite tiesiog savo telefone ir aplinkoje orientuositės net jeigu nebūsite prisijungę prie interneto.

Suplanuokite tarpinius sustojimus su Google Maps

Gera kelionė retai tęsiasi nuo taško A iki taško B. Pakeliui dar paprastai pasitaiko ir tarpinių sustojimų. Beje, būtent pastarieji dažnai būna ta priežastimi, dėl kurios Google Maps apkaltiname melu. Jie juk sakė, kad važiuosime keturias valandas, o atvykome tik po šešių! Per tiek laiko net ir telefonas gali spėti išsikrauti (jeigu taip nutinka nebe pirmą kartą, galite įsigyti automobilinį įkroviklį). Sistema tiesiog nežinojo, kad jūs ketinate kažkur sustoti. Planuojant išvyką, labai protinga iš karto įsivertinti ir būsimas stoteles. Taip gausite tikrovę daug geriau atitiksiantį rezultatą. Maršruto planavimą pradėkite įprastai – įrašydami galutinį jo tikslą. Kai programėlė jį suformuluos, paspauskite dešiniame viršutiniame kampe esančius tris taškelius. Tarp pasirinkimų pamatysite „Add stop“. Paspauskite jį ir pridėkite norimą stotelę. Apribojimo jų kiekiui nėra. Galite jų kurti, kiek tik norite. Kai tai padarysite, tiesiog paspauskite „Done“. Programėlė automatiškai perskaičiuos kelionės laiką.

Patikrinkite lankytinas vietas su Google Maps

Planuojant keliones, visų pirma norime atsidurti gražiose vietose, vertose aplankymo ir apžiūrėjimo. Problema ta, kad vien žiūrint į jas žemėlapyje, dėl to niekaip negali būti tikras. Ypač jeigu kažkur apsilankyti sugalvojote spontaniškai. Ką jau kalbėti apie viešbučius ar restoranus, kurių išvaizdą pagražinti labai paprasta. Kita problema ta, kad pats viešbutis gali atrodyti puikiai, o štai gatvė, kurioje jis yra, visai neįkvepiančiai. Nieko tokio, Google Maps padės tai lengvai patikrinti. Tiesiog susiraskite žemėlapyje reikiamą objektą arba paprasčiausiai jo adresą. Apatiniame kairiame kampe pamatysite mažytę dėžutę su nuotrauka. Paspauskite ją ir iš karto pamatysite „vaizdą iš gatvės“. Dar daugiau, taip pat galėsite ir apsidairyti aplinkui ar šiek tiek pakeliauti pirmyn atgal bei taip susidaryti geresnį visos kaimynystės vaizdą.

Lietuviška alternatyva Google Maps

Galų gale, keliaujant po Lietuvą, jums tikrai nebūtina apsiriboti vien tik Google Maps. Koks puikus bebūtų šis įrankis, jis turi savų apribojimų. Kai kalba pasisuka apie mažus miestelius, jų gatves ir gatveles bei tiesiog mažiau žinomus takus, kuriais taip smagu pralėkti paspirtuku,  šiam tarptautiniam produktui paprasčiausiai ima šiek tiek trūkti tikslumo. Nieko baisaus, tokiais atvejais labai pravers lietuviškasis Maps.lt. Ši programėlė padės surasti net ir visiškoje tankmėje pasislėpusią gatvelę. Taip, savo dizainu ir patogumu ji tikrai nusileidžia Google produktui, bet savo tikslumu ją netgi lenkia. Ji taip pat padės jums ir susidaryti maršrutą, pateiks daugiau naudingos informacijos. Pavyzdžiui, važiuojant dviračiu, papasakos, kokio reljefo jums tikėtis.